Як узаконити перепланування квартири самостійно

17.01.2021
1 682
Admin

Как узаконить перепланировку квартиры

 1. План дій для узгодження запланованої перебудови
 2. Узгодження вже проведеного перепланування
 3. Відео

Побутує помилкова думка про те, що при наявності квартири у власності ви можете самостійно переобладнувати її. Це не так, оскільки російським законодавством передбачений певний порядок, якого необхідно дотримуватися при узгодженні планованої, або вже виробленої перепланування. Крім того, існує ряд умов, які дозволяють або не дозволяють певні ремонтні дії.

Якщо ж ви здійснили перепланування, а потім отримали відмову при її погодженні, вам потрібно повернути все в первинний стан, вклавши свої кошти.

Отже, перепланування має наступне визначення: «До перевлаштування житлового приміщення відноситься монтаж, переміщення комунікацій, електричних мереж або санітарного обладнання, які тягнуть за собою внесення поправок до техпаспорт житла».

Перепланировка квартиры и ее согласование

При узгодженні існує порядок про те, як узаконити перепланування квартири самостійно, передбачає дві ситуації:

 1. Узгодження запланованої перебудови.
 2. Узгодження перепланування після її здійснення.

План дій для узгодження запланованої перебудови

Согласование перепланировки

Для оформлення всіх необхідних документів, що дозволяють виконати перепланування, вам потрібно діяти в такому порядку:

 • Подати заяву в місцеве БТІ для отримання ксерокопії технічного паспорта на житлове приміщення.
 • Наступною організацією, яку вам потрібно відвідати, стане проектна організація, що має свідоцтво, що допускає певний вид ремонтних робіт.
 • Потім зберіть пакет документів для будівельно-архітектурного Департаменту. Даний пакет включає в себе документ, що підтверджує право власності на житло; заява про плановану переробці; техпаспорт житлового приміщення; письмове схвалення всіх членів сім'ї на перебудову; висновок органів охорони пам'яток архітектури в тому випадку, коли ваш будинок являє історичну або культурну цінність.
 • Після подачі заяви рішення з вашого питання має бути прийнято не пізніше ніж через 45 днів. Відповідь може бути як позитивним, так і негативним.

План действий для согласования перепланировки

Закінчивши перепланування, вам знову треба звернутися в будівельний Департамент з наступною перевіркою комісією виконаної роботи згідно з проектом. Далі комісія складає акт для власника про виконану перепланування, який необхідно надати в місцеве БТІ для внесення відповідних змін в техпаспорт.

При наявності приватизованого житлового приміщення вам потрібно звернутися в управління кадастрової реєстрації, щоб внести зміни в державне реєстраційне свідоцтво права власності на житло.

Узгодження вже проведеного перепланування

Согласование уже проделанной перепланировки

Якщо ви самостійно переробили житлоплощу, вам необхідно узаконити ці роботи в наступному порядку:

 • Ви подаєте заяву про самовільної перебудови в Департамент, докладаючи до нього пакет документів: свідоцтво, яке підтверджує право власності на дану житлову площу; готовий проект з перепланування; техпаспорт на житло до і після перебудови; письмова згода всіх членів сім'ї, які займають перепланируемую житлову площу, позитивний висновок органів охорони архітектурних та історично-цінних будівель.
 • Якщо самостійно вироблена перебудова житлової площі буде схвалена, вам буде видано позитивне рішення. В іншому випадку вам доведеться повернути квартиру у первісний стан самостійно. Відмова може бути обумовлена порушенням норм санітарії, гігієни та містобудування. У разі відмови вам буде визначений конкретний термін, протягом якого необхідно привести житло в колишній вигляд, в якому воно перебувало до перебудови.
 • Однак якщо ви отримали відмову в погодженні вже переробленої квартири, ви цілком можете звернутися з заявою до суду, щоб зберегти перероблене приміщення в кінцевому стані.

Как согласовать перепланировку

На жаль, як показує практика, у вас досить невеликі шанси на отримання рішення на свою користь.

Ви можете бути впевнені в тому, що ваш позов залишиться незадоволеним, якщо у вашій квартирі була проведена перепланування наступного характеру:

 • Були перенесені несучі конструкції.
 • Було вироблено з'єднання балкона або лоджії з житловою кімнатою.
 • Кухня санвузол був розташований над житловою кімнатою.

Було здійснено приєднання або переміщення приміщення загального користування в комунальній квартирі або гуртожитку.

У будь-якому випадку, щоб уникнути зайвої тяганини і фінансових витрат, доцільно завчасно звернутися до кваліфікованого юриста, який дасть вам консультацію з даного питання і відповість на всі запитання. Таким чином, ви зможете переробити свою квартиру, не порушуючи законодавчих норм.

Відео

Дані відеоролики допоможуть вам ще детальніше розібратися в питаннях узгодження і узаконення перепланування квартири.

Читайте також: