Як утеплити пластикові вікна

17.01.2021
4 454
Admin

Как утеплить пластиковые окна

  1. Утеплення пластикових вікон за допомогою гіпсокартону
  2. Штукатурка щілин вікон шпаклівкою

Після стандартної установки пластикових вікон, зазвичай залишаються голі рами, які виглядають негарно, а так же пропускають холод з вулиці. Виникає питання - як утеплити пластикові вікна? Відповідь є, потрібно застосувати для цих цілей гіпсокартон. Давайте розглянемо варіант утеплення пластикових вікон за допомогою листів гіпсокартону.

З приводу того, звідки береться холод після установки вікон ПВХ. Справа в тому, що для ізоляції та кріплення вікна до рами використовується пінобетон. Це хороший, зручний матеріал, але він не дає 100% ізоляції від вулиці. В реальності деяка частина холоду з вулиці проникає через пори пінобетону. Для того, що б повністю ізолювати кімнату від вулиці необхідно «доопрацювати» вікна після їх заміни. А саме, з зовнішньої сторони обов'язково замазати щілини за допомогою бетонного розчину. Для цих цілей піде навіть плитковий клей. Просто купіть один або два пакетики з цим клеєм. Розбавте його, і з допомогою шпателя замажте по периметру вікна щілини. Якщо ви живете в своєму будинку, то це можна зробити з вулиці. А от якщо, цю роботу необхідно зробити в квартирі поверхом вище 1-го, то необхідно відкрити вікно. Якщо ж вікно глухе, то можна витягнути скло з вікна, а потім почати замазку щілин. Але, варіант з вилученням скла не рекомендується робити без необхідних знань з обслуговування вікон ПВХ. В цьому випадку краще викликати фахівця.

Після того, як зовні вікон ми закінчили замазку щілин, необхідно захиститися від щілин з внутрішньої сторони. Робити ми це будемо з допомогою гіпсокартону.

Утеплення пластикових вікон за допомогою гіпсокартону

Утепление окон листами гипсокартона

Технологія утеплення вікон за допомогою гіпсокартону наступна. Купуємо листи гіпсокартону в будівельному магазині. Для зручності транспортування режим прямо в магазині гіпсокартон на частини. І починаємо роботу. Спочатку необхідно прибрати зайвий шар пінобетону. Найкраще це робити за допомогою плоскогубців. Вирівнюємо шар пінобетону так, що б він не виступав за раму вікна.

Очищаємо від стіни штукатурки, шматків бетону. Загалом, вирівнюємо поверхню повністю по периметру вікна, крім підвіконня. Після робимо завмер листів гіпсокартону, які будуть зверху і з боків віконної рами. Вирізаємо ці листи і починаємо їх кріплення до стін. Кріплення краще здійснювати за допомогою шурупів «швидкий монтаж». Для цього, дрилем з побідитовим наконечником, высверливаем через гіпсокартон в стіні отвори. Вставляємо в ці пластикові отвори, схожі на гриби, кріплення «швидкого монтажу». Після чого з допомогою молотка забиваємо в шурупи кріплення. Коли забиваємо молотком, необхідно забити шуруп так, що б він зайшов у гіпсокартон як можна глибше. Це пов'язано з тим, що б при штукатурці даного листа гіпсокартону, шуруп не визирав і не заважав нам штукатурити.

Таким чином, ми кріпимо листи гіпсокартону до стінок: дві бічні і верх рами. Кількість кріплень шурупами залежить від того, який розмір вашої рами. Але, в будь-якому випадку листи повинні триматися дуже міцно і не бовтатися. Якщо ви не хочете свердлити стіни, то можна застосувати для кріплення листів «рідкі цвяхи» по бетону. Це варіант набагато простіше. Але «рідкі цвяхи» обійдуться за вартістю дорожче, ніж шурупи «швидкого монтажу».

Штукатурка щілин вікон шпаклівкою

Штукатурка щелей окон шпаклевкой

Остаточний етап утеплення пластикових вікон полягає в штукатурці шпаклівкою щілин, листів гіпсокартону. Спочатку використовується стартова шпаклівка, і затираються всі щілини. Наноситися шар шпаклівки на листи гіпсокартону. Після того, як стартова шпаклівка висохла, починаємо обробляти з допомогою фінішної шпаклівки.

Далі, чекаємо, коли шпаклівка висохне. Після чого обробляємо все, що ми покрили шпаклівкою, дрібнозернистим наждачним папером. Акуратно витирає пил, бруд і починаємо фарбування. Після висихання фарби наша робота по утепленню вікон закінчена. Ось тепер наші пластикові вікна надійно захищені від впливу холоду з вулиці. А так само тепло нашого будинку не буде випаровуватися на вулицю.

Рекомендуємо прочитати статті:

Утепленные пластиковые окна

Окна с повышенной теплоизоляцией

Читайте також: