Як поєднати кухню і їдальню

17.01.2021
2 993
Admin

Как совместить кухню и столовую

  1. Інженерне планування простору кухні-їдальні
  2. Візуальне розділення простору кухні і їдальні
  3. Колірні та інші декоративні прийоми

На жаль, планування багатьох квартир обмежує дизайнерські планувальні рішення при створенні гармонійного інтер'єру. Традиційно простір квартири розділене на кілька обмежених зон, в яку входить і кухня. Проте останнім часом при ремонті і переплануванні квартири стає популярною тенденція об'єднання зони кухні і їдальні.

Розмір типової кухні буває настільки малий, що з кожним роком все більше сімей мріють розширити її простір за рахунок суміщення з вітальні. Як поєднати кухню і їдальню доступними засобами?

Інженерне планування простору кухні-їдальні

Инженерное планирование пространства кухни-столовой

Один з найбільш відомих і популярних варіантів - знесення перегородки між приміщеннями. Є одна важлива тонкість - на таке перепланування необхідно заздалегідь отримати дозвіл, а якщо стіна несуча, то доведеться заздалегідь замовляти експертизу конструкцій і робити на її основі проектну документацію на перепланування. Але знесенням перегородки вирішення питання не закінчується, а тільки починається. Необхідно розробити та втілити у життя оптимальний дизайн, зручний, комфортний і гармонійний. Ще до остаточного облаштування приміщень, необхідно подбати про гарну вентиляцію і витяжці. Інтер'єрні рішення тепер не будуть обмежуватися лише однією зоною.

Візуальне розділення простору кухні і їдальні

Визуальное разделение пространства кухни и столовой

Поділ кухні і їдальні візуально потім можна провести за допомогою оздоблювальних матеріалів. Наприклад, використання різних підлогових і стельових конструкцій тільки будуть посилювати ефект зонування. Цікаво виглядає дизайн підлоги в суміщених приміщеннях, який викладений різними матеріалами або з використанням панно, декорів та візерунків. Цей метод візуально позначить простір і стане оригінальною деталлю інтер'єру, що вигідно відрізняють кухню і їдальню від всіх інших приміщень. Кордон кухнею та їдальні можна виділити перепадом підлоги, зробити одну або кілька сходинок на вході в кухонну зону.

Слід звернути увагу на те, що оформлення стін і меблі будуть видні в приміщенні з усіх боків, отже, вони повинні оптимально поєднуватися і доповнювати один одного. Зону фартуха кухні можна варто прикрасити красивою плиткою під мармур або мозаїкою.

Колірні та інші декоративні прийоми

Цветовые и другие декоративные приемы

Для досягнення більш разючого результату, краще використовувати оздоблювальні матеріали не тільки різноманітних фактур, але і різних кольорів. Цей прийом працює бездоганно і ефективно. Меблі для їдальні та кухні може бути абсолютно контрастних, але не диссонирующих між собою, квітів. Наприклад, кухня в червоних відтінках і світло-кремова меблі або біла меблі для їдальні. Однак слід пам'ятати, що обробка стін, підлоги і стелі повинна повністю відповідати тону меблів.

Виділити зону їдальні при плануванні і обробці кухні-їдальні, її зон можна з допомогою освітлювальних приладів. Зона їдальні традиційно прикрашається великою красивою низькою люстрою, а кухонне простір у сучасних умовах підсвічується декількома світловими системами.

Цікаве рішення в загальному просторі кухні і їдальні - установка барної стійки на кордоні приміщень. Вона стане головним елементом приміщення, вдало прикриє мийку, господарські шафки, холодильник і плиту. З боку їдальні можна поставити високі (барні) табурети.

В якості функціональної перегородки, при необхідності, в кухні-їдальні можна встановити систему розсувних дверей. Для їх установки уздовж всієї зони кухні, встановлюють направляючі, до яких будуть кріпитися дверні системи.

Варіантів, як облаштувати загальну зону кухні-їдальні безліч. Якщо вона вас не лякають документальні та фінансові тонкощі - дерзайте обов'язково, тим більше що вже давно психологи довели, що необхідно робити зміни у своєму житло мінімум кожні п'ять років.

Оригинальное дизайнерское решение о совмещении столовой и кухни

Читайте також: