Як зняти шпалери зі стіни

17.01.2021
10 475
Admin

Как снять обои со стены

 1. Типи шпалер
 2. Відео

Найшвидший і простий спосіб оновити інтер'єр своєї квартири - це наклеїти на стіни нові красиві шпалери. Оновити таким способом приміщення цілком під силу будь-якій людині, можна запросити друзів і у веселій обстановці в лічені дні перетворити свою квартиру надавши їй красивий і навіть незвичайний вигляд. Дуже часто перед обклеюванням нових шпалер виникає питання - як зняти шпалери зі стіни, які надійно були на неї приклеєні багато років тому?

Перед тим, як зняти старі шпалери зі стіни квартири, необхідно підготуватися до цього процесу. Попередньо винесіть зайву меблі з приміщення, зніміть штори та гардини, приберіть килими. Залишилася в кімнаті меблі, яку можна винести, необхідно ретельно закрити старими простирадлами або поліетиленовою плівкою. Щоб у процесі проведення косметичного ремонту захисне покриття з меблів не зрушила, зафіксуйте його малярським або звичайним скотчем. Підлоги в приміщенні також вимагають захисту, бажано накрити поліетиленовою плівкою, а під неї прокласти листи старого картону або будь щільного паперу, щоб поверхня не ковзала.

Для того щоб зняти старі шпалери, потрібно підготувати необхідні інструменти, матеріали та інші господарські приналежності:

 1. Спеціальний ніж, призначений для розрізання гіпсокартону або лінолеуму.
 2. Шпатель не широкий, для видалення фарб або іржі.
 3. Захисні рукавички для рук.
 4. Ємність для води (невеликий таз або відро).
 5. Великі пакети для сміття (можна тонкі, так як старі шпалери мають великий обсяг і мала вага).
 6. Валик широкий, бажано з подовжувачем, велику губку та різне ганчір'я.

Перед початком проведення робіт попередньо вимкніть або закрийте розетки і вимикачі в приміщенні, щоб у них не потрапила вода при нанесенні на стіни.

При знятті шпалер необхідно звернути увагу на наступні важливі моменти:

 • Занадто велике зволоження стін зможе зруйнувати верхній шар штукатурки або шпаклівки під шпалерами, тоді оздоблювальні роботи можуть додатися.
 • Не зволожуйте відразу велику поверхню стін. Робота йде не надто швидко, і доведеться повторно зволожувати шпалери, а це також негативно позначиться на підставі стін під ними.
 • Не перестарайтеся з кількістю води. Акуратно наносите воду губкою або валиком. Зайвою водою можна зіпсувати фінішне покриття підлоги або взагалі затопити сусідів.
Легше всього видаляються старі шпалери, якщо вони були наклеєні на бетонні стіни в кілька шарів. Тоді з кутів їх досить підчепити шпателем і вони легко відходять від стін.

Навіть знаючи як швидко зняти старі шпалери, необхідно в першу чергу оцінити з чого вони були зроблені і на яку поверхню стін були нанесені. Технологія демонтажу старих шпалер з різних матеріалів сильно відрізняється. А тим більше необхідно ретельно і обережно підходити до цих робіт, якщо шпалери були наклеєні на гіпсокартон.

Типи шпалер

Розглянемо зняття старих шпалер за їх видами та особливості їх демонтажу з поверхні гіпсокартону.

Вінілові шпалери

Виниловые обои

Багато людей, починаючи робити косметичний ремонт, навіть не підозрюють, що зняти вінілові шпалери буде зовсім нелегко, так як їх верхній шар покритий тонким шаром плівки ПВХ. Однак є кілька способів, як легко зняти шпалери з вінілу, і при цьому швидко і ефективно.

 • Перший спосіб. Вістрям шпателя або ножа рівномірно розрізати верхній вініловий шар шпалер смужками шириною близько 10 см. Кінчиком шпателя підняти смужку знизу і відірвати її. Таким чином, відійде тільки шар вінілу, а паперовий шар віддаляться традиційно теплою водою і соскабливанием.
 • Другий спосіб. При знятті вінілових шпалер, особливо важких, доведеться зіткнутися декількома шарами цього покриття. Захисний вологостійкий шар вінілових шпалер необхідно порушити за допомогою металевої щітки, спеціального голчастого валика або пристрої для демонтажу плівки з поверхні шпалер Tapeten-Tiger (шпалерний тигр). У цього пристрою є самозатачивающиеся диски, які розташовані на поверхні апарата. При зіткненням з поверхнею вінілових шпалер перфорується їх верхній шар, а підстава стін під шпалерами не пошкоджується.
 • Третій спосіб. Аналогічний попередньої рекомендації, але різниця в тому, що застосовується звичайна дриль із спеціальною насадкою.
 • Четвертий спосіб. Якщо вінілові шпалери мають тонку паперову основу, звертатися з ними необхідно особливо ретельно. Для полегшення демонтажу можна пропрасувати шпалери теплою праскою або направити на поверхню шпалер струмінь гарячого фена. Роботи слід починати знизу, від поверхні підлоги і бажано з кутів приміщення.

Флізелінові шпалери

Флизелиновые обои

З-за багатошаровості зняти флізелінові шпалери не складно. Верхній шар шпалер зазвичай дуже легко знімається, а під ним на поверхні стін залишається найтонша паперова основа. Якщо вона не пошкоджена, то її можна відразу обклеювати іншими шпалерами.

Демонтаж шпалер з гіпсокартону. Перед тим як зняти шпалери з гіпсокартону необхідно оцінити, з допомогою якого клею вони були наклеєні на поверхню стін. Якщо з допомогою ПВА чи бустилата (а такі умільці зустрічаються часто), зберегти поверхню гіпсокартону цілої навряд чи вдасться, особливо якщо це були тонкі паперові шпалери. Рясне промачивание водою (особливо якщо це не вологостійкий гіпсокартон), застосування різних підручних засобів може зруйнувати верхній шар підстави стіни, а тоді доведеться додатково ще займатися шпаклівкою гіпсокартону.

Якщо шпалери дуже щільно сидять на поверхні стін, їх можна загрунтувати і нанести поверх них більш щільні, флізелінові або вінілові шпалери.

Якщо шпалери були нанесені за допомогою сучасних клеїв, попередньо замочіть їх теплою водою, в яку додано невелику кількість шпалерного клею або грунтовки, для кращого проникнення через шпалери. І через короткий проміжок часу шпателем, акуратно знімайте старі шпалери. Знаючи як правильно знімати шпалери з гіпсокартону, можна уникнути багатьох незапланованих витрат не тільки часу, а й фінансів.

Рідкі шпалери

Жидкие обои

Сучасні якісні рідкі шпалери зазвичай продаються у спеціалізованих відділах будівельних супермаркетів. У цих відділах можна купити спеціальні проникаючі кошти, які додаються у воду, і в підсумку зняти рідкі шпалери, не складе ніякої праці. Якщо такої можливості немає, можна спробувати перевірений спосіб: у теплу воду додається грунтовка Ceresit CT-17, і через п'ять хвилин рідкі шпалери з допомогою шпателя можна спокійно демонтувати.

Миються шпалери

Моющиеся обои

Якщо миються шпалери щільно приклеєні до стіни, починати їх демонтаж необхідно з нижньої частини або з кута, підчепивши злегка їх шпателем. Відірветься верхня частина шпалер, основний шар покриття, а паперова основа залишиться на стіні, потім її можна легко зняти за допомогою теплої води і жорсткої щітки. Зняти шпалери, що миються водою або розчинами для зняття шпалер марно. Тому, попередньо потрібно видалити верхній захисний шар, а тільки потім знімати основу шпалер.

Паперові шпалери

Бумажные обои

Часто буває, що зняти паперові шпалери зі стіни дуже важко. Традиційний спосіб нанесення теплої води не допомагає. Тоді можна застосувати спеціальні рідини для зняття паперових шпалер, які сьогодні широко представлені в будівельних магазинах. Це швидкодіючі препарати, які завдяки проникності в структуру шпалер, допомагають ефективно видаляти їх. Розчин готується відповідно з доданою інструкцією.

Використовуючи ці доступні поради можна в короткий термін за допомогою наполегливої праці провести демонтаж старих шпалер і підготувати поверхню стін до обклеювання нових красивих шпалер.

Відео

Ось ще один відеоматеріал, подивившись який, ви дізнаєтеся, як ефективно видаляти шпалери зі стін.

Читайте також: