Як візуально збільшити ванну кімнату

17.01.2021
4 501
Admin

Как визуально увеличить ванную комнату

  1. Граємо з колірними комбінаціями
  2. Сантехніка в маленькій ванній
  3. Використання дзеркал і відбиваючих поверхонь
  4. Освітлення маленької ванної

Навіть дуже маленьку ванну можна зробити затишної і сучасної, візуально розширивши її простір. Для цього є безліч прийомів, якими користуються професійні дизайнери. Як візуально збільшити ванну кімнату? Цього можна досягти, правильно використовуючи:

  • колірні комбінації;
  • підбір сантехніки і меблів;
  • дзеркала;
  • освітлення.

Граємо з колірними комбінаціями

Играем с цветовыми комбинациями

Правило «номер один» - стіни маленького приміщення (а ванній, де недостатнє природне освітлення - особливо) завжди слід фарбувати у світлі, краще пастельні тони. Якщо стіни ванної облицьовуються плиткою, то колір її теж повинен бути світлим.

Друге правило - в маленькому приміщенні не можна використовувати контрастні комбінації кольорів, вони візуально зменшують простір. Можна створювати тільки однотонні поєднання, причому, світлих тонів повинно бути набагато більше, ніж яскравих. Хоча, звичайно, це справа смаку, але колірним контрастом домогтися візуального збільшення простору не вдасться.

Для збільшення простору в маленькій ванній можна використовувати смужки. Наприклад, пофарбувавши стіни, можна на 2-3 см захопити і стелю, тоді він візуально підніметься. Крім того, дизайнерами рекомендується використовувати молдинги з пінопласту, вони теж створять ілюзію більш високої стелі.

Розсунути стіни завширшки допоможуть горизонтальні смужки на стінах, у висоту - вертикальні.

Світле підлогове покриття на всю площу підлоги ванної теж зіграє роль «візуального збільшувача» простору.

Двері та меблі візуально «зникнуть», якщо їх підібрати в тон зі стінами, а, значить, візуально збільшиться і сам простір.

Такі яскраві деталі, як, наприклад, рушники, потрібно повісити в найдальшому кутку ванної, щоб погляд ковзав через весь простір до залучає яскравого плями.

Сантехніка в маленькій ванній

Сантехника в маленькой ванной

Щоб меблі і сантехніка не захаращували і без того невеликий простір ванної, вони повинні бути співмірними. Можна розглянути і такий варіант, як заміна ванни сучасною душовою кабіною.

Різні дрібні предмети, такі як пляшки шампуню, баночки з кремом, розставлені по бортику ванни, раковини або на поличці перед дзеркалом, зорово зменшують простір приміщення, тому для їх зберігання краще використовувати вбудовані ніші або навісний шафка. Саме вони створюють у ванній зорово чисті, як би невимушено ковзні лінії. Це ж відноситься і до великих предметів, таких, як бойлер або будь-який інший водонагрівач - їх теж краще сховати в шафу.

Оформлення маленькій ванній повинно бути дуже лаконічним, тому якщо ви використовуєте шторки для ванни, то їх потрібно тримати завжди відкритими, задергивая тільки при прийнятті душу.

Не варто використовувати в маленькій ванній громіздкі предмети обстановки і сантехніки. Наприклад, п'єдесталів для раковини, які підходять тільки для великого приміщення. Продумайте варіанти розміщення пральної машини на кухні, а бака для білизни - в коморі.

Використання дзеркал і відбиваючих поверхонь

Использование зеркал и отражающих поверхностей

Роздумуючи про те, як візуально збільшити ванну кімнату, не забудьте про дзеркалах і дзеркальних шафках. Можна також використовувати шафки з добре відображає тонованим склом.

Загальновідомо, що широке дзеркало візуально розсуне стіни, а висока, навпаки, підніме стелю. Якщо ви хочете досягти і того, і іншого, то використовуйте велике квадратне дзеркало. Крім того, можна одну зі стін виконати у вигляді дзеркальної поверхні, але потрібно врахувати, що дзеркало не любить води і пари, що руйнують амальгаму, тому потрібно подбати, щоб воно завжди було сухим.

Використання в маленькій ванній скляних полиць хоч і не дає переваг відображення світу, але і не затримує його, вільно проходить через скляну поверхню, це робить ванну більш «повітряної».

Освітлення маленької ванної

Освещение маленькой ванной

Освітлення маленької ванної краще всього зробити в декількох рівнях. Можна встановити центральний світильник або кілька точкових, вбудованих в стелю. В сучасному дизайні часто використовується світлодіодна стрічка, розташована в спеціальній ніші по периметру стелі.

Крім того, в якості місцевого освітлення обов'язково потрібна підсвічування над дзеркалом або по обидві його сторони. Можна спробувати і таке нестандартне рішення, як світильники, вбудовані в ступені статі, якщо вони є.

Невеликий простір ванної зобов'язує до останніх дрібниць продумувати її дизайн. Щоб ванна вийшла не тільки функціональна, але і естетична, візьміть собі в союзники колір, світло і форму, тоді навіть такі неприступні стіни маленького приміщення відступлять на кілька кроків, і ви отримаєте відчуття вільного простору.

Читайте також: