Як встановити витяжку у ванній

17.01.2021
5 039
Admin

Как установить вытяжку в ванной

 1. Вибираємо витяжний вентилятор
 2. Поради
 3. Відео

Якщо у ванній кімнаті (або суміщеному санвузлі) на стінах, по низу підлоги або стелі з'явилися темні плями цвілі, значить, природна вентиляція приміщення не забезпечує швидкої і якісної зміни повітря. Тобто не відбувається заміна насиченого вологою повітря сухим повітрям, що потрапляє у ванну кімнату з коридору або інших приміщень.

В якості виходу з даної ситуації можна запропонувати встановлення примусової витяжки - електричного вентилятора, який ви будете включати у міру необхідності. Так як вентилятор має окремі лопаті, то повністю простір вентиляційного каналу ніколи не буде закритим. Тому навіть у той час, коли вентилятор буде вимкнений, у ванній кімнаті буде продовжуватися процес природної вентиляції приміщення.

Вентиляция в ванной

Що може стати причиною погіршення вентиляції у ванній кімнаті?

 • По-перше, заміна старих дерев'яних вікон (зі щілинами, через які повітря з вулиці проникав у приміщення) на нові вікна ПВХ (без вентиляційного клапана).
 • По-друге, самостійна перебудова приміщень ванної кімнати і вентиляційних каналів господарями квартир на верхніх поверхах вашого будинку.
 • По-третє, елементарне забруднення вентиляційних каналів та решітки.
 • По-четверте, звичка щільно закривати двері у ванну кімнату і установка на дверній коробці спеціальних ущільнювачів (двері закриватися тихіше, але і щілини для проникнення у ванну кімнату повітря зникнуть).

Проверка тяги в ванной

Перевірити ефективність роботи природної вентиляції у ванній кімнаті дуже просто. Коли на вулиці температура повітря на 10-15 градусів нижче кімнатної, візьміть аркуш паперу (з шкільного зошита або пачки паперу для ксерокса) і прикладіть його до вентиляційної сітки, попередньо відкривши кватирку в найближчому до ванни приміщенні і двері у ванну кімнату. Якщо листок до грат «прилипне», то природна вентиляція працює справно. В іншому випадку краще встановити витяжний вентилятор і забезпечити вентиляцію примусово.

Вибираємо витяжний вентилятор

Выбираем вытяжной вентилятор

Вибір витяжки слід починати з виміру отвору вентиляційного каналу. Наступний крок - визначення обсягу ванної кімнати (помножте довжину, ширину і висоту), в кубічних метрах.

Не забудьте, що витяжні вентилятори випускаються різної продуктивності (потужності). Підрахувати потрібну саме вам потужність можна наступним способом:

Визначте кратність обміну повітря у вашій ванній кімнаті за одну годину: вона дорівнює 6, якщо цим приміщенням користуються менше трьох осіб; і 8 , якщо ванну кімнату щодня відвідують більше трьох осіб.

Помножте значення об'єму приміщення (у кубічних метрах) на обрану кратність обміну повітря (результат ви отримаєте в м3/год).

Після цих нескладних дій можна вирушати в магазин і вибирати витяжний вентилятор, потужність якого повинна бути обов'язково більше отриманого у вас значення, так як зробити у ванній витяжку меншої продуктивності не доцільно ні з практичної, ні з фінансової точки зору.

Критерии выбора вентилятора

Крім того, бажано, щоб вентилятор для ванної кімнати мав:

 • таймер (і автоматично вимикався через деякий час після початку роботи);
 • датчик руху (тобто включався самостійно, як тільки відкривається двері у ванну кімнату і вимикався по команді таймера);
 • датчик вологості (вентилятор буде включатися автоматично при підвищенні вологості у ванній кімнаті вище певного значення);
 • зворотний клапан (він не дозволяє повітрю в вентиляційному каналі рухатися у зворотному напрямі - до вас у ванну кімнату);
 • функцію провітрювання приміщення (вентилятор постійно працює на мінімальній швидкості, переходячи в інтенсивний режим тільки після спрацьовування датчика руху).

Выбор вентилятора по размеру

Вибираючи витяжний вентилятор, обов'язково звертайте увагу на розмір його частини, що вставляється в отвір вентиляційного каналу. Вона повинна бути трохи менше (міліметрів на 5-7) фактичних розмірів отвору в стіні, так як значне зменшення площі каналу призведе до порушення природної вентиляції приміщення при вимкненому вентиляторі.

Поради

Тепер поговоримо про те, як встановити витяжку у ванній:

 • Насамперед, необхідно зняти сітку, яка закриває вентиляційний канал і очистити його у міру можливості, так як зробити у ванній витяжку при непрацюючому каналі - це просто выкидывание грошей на вітер. Якщо існує підозра, що канал засмітився грунтовно, і самим вам його прочистити не вдасться, запросіть відповідних фахівців, які зберуться на дах будинку і перевіряти ваші припущення, а також виконають замість вас всю брудну роботу.
 • Приміряйте куплений вами вентилятор. Якщо він не поміщається в існуючий отвір каналу, його можна або збільшити, або повернутися в магазин і поміняти витяжний вентилятор на іншій, більш придатний.
 • Зніміть з вентилятора верхню решітку і сіточку.

Советы по установке вытяжки

 • Встановіть вентилятор на його постійне місце, прикріпивши до стіни за допомогою дюбелів або спеціального полімерного клею.
 • Підключіть вентилятор до електромережі.

Якщо ви придбали простий вентилятор (без таймера і інших додаткових опцій), то його можна підключити до харчування через світильник для ванної кімнати. У цьому випадку вентилятор буде включатися і вимикатися разом з освітленням приміщення.

Схема подключения вентилятора

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоінструкцію по установці вентилятора у ванній.

Читайте також: