Як зняти вінілові шпалери

17.01.2021
2 548
Admin

Как снять виниловые обои

 1. Підготовчі роботи
 2. Технологія видалення вінілових шпалер
 3. Додаткові рекомендації
 4. Відео

Сьогодні багато власників міських квартир, проводячи косметичний ремонт, не знають, як зняти вінілові шпалери, якими раніше були обклеєна кухня або вітальня, передпокій або спальня. Шпалери відносяться до найбільш популярним і доступним за ціною оздоблювальних матеріалів, який широко використовується для фінішного оформлення та декорування поверхні стін.

Обои виниловые

Сучасні виробники пропонують великий вибір різноманітних покриттів, що характеризуються відмінними естетичними та експлуатаційними властивостями. Однак з плином часу навіть найкрасивіші і практичні шпалери зношуються або просто набридають, і на зміну їм хочеться поклеїти нові, більш модні і стильні покриття.

Підготовчі роботи

Всі чудово знають, що наклеїти шпалери не дуже складно. Набагато складніше зняти шпалери, для чого необхідно володіти певним досвідом і практичними навичками. Головне, перед тим як приступити до обклеювання стін, ретельно підготувати їх, видалити стару обробку і вирівняти навіть незначні нерівності. На цьому етапі часто виникає одне питання: «Як зняти вінілові шпалери?» Справа в тому, що міцність верхнього шару цього типу обробки і стійкість матеріалу на розрив призводять до певних труднощів при його видаленні. Вініл міцно тримається на клейовому складі і видалити його можна, тільки знаючи всі особливості проведення демонтажних робіт.

Виконуючи підготовку стін, слід обов'язково дотримуватися правил техніки безпеки. Попередньо необхідно знеструмити в кімнаті електропроводку, щоб уникнути в процесі робіт нещасних випадків і замикання.

Инструмент для удаления обоев

Для зняття вінілових шпалер потрібно заздалегідь придбати якісний, надійний і бажано сертифікований інструмент:

 • Поролонові валики з довгою і короткою ручкою.
 • Металеві скребки.
 • Сталевий шпатель.
 • Спеціальний валик з вбудованими цвяхами («шпалерний тигр»).
 • Спеціальний розчин або тепла вода для зняття шпалер.
 • Губки.
 • Дрантя.
 • Сходи (драбини).

Якщо вінілові шпалери були наклеєні на основу з декількох шарів паперу або газет, їх буде значно простіше видалити. Такий багатошаровий «пиріг» досить підчепити шпателем і він віддалитися шарами разом з основою з паперу. Залишиться тільки остаточно очистити стіни від надлишків газет з допомогою теплої води і скребків.

Удаляем остатки обоев

Коли шпалери з вінілу нанесені безпосередньо на оштукатурену поверхню не варто відразу намагатися відірвати від стіни, так як одночасно може демонтувати частину шпаклівки або штукатурки.

Технологія видалення вінілових шпалер

Удаление обоев со стен

Перед тим як зняти вінілові шпалери, слід пам'ятати, що матеріал цих покриттів складається з двох шарів: паперового та полівінілового. Тому видалення шпалер слід починати з демонтажу верхнього шару, відриваючи його від паперового підстави.

Состав виниловых обоев

Якщо вийде зняти плівку і не пошкодити підкладку нижнього шару, то її можна залишити в якості підстави для наклейки нових шпалер. При пошкодженні паперового шару його видаляють за допомогою теплої води і скребка (або шпателя).

Средство для снятия обоев

Фахівці замість води рекомендують застосовувати спеціальний розчин для зняття шпалер, який значно спрощує процес демонтажу. При використанні розчину спочатку слід уважно вивчити інструкцію виробника з техніки безпеки і технології його нанесення.

Якщо вінілові шпалери мають дуже міцне вологостійке плівкове покриття, яке дуже складно зняти з допомогою шпателя або скребка, то спочатку по всій поверхні слід зробити зубчастим валиком часті насічки. Потім вже підготовлену поверхню змочують спеціальним розчином або теплою водою. Через насічки розчин або вода потрапляють під плівку і через деякий час її простіше демонтувати будь-яким підручним інструментом.

Додаткові рекомендації

 • Для ділянок стін, з яких особливо важко видаляються вінілові шпалери, можна використовувати праску з відпарювачем, направляючи струмінь пари безпосередньо за важко потрібне місце.
 • Слід пам'ятати, що рясне зволоження покриття може пошкодити підготовчий шар шпаклівки або штукатурки під шпалерами.

Обрызгивание водой

 • Фахівці не рекомендують відразу зволожувати або покривати спеціальним розчином всю стіну одночасно. Справа в тому, що поки буде проходити обробка однієї ділянки, інша частина шпалер може повністю висохнути.
 • Видаляти вінілові шпалери краще всього від стиків, обережно обдираючи покриття біля вимикачів і розеток.

Снимаем обои шпателем

 • Невеликі ділянки паперового підстави можна швидко і легко видалити за допомогою наждачного паперу дрібної фракції.
 • При використанні теплої води слід заздалегідь подбати про захист підлогового покриття від зайвої вологи.
Після закінчення демонтажних робіт перед нанесенням нових шпалер поверхню рекомендується обробити спеціальною проникаючої грунтовкою.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео, які демонструють процес видалення старих шпалер зі стін.

А цей відеоролик присвячений видалення шпалер спеціальним валиком.

Читайте також: