Як з'єднати дроти в розподільній коробці

17.01.2021
7 539
Admin

Как соединить провода в распределительной коробке

 1. Скрутка
 2. Опресовування
 3. Зварювання
 4. Пайка
 5. Гвинтові контактні затиски
 6. Болтові з'єднання
 7. Самозажимні з'єднання
 8. Відео

Чи знаєте ви, що 70% помилок виникає при монтажі електропроводки, саме тому, що ті, хто береться за цю роботу без досвіду, не мають поняття, як з'єднати дроти в розподільній коробці. А адже при неправильному з'єднанні проводів може бути слабкий контакт, або ж він може зовсім пропасти. Найчастіше такого роду проблеми, пов'язані з ненадійним з'єднанням проводів, виникають в розподільних коробках або в розетках, в світильниках, у вимикачах. Також це може відбуватися через неприпустимо велике навантаження електропроводки, внаслідок підключення потужних електроприладів.

Як необхідно з'єднувати дроти?

Узагальнений відповідь проста - так, щоб був хороший контакт. Розглянемо кілька загальноприйнятих способів з'єднання проводів:

 • скрутка;
 • опресовування;
 • зварювання;
 • пайка;
 • гвинтові контактні затиски;
 • болтові з'єднання;
 • самозажимні з'єднання;

Тепер більш детально.

Скрутка

Скрутка проводов

Відповідно до сьомого видання нормативного документа ПУЕ, в главі 2, пункт 2.1/21 скрутки, з'єднання проводу в розподільній коробці, офіційно заборонені. Тому про надійність такого з'єднання для проводки, розрахованої на велике навантаження, говорити не доводиться, так як площа дотику невелика, і при нагріванні таке з'єднання може ще більше послабиться.

Опресовування

Опрессовка проводов

Для обпресування використовується сполучна гільза. Вона підбирається по діаметру пучка проводів, а буде вона алюмінієвої або мідної, залежить від матеріалу, з якого виготовлений провід. Надійність з'єднання забезпечується обтиснення цієї гільзи за допомогою спеціального інструменту - прес-кліщів (пасатижі для цих цілей використовувати не можна). Така технологія знаходиться в згоді з вимогами нормативних документів.

Порядок роботи:

 1. Враховуючи довжину гільзи, зніміть з ізоляцію проводу.
 2. Скрутивши в пучок дроти, введіть їх у гільзу.
 3. Обтисніть прес-кліщами.
 4. Заізолюйте ізолентою або термоусадкою.

Зварювання

Сварка проводов

Це метод з'єднання проводів шляхом їх сплавлення. Виходить як би цілісний провід, якому не страшно окислення, і, звичайно ж, таке з'єднання не слабшає з часом.

Для виконання таких робіт, крім вміння працювати на зварювальному обладнанні, будуть потрібні:

 • 24 вольта зварювальний апарат, має потужність не менше 1 кВт;
 • вугільний електрод;
 • флюс, який згодом буде захищати розплав від впливу кисню;
 • окуляри для зварювання;
 • рукавички зварника;

Соединение сваркой

За наявності всього цього сам процес зварювання не представляє особливої складності. Зніміть ізоляцію з дроту, а жили зачистите наждачним папером до блиску. Зробивши скрутку, насипте флюс у заглиблення електрода, притиснувши її до нього дроти, тримайте так до тих пір, поки не утворюється кулька, який називається «контактною точкою». Очистіть його від флюсу, полакируйте і заізолюйте.

Пайка

Пайка проводов

Цей метод відрізняється від зварювання тим, що для з'єднання проводів використовується припой, розплавлений паяльником.

З'єднання виходить надійним, але не підходить для використання в місцях, де провід може сильно нагріватися.

Також таке з'єднання не буде надійним при механічному впливі на нього. Паяти теж потрібно вміти, інакше непрогрітий провід під навантаженням натягу може надірватися.

Для роботи знадобиться:

 • паяльник;
 • припій (олов'яно-свинцевий);
 • флюс (каніфоль);
 • спеціальна пензлик, якій наноситься флюс на жилу;
 • дрібна наждачний папір;

Работа паяльником

Технологія пайки відрізняється від зварювання лише тим, що розплавляється не сам метал, а припій, за яким потрібно стежити, щоб розплавилися, він затікав всередину скручування. В основному з'єднують пайкою мідні дроти, але, маючи спеціальний припій, можна паяти і алюміній.

Гвинтові контактні затиски

Винтовые контактные зажимы

Гвинтовими затискачами можна з'єднувати різні метали, для яких протипоказано зіткнення, так як вони при наявності вологи вступають у контакт один з одним (мідь з алюмінієм). Завдяки своїй компактності і простоті роботи з ними, вони знайшли застосування не тільки для контакту різнорідних металів. Крім того, їх застосування дозволено, і передбачається нормативними документами, проте вони мають суттєвий недолік - при використанні їх для алюмінієвих проводів, останні потрібно періодично обжимать.

Болтові з'єднання

Болтовое соединение

Такий вид з'єднання дуже громіздкий і не підійде для того, щоб сховати його в распредкоробку. При його використанні для різнорідних металів потрібно між ними вставляти сталеву шайбу. Метод дуже простий і з'єднання можна зробити з підручних матеріалів. На болт одягається шайба, потім один з проводів, потім знову шайба, другий провід, і все це затягується гайкою. Природно, таке з'єднання потрібно ізолювати, що ще збільшить його розмір.

Самозажимні з'єднання

Самозажимные клеммы

Сьогодні такі затискачі є найбільш популярними, так як з ними працювати просто, зручно і швидко. Крім того, всередині таких сполук знаходиться паста, яка не дає окислюватися металу, тому в колодку можна вставляти різнорідні метали, не побоюючись того, що вони окислятся.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик на тему нашої статті.

Читайте також: