Як зігнути гіпсокартон

17.01.2021
2 102
Admin

Как согнуть гипсокартон

  1. Згинання гіпсокартону методом зволоження
  2. Спосіб проколювання

При роботі з сучасним обробним матеріалом багато початківці майстра стикаються дуже часто з необхідністю вирішення питання про те, як зігнути гіпсокартон. Це питання цілком закономірний, оскільки на перший погляд може здатися, що зігнути рівний і щільний аркуш цього матеріалу практично неможливо. Але при більш уважному і глибокому вивченні цього питання виявляється, що гнути гіпсокартон зовсім не важко. Більш того, в даний час відомі чотири різні способи формування згину цього матеріалу, не рахуючи того, що розроблена спеціальна марка гіпсокартону, предназначающаяся саме для цього.

Арочный гипсокартон

Цей тип матеріалу носить назву арочного гіпсокартону (ГКЛА) і має стандартну товщину близько 6,5 мм З матеріалу цього виду виготовляються арки і напіварки в різних виконаннях, куполоподібні і хвилеподібні конструкції і т. п.

Ну а як зігнути заготівлю, коли під рукою немає потрібної марки або ж коли невигідно заради однієї невеликої пластини купувати цілий лист ГКЛА? Спробуємо відповісти на це питання і розглянемо чотири різні способи згинання цього обробного матеріалу.

Згинання гіпсокартону методом зволоження

Сгибание гипсокартона методом увлажнения

Самим популярним і найбільш ефективним прийомом формування гіпсокартону вважається зволоження місця згину, після чого пористий матеріал досить швидко вбирає в себе вологу і розм'якшується. При цьому відразу ж після його висихання входить до складу цього виробу гіпс набуває колишню кондицію, а заготовка при цьому фіксується в отриманому після згину вигляді. Для зволоження місця згину можна використовувати пензлик або валик, з допомогою яких потрібне місце кілька разів обробляють чистою водою і потім вичікують 10-15 хвилин до моменту повного його промокання.

Подібним прийомом ви можете користуватися лише в тому випадку, якщо радіус вигину досить великий (в іншому випадку заготівля може змінитись).

При вирішенні питання про те, як зігнути гіпсокартон з невеликим радіусом згину, необхідно буде скористатися іншими прийомами, відмінними від описаного раніше способу. Далі будуть розглянуті існуючі прийоми формування гіпсокартону для малих радіусів вигину.

Спосіб проколювання

Сгибание гипсокартона методом прокалывания

Одним з найбільш ефективних прийомів згинання цього матеріалу є проколювання його спеціальним голчастим валиком, вироблене з обох боків місця згину. Завдяки утворенню безлічі дрібних отворів при невеликій товщині гіпсового шару місце проколу втрачає свою твердість і стає пластичним. Перед згинанням гіпсокартону за цим методом рекомендується додатково зволожувати місце згину чистою водою.

Согнутый лист гипсокартона

При відсутності голчастого валика ви можете замінити його звичайним кухонним ножем. З його допомогою необхідно зробити невеликі надрізи в картоні з однією з його сторін, наносячи їх впоперек лінії згину листа. Відстань між надрізами визначається радіусом вигину; так що, чим менше цей радіус - тим частіше вони повинні розташовуватися. Картон підрізається з внутрішньої сторони в тому випадку, якщо конструкція має увігнуту форму (арка, наприклад) або з лицьовій площині, коли матеріал необхідно вигнути назовні. При цьому способі формування оздоблювального листа зволожувати місце вигину за допомогою води не потрібно.

При необхідності вигнути гіпсокартон таким чином, щоб отримати дуже маленький радіус вигину, всі описані вище способи не зовсім підходять. У цьому випадку рекомендується застосовувати звичайну фрезу, яка в ході різання виставляється на потрібну глибину. При цьому вона повинна вибрати гіпсове підстава настільки, щоб з одного боку аркуша збереглося близько 3 мм гіпсу.

Читайте також: