Як зміцнити фундамент будинку

17.01.2021
4 004
Admin

Как укрепить фундамент дома

 1. Обстеження фундаменту
 2. Варіанти підсилення фундаменту
 3. Відео

Фундамент - це першооснова будь-якої будівлі чи споруди. Від його стану повністю залежить міцність споруди в цілому та безпеку всіх, хто в цьому будинку мешкає.

Трещина в стене дома

Якщо ви помітили, що на стінах будинків з'явилися тріщини, будівля покосилось, початок нерівномірно просідати, зверніть найпильнішу увагу на фундамент. Швидше за все, справа в ньому. Про те, як зміцнити фундамент будинку читайте нижче.

Обстеження фундаменту

Обследование фундамента

Будь-які роботи потрібно починати з обстеження. Лицьову сторону фундаменту потрібно уважно оглянути. Добре, якщо участь в обстеженні прийме фахівець - будівельник. Шукаємо тріщини, сколи, дивимося на стан бетону. Все це потрібно зробити, щоб отримати відповідь на одне єдине питання - чи можна цей фундамент реанімувати? А якщо відповідь позитивний, то наскільки допоможе в цьому його зміцнення?

На несучу частину будинку в процесі його експлуатації впливають грунтові води і рух грунтів. Хімічний склад бетону з часом змінюється.

Якщо фундамент покритий безліччю тріщин, якщо тріщини вологі, а кришиться бетон або розсипається, то жити в цьому будинку не можна.

Зробивши для себе такий висновок, потрібно обов'язково порадитися з фахівцем. Стороннє думка - думка будівельника повинно виявитися вирішальним. Якщо ж не все так безнадійно, то можна зміцнити фундамент. Існує кілька способів його зміцнення.

Варіанти підсилення фундаменту

Розглянемо два способи зміцнення фундаменту.

Ін'єкція

Инъекционное укрепление фундамента

У випадках, коли на фундамент впливають грунтові води, коли він розташований на грунтах різної щільності, фахівці радять зміцнювати цю частину будівлі «ін'єкційним способом.

 • З лицьового боку будівлі бурять похилу свердловину, таким чином, щоб вона йшла під фундамент.
 • Якщо фундамент руйнується під впливом осідання ґрунту, то у свердловину під тиском подається пісок. Це дозволить створити більш надійну ґрунтову основу.

Усиление фундамента

 • За допомогою ін'єкційної свердловини можна заповнити спеціальним розчином порожнечі, що утворилися під фундаментом і в ньому самому. Іноді фундамент зміцнюють за допомогою паль, які проходять безпосередньо крізь нього.

Збільшення площі опори

Увеличение площади фундамента

Цей спосіб зміцнення дозволить зменшити загальну навантаження на бетон, і застосовується, коли є впевненість у тому, що можна оголити досить великий шматок фундаменту. Безпека - понад усе. Іноді саме земляні роботи і призводять до руйнування бетонних опор, а то і стін будівлі. Ці роботи можна вести самостійно.

 • Оголюємо зовнішню поверхню фундаменту на якомусь певному ділянці. Для цього досить вирити траншею вздовж старого фундаменту на його власну глибину. Для цих робіт нам буде потрібно тільки лопати: штикова і совкова.
 • Очищаємо поверхню старого бетону від отслоившегося бетону, ґрунту та іншого бруду. Для цих робіт потрібно шпатель і жорстка щітка.
 • Обробляємо поверхню проникаючим грунтом для того, щоб збільшити міцність поверхонь, а так само ступінь зчеплення старого бетону з новим.

Ход работы по укреплению фундамента

 • Для зміцнення монтуємо арматуру в старий фундамент. Для цього треба завчасно заготовити шматки арматури А-III, завдовжки близько 30 см, діаметром 16 мм. За допомогою перфоратора потрібно насвердлити отвори під арматуру. Для виконання цієї операції потрібно перфоратор, бур №16 і важкий молоток.
 • Перев'язуємо арматуру в'язальним дротом. Потрібно оцинкований дріт діаметром від 2,5 мм. Кількість доведеться визначати за місцем.
 • Встановлюємо опалубку. Можна використовувати готові щити, можна сколотити їх на місці з підручного матеріалу, типу дощок завтовшки не менше 32 мм. Щити потрібно змастити або відпрацюванням автомобільного масла, або спеціальним розчином, який запобігає прилипання свіжого бетону до поверхні щита опалубки. Щити опалубки монтуються на відстані щонайменше 20 см від поверхні старого фундаменту. Для виконання цих робіт знадобляться молоток, цвяхи, кисть-макловиця.
 • Встановлюємо розпірки між щитами опалубки і стінками траншеї. Зміцнюємо щити. Всі роботи виконуються за допомогою молотка.
 • Замішуємо і заливаємо отриману конструкцію бетоном. Для того щоб зробити це потрібно замішати бетонний розчин на дрібному заповнювачі. З інструментів знадобляться бетономішалка і совкова лопата. З матеріалів - цемент, пісок, дрібний гравій і вода.

Бетон для укрепления фундамента

 • Знімаємо щити опалубки через кілька (4 - 5)днів. Для цього просто видаляємо розпірки між щитами опалубки і стінками траншеї.
 • Нову поверхню фундаменту обробляємо зміцнює грунтом і гідрофобізатором. Для цього потрібно кисть - макловиця.
 • Наносимо шар захисної штукатурки на отриману поверхню за допомогою штукатурного інструменту.Траншею можна заривати.

У будівлі з'явилася оновлена опора. В рамках цієї статті ми розглянули тільки два способи зміцнення фундаменту. Взагалі ж їх існує значно більше.

Відео

Якщо зміцнити фундамент не вдається. можна спробувати замінити його. Про спосіб заміни розповість цей сюжет.

Читайте також: