Як встановити пластикові плінтуса

17.01.2021
1 964
Admin

Как установить пластиковые плинтуса

  1. Відмітні особливості плінтусів з пластику
  2. Види пластикового плінтуса
  3. Способи монтажу пластикових плінтусів

Відомий кожному з нас плінтус є найважливішим елементом оформлення приміщень, встановлюються в місцях стику підлоги і стін на завершальній стадії облаштування підлогових покриттів. Використовувані при проведенні оздоблювальних робіт плінтуса виготовляються найчастіше з деревини, пластику або металу і значно рідше - з кераміки або гуми. За своїми експлуатаційними характеристиками пластикові плінтуса помітно виділяються серед виробів цього ряду, істотно відрізняючись від них своєю низькою вартістю. У даній статті ми досліджуємо питання про те, як встановлюються пластикові плінтуса, а також розглянемо особливості окремих зразків цього декоративного елемента.

Відмітні особливості плінтусів з пластику

Особенности пластиковых плинтусов

Пластикові плінтуси за своїми експлуатаційними показниками помітно перевершують всі інші види оздоблювальних матеріалів цього класу. На відміну від своїх дерев'яних аналогів, наприклад, пластикові вироби не вимагають спеціальної обробки перед укладанням і не піддаються впливу вологи. Основними достоїнствами встановлення таких плінтусів є:

  • можливість використання в приміщеннях самого різного виду (у ванні, на кухні і у віталень), що при великій різноманітності допустимих кольорів дозволить вам підібрати найбільш відповідний під ваш інтер'єр вид плінтуса;
  • довговічність пластикового матеріалу, помітно перевищує термін експлуатації аналогічних виробів з деревини;
  • гнучкість матеріалу і легкість його укладання, не вимагає додаткової обробки і фарбування, а також простота нарізки заготовок потрібного розміру;

Гибкий плинтус

  • завдяки своїй стійкості до впливу вологи цей матеріал допускається обробляти будь-якими відомими видами чистячих речовин;
  • висока стійкість до різких перепадів температури і пожежна безпека (матеріал не підтримує горіння);
  • стійкість до вигорання і здатність тривалий час зберігати привабливий вигляд;
  • відносно низька вартість.

Види пластикового плінтуса

Виды пластикового плинтуса

В залежності від свого призначення пластикові плінтуса можуть бути універсальними, або ж випускаються в спеціальному виконанні «під килим». Універсальні плінтуса легко встановлюються на будь-які підлогові покриття (ламінат, лінолеум, плитку або паркет), в той час як вироби другого виду мають специфічний Г-подібний профіль і монтуються прямо на стрічку ковроліну і кріпляться до стіни.

По виду матеріалу, використовуваного для виробництва тієї або іншої марки плінтуса, останні поділяються на вироби з твердого, жорсткого спіненого або напівтвердого полівінілхлориду. Вироби зі спіненого ПВХ виконуються зазвичай у вигляді екструдованого профілю і відносяться до розряду затребуваних будівельних виробів. Вироби з жорсткого полівінілхлориду практично не відрізняються від розглянутих вище виробів за винятком особливої легкості та простоти укладання. Плінтуса ж третьої групи виконуються у вигляді спеціальної плинтусной стрічки, що має витончений дизайн і забарвлення під дерево, камінь або метал.

Способи монтажу пластикових плінтусів

Способы монтажа пластиковых плинтусов

Після того, як ви вибрали підходящий матеріал, вам залишається лише розібратися з питанням про те, як встановити пластиковий плінтус. Але, перш за все, слід визначитися з тим кількістю заготовок, який вам знадобиться для обробки ваших кімнат. Потреба в матеріалі (потрібну кількість планок) визначається дуже просто: для цього загальний периметр приміщення слід поділити на довжину стандартної заготовки (2,5 метра). При покупці зверніть увагу на наявність у вибраному вами плінтусі спеціального кабельного каналу.

Конструкция плинтуса

Після завершення всіх підготовчих процедур приступаємо безпосередньо до установки плінтуса, який може здійснюватися трьома різними способами. Розглянемо кожен з цих методів окремо.

Перший варіант кріплення пластикового плінтуса передбачає використання так званих «рідких цвяхів», робота з якими не викликає особливих труднощів. Для цього на заготівлю наноситься спеціальний склад, після чого плінтус встановлюється на призначене для нього місце. Заглушки, муфти і кутові елементи кріпляться аналогічно.

Монтаж на жидкие гвозди

При другому способі установки використовується спеціальне кріплення, що входить в комплект придбаних вами заготовок. Спочатку такий кріплення необхідно встановити на стіні (з кроком приблизно в 30-50 сантиметрів), а потім зафіксувати в ньому монтуємий плінтус. Перевагою такого способу установки є відсутність на робочій поверхні виробу слідів кріплення, а також простота його заміни, яка здійснюється простим видаленням з плінтуса кріпильних власників.

Крепление на планку

Третій спосіб установки пластикового плінтусів передбачає використання звичайних саморізів, для чого в заготівлі попередньо просвердлені отвори під них з кроком приблизно 40 - 50 сантиметрів. Після цього планка кріпиться на стіні в місцях, де заздалегідь змонтовані спеціальні закладки (дюбелі).

Читайте також: