Як утеплити підлогу на лоджії

17.01.2021
3 005
Admin

Как утеплить пол на лоджии

  1. Пасивне утеплення
  2. Обігрів за допомогою системи «тепла підлога»

Лоджія в наших будинках з давніх часів використовувалася в якості додаткової житлоплощі, за рахунок якої вдавалося хоч трохи розширитися на цілком законних підставах. У наші дні, як і раніше, лоджія грає дуже важливу роль в побутовому облаштуванні сім'ї і дозволяє кожному з її членів досягти своїх бажаних цілей.

У тому випадку, якщо ви плануєте користуватися лоджією і в зимовий час - вам неодмінно доведеться зіткнутися з проблемою її обігріву.

Перед тим, як утеплити підлогу на лоджії своїми руками, вам належить вибрати один з двох варіантів, які найчастіше використовуються в даний час.

Перший варіант (пасивне утеплення) передбачає облаштування утепленої підлоги, виконаного на деревному підставі або каркасі. Другий варіант полягає у утеплення підлоги лоджії шляхом його електричного обігріву з використанням спеціальних вбудованих приладів (так званої системи «тепла підлога»).

Зазначимо, що пів на лоджії розташовується трохи нижче рівня порога і настилу кімнат, що дозволяє змінювати в невеликих межах висоту елементів утеплювача.

Пасивне утеплення

Пассивное утепление пола лоджии

При реалізації цього варіанту утеплення на підлозі лоджії укладаються міцні лаги із сухого бруса, які вирівнюються пізніше за рівнем і кріпляться на підставі статі (безпосередньо до бетону) за допомогою шурупів і дюбелів.

Перед укладанням лад бажано закрити бетонну підлогу лоджії шаром гідроізоляції, (пергаміном, наприклад). У тому випадку, коли для утеплення ви використовуєте пластини пінопласту (пеноплэкса) - шар гідроізоляції укладати не обов'язково. Пов'язано це з тим, що розміщуються між лагами утеплюючі пластини самі по собі володіють прекрасними гідроізоляційними характеристиками.

При укладанні утеплювача необхідно враховувати наступні міркування:

  • відстань між лагами повинна відповідати ширині пластин пінопласту, а висота укладаються лад - його товщині;
  • типова товщина утеплювача - 50 мм;
  • щоб уникнути продавлювання пластин лагами іноді під них встановлюються спеціальні прокладки з деревної тріски з інтервалом близько 40 див.

Після закріплення лад з прокладками і розміщення пластин утеплювача необхідно обробити всі утворилися щілини і шви спеціальною монтажною піною. Подібна обробка помітно поліпшить теплоізоляційні властивості всієї вашої конструкції.

В якості підлогового покриття можна використовувати дошку або плити ДСП, які укладаються зверху прямо на лаги. Утворилися між покриттям і стіною щілини також запениваются за допомогою монтажної піни.

«Чистове» статеве покриття слід вибирати за своїм розсудом; найчастіше для цього використовується такі види покриття, як лінолеум, паркет, ковролін.

Обігрів за допомогою системи «тепла підлога»

Обогрев лоджии с помощью системы теплый пол

Досить поширеним способом утеплення підлоги лоджії є використання спеціальної системи кабельного обігріву (так званого електричного теплого статі). Відразу зазначимо, що широко поширена думка про те, що тепла підлога споживає велику кількість електроенергії, є абсолютно необґрунтованим і помилковим.

Середня потужність вбудованого в підлогу кабелю на лоджії не перевищує значень близько 180 - 200 Вт на один квадратний метр. І навіть якщо площа вашої лоджії становить величину 6-7 кв. м., то і в цьому випадку система «тепла підлога» буде споживати менше електроенергії, ніж звичайні чайник або праска.

А в разі грамотної настройки входять в систему термодатчиків і терморегуляторів питання енергоспоживання при даному виді обігріву взагалі можна не брати до уваги.

Читайте також: