Зігнути профільну трубу в домашніх умовах

17.01.2021
7 387
Admin

Как согнуть профильную трубу

 1. Верстат для гнуття труб
 2. Гнемо вручну
 3. Домашній варіант
 4. Трубогиб своїми руками
 5. Пружина для згинання труби

Профільна труба - це труба, що має квадратний або прямокутний перетин. Тому, можливо, ви подумаєте, що зігнути її практично неможливо. Хоча насправді, знаючи, як зігнути профільну трубу, цей процес здасться вам майже дрібницею.

Однак, приступаючи до роботи, треба точно знати, що саме ви хочете в результаті отримати. Гнути трубу, як кажуть, «на око» - це зайва трата і свого часу, і фізичних сил.

Неакуратно докладені зусилля можуть зруйнувати профільну трубу, навіть незважаючи на те, що вона зроблена з металу.

Верстат для гнуття труб

Так як зігнути профільну трубу треба дуже обережно, щоб по можливості не змінилося її перетин і, звичайно ж, пов'язані з ним властивості (твердість і міцність), то краще всього скористатися для цих цілей спеціальним верстатом, який називають профилегибом. Купувати такий верстат для разових робіт фінансово невигідно, тому можна просто звернутися у фірму, яка це обладнання вже має і її працівники виконають ваше замовлення швидко і якісно. Вартість таких робіт може змінюватись, але в будь-якому випадку це буде набагато дешевше, ніж купити трубогиб для особистого використання.

Профилегиб гидравлический

При використанні верстата згинання труби зазвичай проводиться рівномірно по всій її довжині.

Діяти слід поступово, щоб не з'явилися злами і не відбулося сплющення профілю, яке вже неможливо усунути.

При правильному застосуванні зусиль вам вдасться уникнути також і таких дефектів, як поява гофрованих ділянок. Труба залишиться гладкою, так як трубогиб одночасно і розтягує, і згинає її, в той час як стискаючі зусилля також виникає поступово і діє постійно, а не ривками.

Однак, щоб домогтися підвищеної якості роботи, варто скористатися методом вигину з використанням плюсів гідростатичного тиску. Для цього профільну трубу необхідно повністю заповнити рідиною, закривши потім обидва її кінця спеціальними заглушками. Згинати на верстаті таку трубу слід починати з її центру, а не з краю, поступово зменшуючи радіус вигину до досягнення потрібної форми.

Гнемо вручну

Профилегиб ручной

Інший варіант - скористатися ручним трубогибом, підходящим для вибраного вами перерізу труби. На жаль, застосування цього пристосування вимагає значних фізичних зусиль, які «по плечу» не кожному з нас, так як зігнути профільну трубу, стінки якої мають товщину в декілька міліметрів, досить складно.

Трубогиб в работе

До того ж, якщо профільна труба має велике перетин, то зігнути її вручну у вас не вийде, так як до ручний трубогиб розрахований тільки на суворо визначені розміри труби.

Домашній варіант

Якщо жодного з вищевказаних трубогибов (ручного, ні у вигляді верстата) у вас немає, можете скористатися ще одним способом - зігнути трубу в домашніх умовах за допомогою «болгарки» та зварювання.

Домашний способ гибки

В цьому випадку процес буде виглядати наступним чином і займе досить багато часу:

 1. Перш за все, необхідно розрахувати радіус вигину профільної труби, який вам необхідний.
 2. Нанесіть на трубу позначки, за якими ви її будете розрізати, щоб потім зігнути до потрібної форми. Пам'ятайте, що чим частіше будуть пропили, тим більше плавним буде кінцевий вигин профільної труби.
 3. За допомогою «болгарки» виконайте пропили трьох сторін, весь час залишаючи четверту сторону перерізу недоторканою.
 4. Акуратно изогните трубу до потрібної форми. Для полегшення процесу можна скористатися своєрідним лекалом, выпиленным з дерева, зовнішній край якого буде повторювати потрібну форму згину. Прикладіть край (цілу четверту сторону) профільної труби до нього, закріпіть і приступайте до згинання до потрібної кривизни.
 5. За допомогою зварювального апарату заваріть пропили. Шви повинні бути досить акуратним і міцними.
 6. Відшліфуйте місця зварювання, щоб у підсумку у вас вийшла рівна поверхня.

Гнем профиль болгаркой

Так як зігнути профільну трубу таким способом швидко у вас не вийде, використовувати «болгарку» і зварювання краще тільки для поодиноких робіт або для згинання труб великого перерізу. Якщо ж вам необхідно виконати досить велику кількість вигнутих профільних труб, краще спочатку змайструвати саморобний трубогиб.

Трубогиб своїми руками

Створити трубогиб своїми руками не дуже складно, якщо ви, звичайно, знаєте принцип його дії та основні елементи конструкції. В якості підказки при цьому ви можете скористатися ось цим відео:

Пружина для згинання труби

Майстри знають ще один спосіб, як зігнути профільну трубу. Для цього вони використовують спеціально виготовлену пружину квадратного перерізу, зроблену з стального дроту завтовшки 2-4 мм Зовнішній розмір пружини повинен бути на 1-2 мм менше внутрішнього перерізу профільної труби.

Готову пружину поміщають в трубу. Потім з допомогою паяльної лампи нагрівають той ділянка труби, який необхідно зігнути (не забуваючи про спеціальні захисні рукавички та кліщі), прикладають його до болванці, що має необхідний радіус, закріплюють і надавлюють до отримання необхідного вигину.

Читайте також: