Як доглядати за басейном

17.01.2021
2 674
Admin

Как ухаживать за бассейном

 1. Підготовка води для басейну
 2. Регулярна очистка води
 3. Механічна і хімічна очистка
 4. Консервація басейну на зимовий час

Не багато хто знають, як доглядати за басейном і за станом води в ньому на професійному рівні. Але мати певні знання в цій області власникам басейну будь-якої конструкції необхідно, це допоможе уникнути найпростіших помилок в експлуатації споруди і забезпечить досить комфортні умови для прийому щоденних водних процедур для всіх членів сім'ї.

Процес догляду за басейном - це кілька важливих етапів:

 • підготовка та наповнення басейну водою;
 • догляд за фільтрами;
 • організація очищення басейну.

Підготовка води для басейну

Подготовка воды для бассейна

Водопідготовка для потреб басейну починається з проведення аналізу, який визначає основні характеристики води: вміст заліза, жорсткість, окислюваність, показник кислотності рН. За допомогою аналізу виявляються такі проблеми як перевищення вмісту у воді кальцію, магнію, заліза і висока кольоровість.

Анализ воды в бассейне

Не слід використовувати для басейну воду з природних джерел без проведення попередньої очистки і знезараження. Для наповнення басейну виконується монтаж системи водопідготовки і знезараження. Обробку води виконують за допомогою ультрафіолетових установок, озонуванням або хлоруванням. Особливою популярністю користуються хлоргенератори з фільтруючими насосами.

Регулярна очистка води

Регулярная очистка воды

За допомогою комплексу хімічних і фізичних заходів обробки можна досягти бездоганного стану води в басейні на протязі тривалого часу.

Фильтр в бассейне

Вода буде залишатися кришталево чистою та прозорою, не буде мати неприємного запаху у тому випадку, якщо виконуватимуться всі необхідні операції по догляду за басейном:

 • Механічна очистка, для якої використовується сітчастий фільтр для уловлювання дрібного сміття, волосся і нерозчинних речовин.
 • Фільтрація та знезараження води з використанням фільтрів з піщаним завантаженням і реагентної обробки дезинфетантами.
 • Використання бактерицидних установок для опромінення води ультрафіолетом.
 • Озонування води, що забезпечує знезараження, знебарвлення та дезодорування.

Механічна і хімічна очистка

Механическая очистка бассейна

Механічна очищення басейнів може проводитися як спеціальними садками, так і спеціальними водними пилососами, які можуть працювати в постійному режимі або обслуговуватися вручну. Невеликі басейни піддаються фільтрації періодично, а ось басейни, якими користується велика кількість людей, забезпечуються автоматичною фільтрацією в постійному режимі. Для ретельного прибирання стінок і дні чаші басейну два рази на тиждень використовують вакуумні очисники, які чудово видаляють з'являється на них наліт.

У рекомендаціях фахівців про те, як доглядати за басейном, питання очищення води з використанням хімічних засобів приділяється основна увага. Хімічна очищення води в басейні вимагає використання спеціальних препаратів, у складі яких є альгіциди і хлор, може використовуватися також бром і пероксид водню, які вимагають ретельного дозування. Очищаючи і фільтруючи воду необхідно щодня наповнювати її новою свіжою водою, контролюючи одночасно і кислотно-лужний баланс, використовуючи для цих цілей тестери не рідше одного разу в день.

Консервація басейну на зимовий час

Консервация бассейна на зиму

Перед консервацією басейну проводиться злив води, виконується ретельне очищення стінок і дна басейну, обробляються металеві деталі: сходи, поручні, внутрішня підсвітка з використанням спеціальних очищувальних засобів і інструменту. Слід виконати демонтаж гідросистеми, фільтрувальних установок, нагрівальних елементів і протитечія. В басейн встановлюються компенсатори, і в басейн заливається консервационная вода на рівень рівний 1/3 рівня чаші. Дзеркало басейну вкривається зимовим покриттям, яке буде перешкоджати забруднення внутрішньої частини басейну. Навесні, після того, як розтане консервационная вода, можна приступати до підготовки басейну до нового сезону.

Читайте також: