Як утеплити парилку

17.01.2021
8 588
Admin

Как утеплить парилку в бане

  1. Утеплювач для парилки і лазні
  2. Послідовність робіт по утепленню парилки

При будівництві лазні найважливішим аспектом є утеплення всіх її приміщень, особливо парилки. Від якості облаштування парилки безпосередньо залежить ефективність банних процедур. Недооцінювати теплоізоляцію приміщень не можна, оскільки неякісне проведення цих заходів загрожує масою неприємностей в майбутньому.

Утеплювач для парилки і лазні

Алюминиевая фольга

Вибираючи утеплювач, необхідно враховувати, що його щільність повинна становити не менше 15 кг на метр кубічний. При цьому особливу увагу необхідно звернути на безпеку матеріалу при впливі на нього високих температур. Таким вимогам задовольняють базальтові вироби рулонного типу. Найбільш надійним пароізоляційним матеріалом є алюмінієва фольга.

В даний час виробники пропонують для утеплення стін та стелі лазні в цілому, і парної зокрема, фольгований утеплювач. Після укладання фольгованого утеплювача залишається лише ретельно проклеїти стики полотен фольгованим скотчем. При виборі утеплювача для парної не намагайтеся замінити утеплювач хорошої якості на його більш дешеві аналоги.

Послідовність робіт по утепленню парилки

Перед тим, як утеплити парилку в лазні, слід підготувати приміщення для проведення внутрішніх оздоблювальних робіт. Поверхня стелі і стін необхідно оглянути, видалити сліди грибка або цвілі (якщо такі є) і обробити їх антисептиком для парилень.

Утеплення приміщення парної починається із стелі, до якого спочатку кріпиться рулонний папір. При покритті поверхні полотна паперу не стикуються, а вистилаються внапуск із сильним напуском один на одного і на стіни. Поверх встановленого шару паперу кріпиться брус перетином 5х5 див. Бруски встановлюються паралельно, ширина між ними повинна бути трохи менше ширини рулону утеплювача - приблизно на 2-3 см. Таке розташування бруса дозволить щільно вставити утеплювач між брусом. Шар теплоізоляції на стелі має в два-три рази перевищувати аналогічний шар на стінах. Після того, як утеплювач встановлений, вся поверхня стелі вистилається фольгою.

Утепление потолка в парилке

Стики полотен фольги ретельно проклеюються спеціальною фольгованим скотчем. Важливо герметично укласти матеріал, щоб не допустити проникнення вологи в утеплювач. Для надійності можна вистелити пароізоляцію в два шари. Утеплення потоку завершено, можна приступати до утеплення стін парилки, яке проводиться за аналогічною схемою.

Тепер хотілося б розглянути інший спосіб утеплення стелі парильні, якщо стіни лазні зведені з цегли. Основним несучим елементом конструкції стелі є стельові балки. Стеля по нижньому краю балок зашивається дошкою, товщина якого не менше 6 див. На нижні бічні грані балок прибивають черепні бруски. Цей черепної брус служить опорою для щитів накату, що несуть на собі паро - і теплоізоляційні шари. Перед тим, як встановлювати балки їх необхідно покрити антисептичним розчином.

Поверхня, що спирається на стіну, обертають в два-три шари гідроізоляційним матеріалом (толь, пергамін, руберойд). Торці перекриттів виконуються скошеними, і не обмотуються гідроізоляцією, тобто залишаються відкритими. Глибина загортання блок в цегляну стіну повинна бути не менше 100 мм, щоб не допустити проникнення сюди теплого повітря і утворення конденсату. Посадочні гнізда повинні бути на 5-6 см ширше самих балок і закриватися з боку вулиці стінкою в чверть цегли. Гнізда балок закладаються вапняним розчином, і зводиться ще 2-3 ряди цегельної кладки, щоб зверху гнізда були закритими.

Схема утепления потолка парилки

Тепер про щитах накату. Щити накату встановлюються з опорою на черепної брус балок. Принцип кріплення черепного бруса відповідає кріплення черепних брусків при облаштуванні чорнової підлоги. Щити накату збивають з двох шарів низькосортних дощок, розташованих перпендикулярно. Між балками і щитами необхідно залишати зазор 5-10 мм. Отже, коли щити накату покладені на черепні бруски, їх нижня поверхня і краї стельових балок, звернені всередину приміщення повинні складати єдину площину. Потім щити необхідно обробити антисептиком, після висихання якого вистелити пароізоляційний шар з алюмінієвої фольги, вощеного паперу. Поверх пароізоляції викладається тонкий (2-3 см) шар розчину глини з додаванням рубаною соломи (приблизно 10 см). Глиняного стяжці потрібно дати висохнути. У разі якщо на її поверхні утворилися тріщини, то їх необхідно ретельно закрити. Тепер слід приступати до укладання утеплювача. Мінімальна товщина утеплювального шару - 15 див. Стелю можна утеплити керамзитом або іншим сипучим матеріалом, застосовуваним для цих цілей. Потім, по верху утеплювача потрібно виконати цементно-піщану стяжку і встановити дошки горищного підлоги. Якщо використовувалися утеплювачі рулонного типу, їх зверху вкривають вітрозахисною плівкою, а потім настилають горищний підлогу.

Утепление стен парилки

По завершенні утеплення парної можна приступати до декоративного оздоблення внутрішнього простору приміщення.

Читайте також: