Як встановити вимикач світла

17.01.2021
4 397
Admin

Как установить выключатель света

 1. Підготовчі операції
 2. Монтаж вбудованого вимикача
 3. Установка вимикача відкритого типу

У даній статті передбачається розглянути низку положень, що стосуються питання про те, як правильно встановити вимикач в квартирі своїми силами. Електричні прилади подібного роду застосовуються, як правило, для управління системою електричного освітлення, діючої в житлових або виробничих приміщеннях.

У переважній більшості випадків електромонтажні вироби розглянутого нами класу монтуються на стінах приміщень у місцях, що визначаються вимогами спеціальних технічних нормативів (ПУЕ).

По своєму конструктивному виконанню і по виду монтажу всі відомі вимикачі світла умовно можна розділити на наступні види:

 • одинарні;
 • здвоєні;
 • відкритого типу (зовнішні вимикачі);
 • закритого типу (вбудовувані вимикачі).

Підготовчі операції

Подготовительные операции

Перше, що ви зобов'язані зробити в ході вирішення питання про те, як встановити вимикач світла - це зняти електроживлення з місця його установки. Ця операція може бути здійснена наступними способами:

 1. Можна вимкнути автомат тієї групової лінії, яка відповідальна за подачу електрики до місця установки.
 2. Слід відключити на щитку загальний вступний автомат, подає електроживлення на всю квартиру (в будинках старої забудови він розташовується, як правило, в загальному коридорі над вхідними дверима).

Незалежно від вироблених комутацій необхідно ще раз перевірити відсутність напруги на лінії, в якій проводяться електромонтажні роботи. Для цього вам знадобиться звичайна індикаторна викрутка-щуп, за допомогою якої ви легко зможете переконатися в тому, що харчування в підвідному проводі відсутній (дивіться: як працювати з індикаторною викруткою). Крім індикаторної викрутки для роботи вам знадобиться наступний електроінструмент:

 • викрутки (плоска і хрестоподібна);
 • плоскогубці;
 • бокорізи;
 • дриль.

Монтаж вбудованого вимикача

Монтаж встроенного выключателя

Розглянемо, насамперед, порядок дій, вироблюваних при установці вбудованого подвійного вимикача (одинарні вимикачі встановлюються аналогічно і мають лише один вихідний контакт).

З монтажної коробки, в яку передбачається монтувати вимикач, необхідно видалити залишився після ремонту або демонтажу сміття і розправити розташовані робочі дроти (у джгуті проводів розташовуються, як правило, один вхідний і два виходять до освітлювачеві дроти).

Потім за допомогою викрутки з нового вимикача знімається декоративна кришка, а на оголившемся каркасі послаблюються кріпильні «вусики», призначені для його утримання в монтажній коробці.

На наступній стадії робіт слід провести безпосереднє підключення приладу до живильної лінії. Для цього за допомогою бокорезов отформуйте належним чином кінець підвідного дроти, заправте його у вхідну (нижню) клему вимикача і закріпіть його за допомогою гвинта.

(Зауваження: що залишилися після формування дроти не повинні мати велику довжину; інакше вони просто не помістяться в монтажній коробці).

До верхніх (відвідним) клем вимикача під'єднайте два дроти освітлювальних груп люстри або світильника, після чого весь каркас можна акуратно вставити в монтажну коробку (заправивши туди перш за все робочі дроти). Після цього за допомогою розташованих на каркасі спеціальних гвинтів необхідно закріпити основу в ніші монтажної коробки (розперти її за допомогою «вусиків»).

І наостанок залишається тільки закрити підстава вимикача декоративною кришкою

Установка вимикача відкритого типу

Установка выключателя открытого типа

Монтаж вимикача відкритого типу відрізняється від описаних вище процедур лише порядком кріплення підстави (каркаса) приладу.

Після зняття декоративної кришки вам необхідно підготувати основу приладу до монтажу. Для цього необхідно визначитися, перш за все, з тим, на якій висоті встановлений вимикач буде виглядати краще всього.

Згідно ПУЕ це електроустановочні вироби повинна монтуватися прямо біля вхідних дверей кімнати на висоті піднятої руки (приблизно 1,5-1,7 метра від підлоги).

Приблизно на такій же висоті вам слід підготувати два отвори під дюбелі, які потрібні для кріплення каркаса вимикача. За допомогою гвинтів закріплюємо його на стіні і проводимо монтаж електричних проводів описаним у попередньому розділі способом.

Після підключення всіх проводів ще раз перевіряємо надійність їх кріплення в клемах і акуратно розправляємо. При установці декоративної кришки вимикача не забудьте зламати на ній спеціальні формовані перегородки, закривають проходи для проводів.

По закінченні всіх необхідних процедур слід відновити подачу електроживлення до місця установки приладу і перевірити його працездатність.

Якщо світильник після включення вимикача не працює - зніміть електроживлення і перевірте надійність монтажу проводки ще раз.

Читайте також: