Як утеплити трубу димоходу

17.01.2021
3 398
Admin

Как утеплить трубу дымохода

  1. Технологія процесу
  2. Варіанти утеплення
  3. Етапи процесу

Під час розпалювання печі або котла димні гази, що проходять по димоходу, охолоджуються і віддають стінок димоходу частину тепла. Від того, як швидко прогріються стінки, залежить тяга димоходу (інтенсивність роботи). Якщо тяга зменшується, можливо задимлення печі. Крім цього, важливо знати, як швидко долається поріг утворення конденсату. Це залежить від теплопровідних властивостей димоходу і від його матеріалу. В утепленій труби зі сталі цей поріг долається протягом 3 хвилин, з цегли - за півгодини або за 45 хвилин.

Технологія процесу

Перемішуючись з продуктами згоряння палива, конденсат утворює кислотну середу, надає на стіни руйнівний вплив. Більш того, кладка з цегли зовні димоходу схильна процесу промерзання із-за того, що цегла буде вбирати конденсат, що утворюється при запуску котла.

У момент відключення опалення труба промерзає з-за впливу негативної температури. Відбувається руйнування цегли.

В результаті, протягом декількох років димар з цегли втрачає свої якісні властивості і приходить в непридатність. Щоб звести до мінімального значення утворенню конденсату, потрібно продумати, як утеплити трубу димоходу.

Варіанти утеплення

Варианты утепления дымохода

Одним з найбільш поширених матеріалів для утеплення труби димоходу є базальтовий утеплювач. Його використовують для утеплення горищних і зовнішньої частини димовідвідного каналу. Допустимо використання та іншого утеплювача, стійкого до перепадів температур і зберігає тепло всередині. У будь-якому випадку, на утеплювач наносять шар штукатурки. В якості утеплювача також поширений цегла, шлакобетонная плита, жужільний розчин, мінеральна вата.

Базальтовый утеплитель для дымохода

Перед безпосереднім утепленням потрібно з'ясувати тип турбы димоходу, з якого матеріалу він зроблений.

Використання мінеральної вати при утепленні пов'язане з особливими правилами безпеки. Заборонено попадання частинок в очі та дихальні шляхи.

Якщо димар зроблений з азбесту, то його утеплюють за допомогою матеріалів теплоізоляційного типу, наносячи їх на зовнішні частини, попередньо очистивши від пилу і бруду.

Етапи процесу

Как утеплить кирпичный дымоход

Димар обладнають спеціальною гільзою, зробленої з нержавіючої сталі, стійкої до кислотних утворень. У цьому випадку продукти згоряння зможуть контактувати лише з металом, а він, у свою чергу, і до впливу негативної середовища стійкий і прогрівається в кілька разів швидше. Тільки після встановлення сталевої гільзи в димохід, можна напевно стверджувати, що під впливом конденсату і низьких температур кладка не зруйнується, а процес утеплення труби димоходу залишиться ефективним.

Гильза для утепления

Очевидні переваги труби з нержавіючої сталі. Це наявність гладкої поверхні, циліндричної форми, які зводять до мінімальних значень процес утворення сажі. Найбільш кращим варіантом труби димоходу є сендвіч. Мова йде про конструкції з внутрішньої труби (зробленої із сталі, стійкої до корозії, термоізоляційного базальтового шару) і наявності зовнішнього шару з оцинкованого заліза.

Про вибір сендвіч димохідні труби ви дізнаєтеся у відео, представленому нижче:

Труба из нержавеющей стали

Ефективному вирішенню завдань щодо утеплення димоходу сприяє різноманіття варіантів труб і комплектуючих для його збору. Варто відзначити ще один варіант матеріалу для утеплення димоходу.

Прошитая базальтовая вата

Найбільш цікавим вважається матеріал з мінеральної базальтової вати, прошитий прожареною дротом. Виріб виготовляють на основі волокон базальту, в основі якого - базальтові гірські породи. З технічної точки зору цей матеріал дивний. Він не горить, не пропускає зайві звуки, повітряні пари, уповільнює теплообмін. Ці властивості настільки цінні, що його використовують навіть в оборонних цілях. На початку процесу утеплення димоходу даний матеріал необхідно розпакувати і розгорнути. Після того, як будуть зроблені розміри димоходу, потрібно викроїти з ним відрізки і закріпити на трубі. В якості матеріалів для кріплення пропонуються шпильки з шайбами, прошивка з дроту, скотч з фольгою з алюмінію. Потім, зверху утеплювача, димар обробляють плитою.

Основними інструментами для утеплення димохідної труби є: шуруповерт, рулетка, перфоратор, ножиці по металу, дюбель-цвяхи.

Сучасні конструкції димоходів зроблені з нержавіючої сталі і складаються з двох труб з різними діаметрами. Їх застосування дозволяє не тільки забезпечення утеплення димохідної труби, але і захист внутрішньої частини витяжки від пожежі, оскільки утеплення призводить до нагрівання труби з зовнішньої сторони меншою мірою.

Утепление кирпичного дымохода

Якщо димар зроблений з цегли, його можна утеплити з допомогою оштукатурювання або застосувати комплексний метод утеплення базальтове-мінеральними плитами, відповідним розмірам димоходу.

Найбільш універсальним і простим способом є утеплення за допомогою дерев'яних щитів.

Таким чином, якщо утеплювач підібраний правильно, це буде сприяти мінімального руйнування димохідної конструкції, захисту покрівлі, що знаходиться поблизу димаря, зробить зовні димар більш естетичним.

На жаль, питання про утеплення димохідної труби виникає, в основному, коли почалися процеси її руйнування. Це пояснює необхідність своєчасного прийняття такого рішення, що дозволить заощадити чималу суму грошей.

Читайте також: