Як заховати труби у ванній

17.01.2021
5 598
Admin

Как спрятать трубы в ванной

 1. За меблями
 2. Екрани і рольставні
 3. Маскувальні короби
 4. Монтаж у стіну
 5. Як заховати труби у ванній, фото:

Пройшли часи, коли ремонт у ванній кімнаті обмежувався рівними фарбованими стінами, акуратною ванною і банним шафкою. Зараз все більше людей прагнуть надати кімнаті для гігієнічних процедур певний стиль. І відкриті труби ніяк з цим стилем не поєднуються. Настає момент, коли доводиться замислюватися, як заховати труби у ванній кімнаті.

Вигадувати велосипед не потрібно. Все геніальне - просто. На сьогоднішній день найпоширенішими є 4 способи приховування комунікацій:

 • екрани і рольставні;
 • ніші і короби;
 • монтаж у стіну;
 • меблі.

За меблями

Сокрытие труб за мебелью

Безсумнівно, це самий простий спосіб. Принцип - заховати прокладені труби за вбудованою і навісний меблями. Проте тут треба враховувати одну особливість. Там, де є труби, завжди буде підвищена вологість. Це накладає суворі вимоги до купівлі гарнітура. Не завжди можна підібрати підходящу тумбочку або шафа. Додатково обробляти поверхні влагозащищающими матеріалами? Складно, дорого і довго. У цієї ситуації є вихід - обладнання ванної кімнати примусовою вентиляцією та контролю параметрів мікроклімату. Однак це теж дорого, адже ми вибрали найдешевший спосіб маскування комунікацій. Виходить, що цей метод себе не виправдовує.

Екрани і рольставні

Трубы за рольставнями в ванной

Ми розповімо про маскування простору під ванною. Цим же способом можна зробити фальшставні і приховати будь-яку трубу. Отже. Екрани можна купити, коштують вони недорого, виглядають привабливо. А можна зробити самим з гіпсокартону. Будова пластикових екранів дуже просте. Це каркас, одна рама або дві напрямні, і панелі, що кріпляться до каркаса. Нижня частина каркаса встановлюється на ніжки, а верхня проходить під бортом ванни. Самостійно зроблений екран дозволить підігнати розмір до міліметра. Щоб зібрати раму, потрібні 4 бруска, які потрібно з'єднати куточками за допомогою шурупів. У бруску, який буде кріпитися до стіни просвердлити дві дірки. Далі раму необхідно прикріпити до стіни малої стороною. Кріпильні елементи підбираються залежно від типу стіни (бетон, блок, цегла).

Рольставни для ванной

Тепер можна приступати до панелей. Матеріал, який краще всього використовувати вологостійкий гіпсокартон. Розміри малій панелі рівні габариту каркаса. А от довжина великої повинна бути більше діни каркаса на 56 мм (40мм - ширина бруска, 16 мм - товщина гіпсокартону). Будівельним ножем необхідно вирізати панелі по розмітці. Якщо панель призначається для самої ванни, то на рівні зливної труби зробити оглядовий отвір. Згодом до нього на петлях прикріпити дверцята. Якщо ж панель призначена для приховування вертикальних труб, отвір можна зробити в будь-якому місці і будь-якого розміру. Тепер потрібно з'єднати обидві панелі за допомогою шурупів. Такі екрани можна обкласти облицювальною плиткою або мозаїкою. Або ж просвердлити в них отвори і покрити додатковим захисним шаром. Вийде декоративний вентильований екран.

Маскувальні короби

Короб в ванной

Продумати, як заховати труби у ванній, можна ще на етапі початку ремонту. В даному випадку вийде якась перепланування. Короб і подіум також може слугувати додатковим місцем зберігання аксесуарів, або стати сходинкою. Наприклад, ванну можна облагородити, поставивши її на подіум. Модно, сучасно, неординарно. Принцип побудови горизонтальних коробів такий же, як і для екранів, тільки без каркаса. Бруси зверху і знизу, і гіпсокартон. Виходить поличка.

Монтаж у стіну

Цей спосіб підходить для приховування вертикальних труб у ванній кімнаті. Основною особливістю цього способу є просто категоричну заборону поміщати в такі короби металеві труби і комунікації на різьбі. Тільки пластикові труби, сполучені методом спайки. Це мінімізує ризик протікання.

Монтаж труб в стену

Для укладання труби необхідно пропиляти штробу за допомогою болгарки, або пробити зубилом. Якщо стіна замислюється з гіпсокартону, розведення необхідно робити на етапі установки металевого каркаса. При розводці труб обов'язково повинні враховуватися такі параметри, як товщина плитки, якщо задумана облицювання, і стіни з гіпсокартону. Далі труби доведеться запінити і перекласти теплоізоляційним матеріалом, наприклад, термофлекс або ротбанд. Піна і ізоляція використовується для того, щоб погасити теплові розширення труб. Перед закриттям їх необхідно обштукатурити. Після цього стіну можна облицьовувати.

Яким би способом ви не вирішили скористатися, є кілька загальних правил, які дозволять продовжити строк експлуатації комунікацій:

 1. По можливості всі труби повинні бути цільними, або хоча б сполученими методом пайки.
 2. Якщо і є з'єднання - то обов'язково вони повинні бути з того ж матеріалу, що і труби. Інакше буде велика різниця в розширенні, та гумові прокладки дуже швидко будуть виходити з ладу.
 3. При будь-якому способі приховування труб у ванній обов'язково повинен бути доступ до місць з'єднання.

Використовуючи ці нехитрі правила, ви довго будете насолоджуватися затишком і комфортом ванної кімнати.

Як заховати труби у ванній, фото:

Вариант сокрытия труб в стене

Трубы за дверцей в ванной

Читайте також: