Як утеплити дах гаража

17.01.2021
2 468
Admin

Как утеплить крышу гаража

Самим заповітним бажанням будь-якого автомобіліста в наші дні є, звичайно ж, можливість утримувати свою машину в добре прогрітому і просторому гаражі. Теплий гараж дозволяє автолюбителю досить комфортно почувати себе в приміщенні, де він звик проводити більшу частину свого вільного часу. Але для того, щоб ці мрії втілилися в реальність, вам слід утеплити приміщення, що обігрівається, що дозволить виключити небажаний витік тепла з нього.

Найбільш відповідальним елементом гаражного будови, вимагає ретельного утеплення, є, як відомо, його покрівля, яка виконує певну захисну функцію (охороняє споруду від атмосферних впливів).

У самому загальному випадку використовуваний для цього утеплювальний матеріал монтується в межстропильном просторі (у проміжку між захисними шарами), як це показано на наведеному нижче малюнку.

Схема теплоизоляции крыши

У кожному конкретному випадку, залежить від конструктивних особливостей утеплюваної покрівлі, порядок розташування захисних шарів (утеплювач, гідро - і пароізоляції) може помітно відрізнятися.

Утеплення покрівлі

Утепление кровли гаража

Практичне вирішення питання про те, як утеплити дах у гаражі є можливим лише при наявності в конструкції покрівлі ефективної гідроізоляції (так званого гідробар'єр), а також шару спеціальної плівковою пароізоляції.

Заходи щодо утеплення гаражної покрівлі, проводяться одночасно з її гідро - і пароізоляцією і враховують технічні особливості останньої, можуть проводитися як до, так і після остаточного монтажу всієї конструкції в цілому.

Для проведення повного комплексу робіт, пов'язаних з утепленням підпокрівельного простору, вам необхідно буде мати у своєму розпорядженні наступний матеріал та інструменти:

 • утеплювач обраного вами виду;
 • гідроізоляційний матеріал;
 • плівку для облаштування шару пароізоляції;
 • спеціальні цвяхи будівельні (кнопки);
 • самоклеящуюся стрічку-скотч;
 • комплект столярного інструменту.

Утеплення за допомогою мінеральної вати (скловати)

Утепление с помощью минеральной ваты

Для утеплення самих різних будівель (у тому числі і дахів) в наші дні широко використовується такий добре відомий всім матеріал, як мінеральна вата (скловата).

У ситуації, коли решетування покрівлі виконується суцільний - утеплювач зручніше кріпити знизу конструкції; при цьому гідроізоляція виконується, як правило, по верху крокв. У разі ж розрядженою решетування утеплювач може бути розміщений в межстропильном просторі, після чого на нього монтується шар гідроізоляції.

Як вже зазначалося раніше, дахові конструкції різного виду можуть мати свій, особливий порядок розташування захисних шарів. Незалежно від типу покрівлі вам слід пам'ятати про те, що гідроізоляційна плівка не повинна перебувати у прямому контакті з утеплювачем (винятком є лише гідроізоляційні покриття, виконані у вигляді супердифузійної мембрани).

По завершенні всіх утеплювальних операцій нижня частина конструкції закривається спеціальною плівкою, що утворює шар пароізоляції.

Утеплення пінопластом

Утепление пенопластом

Використання в якості утеплювача добре відомого всім пінопласту передбачає врахування деяких особливостей його монтажу. При утепленні покрівлі металевого гаража пінопластом вам слід взяти до уваги той факт, що кріплення утеплювальних плит на ній може проводитися тільки шляхом наклейки останніх. Облаштування решетування на поверхні покрівлі вкрай небажано, оскільки для її кріплення необхідно буде поробляти в металі отвори під болти, що порушують герметичність даху.

По закінченні утеплення даху під нею можна буде виготовити щось подібне фальш-стелі, який буде грати певну функціональну роль і виступати в якості:

 • додаткового ступеня теплоізоляції;
 • декоративного облицювання підпокрівельного простору;
 • імпровізованого горища для зберігання запчастин.

Рекомендації фахівців

Рекомендации специалистов

 1. Найбільш ефективним варіантом проведення утеплювальних робіт вважається така його організація, за якої утеплення даху проводиться одночасно з її будівництвом.
 2. Для отримання хорошої герметичності шару пароізоляції її стики рекомендується проклеювати спеціальної самоклеючою стрічкою.
 3. Нижній шар пароізоляції найкраще обшити (по кроквах) звичайною дерев'яною вагонкою або будь-яким іншим обробним матеріалом.
 4. Укладання утеплювальних плит в межстропильное простір повинна проводитися з таким розрахунком, щоб забезпечувалося їх щільне прилягання один до одного.
 5. Крайки теплоізоляційних плит, виступаючі з фасадної і торцевої частин покрівлі, рекомендується закривати обрізний дошкою відповідного розміру, що кріпиться до крокв.

Читайте також: