Як встановити люстру на натяжна стеля

17.01.2021
2 691
Admin

Как установить люстру на натяжной потолок

 1. Кріплення люстри на гак
 2. Кріплення люстри на планку
 3. Кріплення на хрестоподібної планці
 4. Відео

Добре відомо, що натяжна стеля, що виготовляється з плівки чи тканини, дуже чутливий до нагрівання, який здатний викликати деформацію і розтягування полотна. Ось чому в ході вирішення питання про те, як встановити люстру на натяжна стеля необхідно звернути увагу на те, щоб обрана вами модель мала відповідне розташування лампочок, що виключає можливість надмірного нагрівання тканини або полотна ПВХ.

Для виконання цієї умови необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • слід відмовитися від люстр у вигляді тарілок, оскільки в такій конструкції лампочки розташовуються близько до полотна;
 • бажано вибирати моделі світильників з лампочками, розміщеними в плафонах, що виключить можливість утворення на полотні темних плям;
 • при покупці люстри без плафонів перевагу слід віддавати моделям, у яких лампочки спрямовані в сторони або вниз (але ніяк не вгору);
 • при виборі люстри зверніть увагу на можливість використання в ній енергозберігаючих ламп.

Люстра для натяжного потолка

Крім того, рекомендується вибирати такі люстри, основу яких не має гострих країв, здатних пошкодити натягнутий матеріал.

Грамотне вирішення питання «як встановити люстру на натяжна стеля» передбачає самостійну установку кріпильного підстави під неї ще до монтажу стельового полотна.

Крепление люстры на потолок

Вибір того чи іншого виду кріпильного підстави визначається моделлю придбаної люстри і спосіб її кріплення до натяжній стелі. Подібний кріплення може виконуватися у вигляді:

 • підвісної стелі гака;
 • лінійної монтажної планки;
 • спеціальної хрестоподібної конструкції.

Кріплення люстри на гак

Крепление люстры на крюк

Цей варіант кріплення люстри вважається найбільш простим і надійним, виключає можливість яких-небудь непорозумінь. В комунальних житлових квартирах такий гак, як правило, вже є на стелі (разом з підвідної електроживлення проводкою).

У цьому випадку вам слід вивести його і підвідні дроти назовні, для чого необхідно здійснити вже натягнутому полотні отвір відповідного розміру. Але насамперед потрібно посилити прилеглу до отвору зону шляхом наклеювання спеціального пластикового кільця, усередині якого й прорізається отвір під гак.

Крюк для люстры

Після цього ви можете повісити люстру і приєднати до неї живлять дроти. Далі вам залишиться лише змістити декоративний ковпак до упору вгору, приховавши під ним монтажні дроти і гак.

Кріплення люстри на планку

Крепление люстры на планку

В комплект сучасної люстри може входити спеціальний монтажний профіль зі шпильками, використовуваний для кріплення її корпусу до стелі. Для самостійної установки таких люстр на натяжна стеля вам необхідно буде підготувати профільне основа, виконана у вигляді невеликого дерев'яного бруска.

Висота бруска повинна бути такою, щоб нижній його зріз розташовувався на рівні площини натяжної стелі, при цьому він повинен надійно кріпитися на основному стелі за допомогою дюбелів або саморезов.

По закінченні монтажу натяжної полотна в ньому робиться невеликий отвір, посилене за допомогою пластикового кільця, після чого на вже підготовленому підставі кріпиться монтажна планка, оснащена шпильками для навішування люстри. На них ми і встановлюємо її корпус, а потім фіксуємо його за допомогою декоративних гайок, що також входять в комплект світильника.

Кріплення на хрестоподібної планці

Для встановлення масивних люстр з широким підставою краще всього скористатися кріпленням хрестоподібного типу, монтованих на спеціальній несучої платформі.

Крепление на крестообразную планку

Таку платформу найпростіше виготовити з заготівлі фанери товщиною порядку 10-12мм, має відповідні розміри і невелику центральне отвір для підвідних дротів.

По кутах такої платформи необхідно змонтувати металеві упори з оцинкованої бляхи, на яких вся конструкція буде кріпитися за допомогою дюбелів або саморезов до основної стелі.

Висота платформи, яка визначається довжиною упорів, повинна відповідати рівню натяжної стелі; при цьому слід звернути особливу увагу на те, щоб її робоча площина розташовувалася строго горизонтально.

Планка для люстры

По закінченні монтажу натяжної стелі хрестоподібна планка кріпиться на платформі допомогою саморізів. Всі місця кріплення планки до платформи (проколи у плівці ПВХ) обов'язково слід посилити пластиковими кільцями. Фахівці рекомендують виконати в натягнутому стелі одне велике отвір і посилити його пластиком, що виключить можливість розповзання конструкції. Після установки люстри на хрестовину вам залишається лише приєднати до неї живить електропроводку. Відзначимо особливо, що підвішена таким чином люстра повинна щільно прилягати до поверхні стелі (без будь-яких перекосів і зсувів).

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про монтаж світильника на натяжна стеля.

Читайте також: