Як створити гравійний сад на ділянці

17.01.2021
4 327
Admin

Гравийный сад

  1. Основні переваги ландшафту з гравію
  2. Підбір матеріалу
  3. Технологія облаштування

Гравійний сад - це ефектна і практична інвестиція в свій заміський ділянку на довгі роки. Ця технологія ландшафтного дизайну вужа давно популярна в країнах Сходу і Заходу. Гармонійна комбінація кам'яних поверхонь і рослинності візуально врівноважує природу, дозволяє власникам ефективно відпочивати і розслаблятися. Тому сьогодні багато власників дач і приватних будинків замислюються над тим, як створити гравійний сад на ділянці, для додання навколишнього ландшафту оригінальності і стабільності.

Основні переваги ландшафту з гравію

Преимущества гравийного сада

Створення оригінального і стильного гравійного саду економічно і не трудомістко, він легко трансформується, доповнюється в будь-який момент новими декоративними і природними елементами. Це відмінний варіант облагороджування території дачі для зайнятих людей, так як за подібною територією легко і просто доглядати. Досить просто на стадії створення ландшафту дотримуватися необхідні технологічні норми, правильно зробити дренаж і зрідка вирівнювати кордону оригінального саду.

Деякі власники заміських будинків з невеликою територією чи проблемою доступу природного освітлення також продумують, як створити гравійний сад на ділянці. Справа в тому, що з його допомогою можна прикрасити й урізноманітнити самі затемнені і тінисті ділянки свого саду.

Клумбы с гравием

Як правило, частина території розташована в тіні, є причиною невдоволення власників дач і будинків. Адже хочеться з користю використовувати кожну сотку, а в таких місцях можливість висадки рослин мінімальна і складний догляд за ними. А біля створеного гравійного саду можна розташувати невелику зону відпочинку і насолоджуватися прохолодою в спекотні літні дні.

Знаючи, як створити гравійний сад на ділянці, можна виконати незвичайну стилізацію під самі різноманітні природні умови: морський берег з допомогою гальки, черепашок та інших матеріалів, шматочок пустелі за допомогою жовтого гравію, екзотичних рослин і додаткових елементів. Окремо варто відзначити, що гравійний сад не займає на ділянці багато місця.

Підбір матеріалу

Гравій відноситься до довговічних і міцних матеріалів. Придбати його не складає ніяких труднощів. Сучасні виробники пропонують великий вибір матеріалів різних розмірів, форми і кольору. Перед тим як створити гравійний сад на ділянці слід визначитися з пріоритетними параметрами вихідної сировини, його основними характеристиками, подальшими умовами експлуатації території та її призначенням.

Оформление гравийного сада

Величезна різноманітність пропонованих сьогодні на ринку гравію, відкриває перед власниками заміських будинків і дач величезні можливості для оформлення ділянки та розробки самого незвичайного ландшафтного дизайну.

Характеристики гравия

Основні характеристики гравію:

  • розмір фракції камінців;
  • колірна гамма матеріалу;
  • ступінь окатанности кожного елемента.

Виразну, не схожу на звичний кам'яний ландшафт композицію, можна скласти з яскравого, різнобарвного гравію, доповнивши його сухими стовбурами спиляних дерев і великими валунами. У садку можна висадити тіньолюбні квіти і рослини: папороті, злаки і мохи, які помітно пожвавлять навколишній пейзаж.

Технологія облаштування

За заздалегідь наміченим планом розмічають обрану площадку, межі відсипання гравію облямовують товстою мотузкою або джгутом. Видаляють дерен і знімають шар ґрунту (близько 15-20 см). Обов'язково при цьому видаляють коріння бур'янів, кущів і багаторічних рослин. Підготовлену ділянку сильно зволожують і залишають на кілька днів до зростання кореневищ, які також слід ретельно видалити.

Подготовка участка под гравийный сад

Спочатку, перед тим як створити гравійний сад на ділянці, слід ретельно підготувати територію, зробити якісний дренаж і щільно утрамбувати землю. Оптимальною основою під засипку гравію фахівці вважають пісок, який ретельно проливають і трамбують кілька разів до ідеально рівного стану. Для поліпшення дренажних властивостей підстави можна облаштовувати кілька шарів основи з допомогою керамзитового піску, грубозернистого піску, цегляної або гранітної крихти. У кожен шар можна додавати спеціальні розпушувачі.

Укладка геотекстиля

Під гравій фахівці ландшафтного дизайну рекомендують укладати щільну плівку або спеціальну підстилку з геотекстилю. Дренажний волокно виконує в технологічному шарі гравійного саду захисні функції, утримує верхній шар від просідання і не дає проростати бур'янам. Укладаючи геотекстиль, слід обов'язково стежити за перекриттям стиків полотна.

На останньому етапі на підготовлену основу можна заздалегідь розставити горщики з саджанцями або посадити в грунт рослини, а потім вже розсипати заздалегідь підібрану фракцію гравію. Висадку рослин виробляють на достатній відстані, з таким розрахунком, щоб у процесі росту листя і квіти не закривали собою гравій, перетворюючись в суцільний масив.

Відео

Гравій покладений? Залишилося оформити ділянку зеленню. Відеоматеріал допоможе вам впоратися з цим завданням.

Читайте також: