Як поєднати газові труби

17.01.2021
3 749
Admin

Как соединить газовые трубы

  1. Види з'єднання труб
  2. Технологічний процес
  3. Відео

Все більше людей намагаються виконувати всі необхідні роботи самостійно, от тільки як бути в тому випадку, якщо людина просто не володіє певними навичками і знаннями? У такій ситуації необхідно просто слідувати інструкції, яку можуть дати професіонали. У даній статті викладається інформація про те, як з'єднати газові труби самостійно за допомогою спеціальних інструментів і допоміжних матеріалів.

Якщо ви вирішили самостійно проводити роботи по з'єднанню газового трубопроводу, то перш ніж почати процес, необхідно вивчити всю техніку безпеки. Перевірте цілісність труб, які розташовані по центральній магістралі.

Соединение газовых труб

Перекрийте подачу газу по всьому будинку. Якщо роботи проводяться в квартирі, то краще всього на деякий час перекрити стояки у сусідів. Якщо такої можливості немає, то поверніть спеціальний ключ, який знаходиться на вашій газовій трубі, тим самим перекривши подачу.

В обов'язковому порядку продуйте залишки газу, для того щоб виключити ймовірність вибуху у разі виникнення іскри.Тільки після того як ви переконаєтеся що газ не звідки не надходить, ви можете приступати безпосередньо до роботи.

Види з'єднання труб

Існує кілька основних способів з'єднання газових труб, а точніше:

  • Зварювальний - проводиться виключно спеціалістами, які мають дозвіл на роботу з апаратом зварювання. У кожного працівника має бути наявність персональне посвідчення.
  • Різьбовий або фитинговый - також включає в себе зварювання легких труб, при цьому розтруби ущільнюють за допомогою конопляного волокна. Весь процес робіт дуже сильно нагадує з'єднання каналізаційних труб. Варто відзначити, що волокно заздалегідь просочується розчином лляної олії або оліфи. Також можна використовувати муфти, які можуть мати як довге, так і коротке різьблення.
  • Фланцевий - один з найпоширеніших методів з'єднання, так як має досить легку конструкцію складання. Правда, як стверджують фахівці, він менш надійний, ніж зварювальний.

Всі вищеописані способи з'єднання використовуються професійними майстрами з використанням спеціалізованого обладнання.

Инструмент для соединения труб

Для того щоб самостійно з'єднати газові туби в будинку або квартирі, вам необхідно підготувати наступні інструменти і матеріали:

  • газовий, розвідний ключ;
  • пакля і змащення;
  • шланги або труби з'єднання;
  • при необхідності з'єднувач, що має різьбу з двох сторін.

Технологічний процес

Технологический процесс соединения газовых труб

Якщо ви перекрили подачу газу і продули труби, як це рекомендувалося раніше, то наступним етапом вам необхідно відрізати непотрібні частини газових труб. Для цього ви можете скористатися болгаркою, а якщо такий не є, то цілком підійде ножівка по металу, проте в цьому випадку процес тривалий і складний.

Болгарка для разрезания труб

Після того як ви видалили непотрібну частину газової труби, вам необхідно один її кінець ретельно заварити або запаяти.

Якщо вам необхідно з'єднати один кінець труби з газовим шлагом, то вам потрібно нарізати різьбу на спиляної частини. Для цього є спеціальна насадка, надівши яку, потрібно буде кілька разів прокрутити.

Насадка для нарезания резьбы

Далі на зроблену різьблення намотується клоччя, яка просочується мастилом і проводиться з'єднання зі шлангом. Всі дані роботи проводяться з використанням газового розвідного ключа. У випадку якщо ви плануєте встановлювати нову трубу, то ви можете скористатися спеціальним з'єднувальним перехідником. Цей елемент має з двох сторін готову різьблення і гайку, яка закручується на основний і на новій трубі.

Наматывание пакли

Такий метод можна використовувати в квартирних приміщеннях, от тільки необхідно переконатися у відсутність протікання. Для цього вам потрібно відкрити подачу газу, після чого на всі стики труб нанести мильний розчин.

Якщо в результаті цієї дії на поверхні з'явилися міхури, необхідно повторно затягнути всі з'єднання.

Якщо раніше ви самостійно ніколи не займалися подібними роботами, то краще всього довірити цю справу професіоналам.

Відео

Важливий момент - правильно намотати клоччя на різьбу. Пропонуємо вам відеоматеріал, який допоможе впоратися з завданням.

А з цього відео ви дізнаєтеся, як герметизувати з'єднання газових труб.

Читайте також: