Як встановити коаксіальний димохід

17.01.2021
3 083
Admin

Как установить коаксиальный дымоход

 1. Пристрій і переваги коаксіальної системи
 2. Підготовчі заходи та складання
 3. Часто допускаються помилки
 4. Відео

Виведення продуктів згоряння через димохід на вулицю супроводжується, як відомо, освітою пристойною тяги, яка захоплює за собою і повітря, що заповнює саме опалювальне приміщення. У зв'язку з цим виникає необхідність у заповненні виникли втрат за рахунок зворотного припливу з вулиці свіжих і охолоджених повітряних мас. Вирішити цю проблему вдається за рахунок використання так званих коаксіальних димоходів, конструкція яких досить проста і доступна навіть неспеціалісту.

Пристрій і переваги коаксіальної системи

Работа коаксиального дымохода

Розглянутий нами димохід має дві коаксіально суміщених труби (одна в іншій), при цьому по одній проводиться вивід відпрацьованих продуктів, а з іншого чисте повітря надходить з вулиці назад в приміщення. Зазначимо, що між собою ці труби ніяк не пов'язані, так що повітря, що знаходиться в житлових кімнатах, не може виводитися разом з відпрацьованими газами.

Відомо два способи вирішення питання про те, як встановити коаксіальний димар, які передбачають використання наступних варіантів його виконання:

 • облаштування вертикальної системи коаксіального димоходу;
 • установка горизонтального димоходу.

Перш ніж ми приступимо до опису порядку облаштування димоходів цього типу, розглянемо коротко їх переваги у порівнянні з класичними каналами виведення продуктів згоряння. Коаксіальні димоходи надають наступні переваги:

 • підвищення ККД всієї системи опалення;
 • зниження паливних витрат;
 • зниження вартості відвідних систем;
 • можливість установки зливу для видалення конденсату.

Підготовчі заходи та складання

Сборка дымохода

Перед придбанням готового комплекту для складання димоходу слід визначитися з підходящим для вас перерізом вивідного каналу. Виберіть відповідний розмір, вказується в інструкції.

В будь-якому іншому випадку (коли в інструкції, наприклад, не вказується цей розмір) вибирати димар випливає з того розрахунку, що його довжина не повинна бути менше 5-ти метрів.

Коаксиальная система

Безпосередньо перед монтажем необхідно «накидати» схему прокладки димоходу і розрахувати необхідну кількість кріпильних елементів і хомутів, монтованих на стиках труб.

При складанні димоходу, проведеної у відповідності з вказівками інструкції, зверніть особливу увагу на наступні моменти:

 1. Верхня точка димаря повинна розташовуватися вище коника даху.
 2. Димоходи, що мають в комплекті захисну термоізоляційну прокладку, монтуються «труба в трубу» (без хомутів).
 3. Термоізоляційна прокладка кріпиться до внутрішньої поверхні зовнішньої труби димоходу за допомогою заклепок або саморізів, що забезпечує каналу необхідну жорсткість.
 4. Довжина окремих горизонтальних ділянок димохідного каналу не повинна превышать1-го метра.

Часто допускаються помилки

Ошибки при установке

Грамотний підхід до вирішення питання про те, як встановити коаксіальний димар, дозволить вам уникнути попадання в опалювальне приміщення небезпечного для здоров'я чадного газу. Серед характерних помилок, найчастіше допускаються при монтажі димаря, особливу увагу звертають на себе наступні недоліки:

 • відсутність теплоізоляції між покрівлею і стіною (порушення температурного режиму у вузлах проходу димоходу через дах і стіни);
 • недостатньо жорстке кріплення димоходу на стіні будівлі;
 • витік диму в місцях з'єднання окремих ланок каналу, що виникла внаслідок неправильного монтажу.

У висновку відзначимо, що можна спробувати зробити коаксіальний димохід самостійно, але для цього вам необхідно буде добре вивчити його конструкцію і володіти хоч якимось досвідом виготовлення подібних систем.

Відео

У цьому ролику описується комплект коаксіального димоходу:з яких частин він складається і для чого вони призначені.

Читайте також: