Як заховати труби опалення

17.01.2021
5 980
Admin

Как спрятать трубы отопления

 1. Кухня
 2. Короб з гіпсокартону
 3. Утапливаем в стіні
 4. Труби опалення в підлозі
 5. Маскування
 6. Відео

Вирішуючи, як заховати труби опалення в кімнаті, не варто забувати, що всі вони, навіть не володіючи великою площею своїй поверхні, хоч трохи, але обігрівають приміщення. І якщо у вас в квартирі взимку не надто тепло, незважаючи на працююче опалення, труби краще нічим не закривати, поки ви не заміните старий радіатор на новий з великою кількістю секцій.

Якщо ж температура в приміщенні в опалювальний період вас влаштовує, можете сміливо ховати труби опалення за допомогою одного з наведених нижче способів.

Кухня

Прячем трубу на кухне

На кухні труби опалення, що йдуть від газового котла опалення, легше всього замаскувати під ще один елемент кухонних меблів - шафка з дверцями. У цьому випадку глибина шафи повинна бути менше товщини котла, щоб забезпечити доступ до нього повітря.

Перш ніж закривати труби опалення меблями або гіпсокартонних коробом (а також будь-яким іншим способом), слід переконатися, що вони знаходяться у хорошому стані і найближчим часом вас не чекають такі неприємності, як незапланована текти з труби.

Короб з гіпсокартону

Короб из гипсокартона для радиатора

Найчастіше короб з гіпсокартону виконують таким чином, щоб він створював ілюзію існування стіни, в якій «втоплений» радіатор. Також можна вчинити і з вертикальною частиною труби опалення, що йде від вас до сусідів на нижній і верхній поверхи:

 • Зробіть креслення майбутнього короба з гіпсокартону, прийнявши до уваги, що між ним і радіатором має бути відстань, рівну 10-15 сантиметрів.
 • З металевого профілю для гіпсокартону або дерев'яних брусків зробіть каркас фальш-стіни.
 • Підготуйте елементи з гіпсокартону необхідної довжини і ширини.

Изготовление короба для радиатора

 • Закріпіть їх на каркасі за допомогою саморізів.
 • У верхній частині короба краще встановити решітку, щоб тепле повітря від труб опалення все ж не повністю зникав без користі для вашого приміщення.
 • Зашпаклюйте гіпсокартон так, щоб в результаті вийшла рівна гладка поверхня.
 • Наклейте шпалери на гіпсокартон або пофарбуйте його.

Утапливаем в стіні

Утапливаем трубы в стену

Якщо вас взагалі з якихось причин не влаштовують труби опалення, що проходять на деякій відстані від стіни, можете їх в ній «втопити». Для цього:

 • По-перше, вам доведеться переварити систему опалення, так як труби доведеться «загнути» в стіну.
 • По-друге, стіни треба буде в потрібних місцях проштробити на потрібну глибину і ширину (розміри поглиблення повинні перевищувати діаметр труби на 1 сантиметр з кожної сторони).
 • По-третє, труби в стіни треба буде спочатку обернути спеціальною ізоляцією зі спіненого поліетилену.
 • По-четверте, після цього труби треба буде приховати за шаром розчину, вирівнявши його по одному рівню з іншою поверхнею стіни.
Утапливать труби в стіни слід таким чином, щоб усі їхні сполуки (включаючи з'єднання з радіатором) перебували зовні, і ви могли при необхідності до них дістатися.

До того ж не слід утоплювати в стіні старі чавунні труби, які досить часто починають протікати, відслуживши належний їм термін.

Труби опалення в підлозі

Якщо труби опалення до радіаторів прокладені по підлозі, то їх досить легко сховати в «тілі» конструкції підлогового покриття, попередньо обернувши їх шаром спеціальної теплоізоляції. Тут існує кілька варіантів, кожен з яких має свої достоїнства і недоліки:

 • Занурити труби в товщу цементно-піщаної стяжки - в цьому випадку із-за необхідності виконувати стяжку вище товщини труби на 2-2,5 сантиметра збільшується її вага.
 • Прокласти труби між лагами в товщі утеплювача - такий варіант підходить для тих будинків, в яких не очікується поява гризунів, просто обожнюють погріти свої тушки біля теплих труб.
 • Укласти труби опалення уздовж стін над рівнем чистої підлоги, приховавши їх відсунутим від стіни плінтусом (між ним і стіною простір необхідно заповнити цементно-піщаним розчином, а зверху можна укласти керамічну плитку) - такий спосіб створить невеликі проблеми з установкою меблів впритул до стіни з-за занадто широкого плінтуса.
 • Інший варіант - заховати труби в спеціальний пластиковий канал (схожий на короб для прокладання електропроводів), прикріплений до стіни над поверхнею підлоги.

Маскування

Оригинальная маскировка труб

Якщо створення фальш-стіни або застосування будь-якого іншого способу вирішення проблеми, як заховати труби опалення, для вас занадто складно для виконання, то можете їх просто замаскувати:

 • перетворіть вертикальні труби в стовбур дерева, а горизонтальні - в їх гілочки (листочки можна намалювати прямо на стіні);

Маскировка труб отопления

 • обвейте трубу мотузкою;
 • пофарбуйте її в колір стіни, яка знаходиться відразу за нею.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик про виготовлення фальшстени для труб опалення.

Читайте також: