Як встановити штангу в ванну

17.01.2021
6 666
Admin

Как установить штангу в ванную

 1. Телескопічна штанга
 2. Інші способи установки
 3. Відео

Тримач (або, як ще кажуть, штангу) для фіранок у ванну кімнату можна встановити досить легко, навіть якщо ви ніколи не робили цього раніше. Причому час, який ви витратите на вчинення цієї дії, буде коливатися від кількох хвилин до півгодини, залежно від обраної конструкції штанги.

Телескопічна штанга

Телескопическая штанга

Телескопічну штангу здатний легко встановити на місце навіть підліток. Крім самого держателя вам знадобиться лише невелика стрем'янка (або високий стілець, щоб можна було піднятися на потрібну для установки штанги висоту), рулетка і олівець, так як встановити штангу у ванну можна без свердління отворів у плитці.

Далі дійте наступним чином:

 • Виміряйте відстань між стінами в місці установки штанги. Не варто посувались тримач впритул до стелі, краще відступивши вниз 10-15 сантиметрів. Якщо ж ви вже навіть купили штори для ванни, то висоту місця розміщення штанги вибирайте, орієнтуючись на довжину завіс (вони повинні не менше ніж на 15-20 сантиметрів занурюватися у ванну).

Рулетка

 • Позначте місце, де ви збираєтеся встановити штангу, на стіні олівцем.
 • Користуючись інструкцією, що додається до штанги, розкрийте її до необхідної довжини плюс 1 сантиметр.
 • Встаньте на драбину і акуратно встановіть штангу на місце. Вона повинна виявитися на завданих вами позначках на стінах, і при цьому щільно опиратися обома кінцями в керамічну плитку.
 • Злегка натисніть на центр штанги, щоб переконатися в надійності її установки.

Телескопічні штанги придатні для ванн тільки прямокутної форми. При цьому не рекомендується їх встановлювати, якщо ванної будуть користуватися не тільки дорослі, але і діти, так як існує ймовірність, що під час ігор у воді дітвора сильно смикне за фіранки і тримач разом з ними впаде вниз.

Інші способи установки

Настенный крепеж штанги

Другий варіант кріплення штанги для ванни - це настінний кріплення. Такі власники випускаються не тільки під прямокутні, але і кутові ванни різних розмірів. Всі необхідні для кріплення деталі продаються комплектом до неї.

Трохи про те, як встановити штангу у ванну:

 1. Прикладіть куплений тримач на край ванни (з урахуванням того, що фіранка повинна у вільному положенні опинитися всередині ванни). Позначте точки дотику штанги зі стіною з допомогою олівця.
 2. Використовуючи будівельний рівень (або орієнтуючись на вертикальні шви керамічної плитки) «перенесіть» ці точки на 160-170 сантиметрів вгору (тут вже слід виходити з довжини шторки і висоти стель). Якщо місце майбутнього кріплення штанги збігається з горизонтальним або вертикальним швом між плитками, посуньте його в яку-небудь сторону, інакше велика ймовірність відколювання невеликого краю плитки при свердлінні в ньому отворів.
 3. З комплекту, прикладеного до штанги, дістаньте кінцеві елементи. Прикладіть до стіни і олівцем відзначте місця, в яких необхідно просвердлити отвори.
 4. Приберіть кінцеві елементи, просвердлите в стіні отвори потрібного діаметру і акуратно молотком забийте в них дюбелі. При установці штанги на стіни з гіпсокартону доведеться скористатися спеціальними гвинтами або дюбелями «метелик».
 5. Прикладіть кінцеві елементи і закріпіть їх на стіни за допомогою шурупів.
 6. Вставте штангу в кінцеві елементи.

Штанга для шторки

Для кутових ванн рекомендується виконати додаткове кріплення тримача до стелі, так як просто встановити штангу у ванну з опорою на дві перпендикулярних стіни буде не надто надійно. Однак якщо стелі натяжні, додаткове кріплення краще зробити до стінки.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, в якому йдеться про те, як вішати штангу у ванній.

Читайте також: