Як вибрати витяжку на кухню

17.01.2021
1 436
Admin

Как выбрать вытяжку на кухню

 1. Основи вибору
 2. Що віддати перевагу?

Для тієї частини населення, яка вже відчула переваги від наявності на своїй кухні такого необхідного обладнання як витяжка, питання про її необхідність очевидна. Тим же, хто ще не мав щастя користуватися витяжними шафами, спробуємо викласти основні переваги кухні, у якій встановлено цей пристрій.

По-перше, витяжка вбирає в себе всі небажані продукти горіння, які при її відсутності міцно осідають на стінах і всієї кухонного начиння, а це кіптява і гар, які потім дуже важко видалити з поверхонь.

По-друге, ви позбавляєтеся від ароматів, що виходять при приготуванні їжі, які далеко не завжди бувають приємними, в особливості, якщо мова йде про смаженої риби або котлетах, і вбираються не тільки в атмосферу всієї квартири, але і предмети одягу.

По-третє, витяжний пристрій дозволяє очистити повітря, яким в процесі приготування їжі дихає господиня квартири, яка проводить на кухні значну частину часу, і який може містити зовсім не корисні для її здоров'я домішок (З, формальдегіди та окису азоту).

Звучить досить переконливо, щоб прийняти рішення на користь придбання витяжки. Але мало хто з нас вникає при її покупці в основні характеристики, що впливають на якість роботи такого обладнання. Постараємося коротко розібратися, як вибрати витяжку на кухню, щоб вона могла повноцінно виконувати свої функції і виправдовувати свою присутність в невеликому кухонному просторі.

Основи вибору

Основа выбора

Якщо при покупці витяжки, не заглиблюючись в технічні подробиці, ви вибрали вподобану вам модель лише за такими ознаками як гарний зовнішній вигляд і відповідна ціна, то таке бездумне ставлення цілком може обернутися великим розчаруванням, пов'язаним з наявністю маси недоліків при роботі пристрою. Тому не варто ігнорувати інші характеристики, серед яких:

 • тип, конструкція і розміри витяжки;
 • продуктивність витяжного механізму;
 • рівень шуму при роботі в режимі максимальної потужності;
 • вид використовуваних фільтрів для очищення від повітряних домішок;
 • спосіб управління роботою витяжки;
 • наявність підсвічування і інших додаткових опцій.

Що віддати перевагу?

Какую вытяжку предпочесть

По конструктивним особливостям і принципом роботи витяжки бувають:

 1. Окремо стоять купольні з вентиляційним способом виведення забрудненого повітря. Цей тип вимагає підключення до загального вентиляційного каналу за допомогою спеціального відведення, приєднується безпосередньо до витяжки. Перевагою є те, що система не вимагає частого очищення і повітря повністю виводиться з кухні назовні, але при цьому необхідно, щоб у вентиляції була хороша тяга. При облаштуванні такої витяжки слід розміщувати якомога ближче до отворів вентиляційної системи.
 2. Плоскі з рециркуляційним способом очищення, коли забруднене повітря, проходячи систему фільтрів витяжки, знову повертається в очищеному вигляді в атмосферу кухні. У даних моделях є різні типи фільтрів, на які осідають жирові і інші домішки з забрудненого повітря, а мінусом є те, що ці фільтри необхідно періодично піддавати очищенню і заміні.
 3. Комбіновані моделі, які при необхідності можуть працювати в обох розглянутих режимах;
 4. Компактні вбудовувані, які розміщують всередині меблевого модуля кухні і висувна панель дозволяє використовувати витяжку тільки під час роботи плити. В цих моделях, в основному використовується фільтрова система очищення.

Коли ви остаточно визначилися з типів витяжного пристрою, варто задуматися над тим, як вибрати кухонну витяжку за розмірами і продуктивністю, щоб якість очищення повітря відповідала прийнятим стандартам. Для цього необхідно виміряти не тільки простір, в який ви плануєте помістити корпус пристрою, але і розміри плити або варильної панелі, так як ширина витяжки повинна або відповідати, або бути більше ширини плити. Різні моделі можуть мати стандартну ширину від 60 до 120 див.

Зверніть увагу на такий важливий показник як продуктивність витяжного механізму. Для визначення оптимального значення даної величини необхідно обсяг вашої кухні помножити на 10 (кількість необхідних циклів зміни повітря в розглянутому приміщенні протягом дня). Потім отримане число для поправки на опір повітря у вентиляційній системі і забруднення фільтрів додатково множиться на коефіцієнт, що дорівнює 1,3. Одержуємо мінімальну продуктивність витяжки, яка зможе повноцінно очистити повітря на вашій кухні. Але варто врахувати, що при високій інтенсивності приготування слід купувати витяжне обладнання з достатнім запасом продуктивності. Найкращим варіантом стане витяжка з декількома режимами роботи, коли її продуктивність можна регулювати за необхідності.

Компактная вытяжка с возможностью выбора режимов

Але якщо ви хочете придбати витяжку з високою продуктивністю, не забудьте про те, що більш потужний механізм видає більше шуму, що вкрай негативно впливає на стан людини, що знаходиться в приміщенні. Оптимальним є рівень шуму в межах 55 дБ, що відповідає по гучності спокійною людської мови.

Система фільтрів у витяжному пристрої зазвичай складається з жирових та вугільних фільтрів. Завдання перше полягає в поглинанні жирних домішок, гару і більш великих часток, другі призначені для уловлювання дрібних включень і нейтралізації запахів. Зверніть увагу на те, що на відміну від синтетичних акрилових фільтрів, які після 3-4 місяців роботи витяжки доведеться замінити новими, металеві жирові фільтри піддаються очищенню за допомогою спеціальних засобів, а тому більш економічні у використанні, так як не вимагають заміни.

Крім розглянутих факторів на вибір певної моделі витяжки може вплинути тип механізму управління, який може бути сенсорним, клавішним, ползунковым і кнопковим, а також наявність певного виду підсвічування (діодні лампи, світильники або лампи розжарювання).

На вартість витяжки в значній мірі впливає і наявність комфортних доповнень, серед яких дистанційне керування, таймер, захисне відключення, датчики вологості і температури, функція зміни висоти розташування витяжки, наявність антивозвратного клапана. Подібні нюанси можуть значно вплинути на якість роботи витяжки і зручність її експлуатації.

Вытяжка в стиле Хай Тек

Классическая вытяжка под дерево

Красивая декоративная вытяжка

Читайте також: