Як відновити емаль ванни

17.01.2021
9 245
Admin

Как восстановить эмаль ванны

  1. Підготовчі роботи
  2. Відновлення емалі ванни
  3. Кілька порад з використання відновленої ванни
  4. Відео

На жаль, як і всі інші матеріальні цінності, ванна не може служити нам нескінченно. З часом на білосніжній колись емалі з'являються плями іржі, тріщини, відколи, та й саме емалеве покриття вже не таке гладеньке і блискуче, як кілька років тому. Користуватися такою ванною стає якось неприємно, і ви довго дивіться на неї, наповнену водою, не наважуючись зануритися. У подібній ситуації у вас є кілька виходів:

  • залишити все як є і, пересилюючи себе, продовжувати користуватися такою ванною;
  • купити нову - чавунну, металеву або акрилову;
  • спробувати відновити непривабливу поверхню емалі і продовжити ванні життя років на п'ять.

Щодо того, щоб залишити все як є, навіть говорити не будемо - ліниві й неохайні ванновладельцы того не варті. Купити нову ванну - чудова ідея, але трохи дорога. А ось відновити емалеву поверхню під силу будь-якому.

Існує кілька технологій, що описують відновлення емалі ванн своїми руками, в яких підготовчі роботи виконуються однаково. Розрізняються вони тільки по способу відновлення і використовуваних матеріалах.

Підготовчі роботи

Подготовительные работы

Іржу, подряпини та сколи ретельно очищають наждачним папером. Щоб очищена поверхня залишилася гладкою, потрібно використовувати дрібнозернисту папір, яка застосовується для металу. Якщо іржа в'їлася дуже глибоко, можна спробувати зняти її щавлевої кислотою. Її змішують з водою до консистенції кашки і тканинним тампоном наносять на іржаві ділянки. Через 30 хвилин ванну ретельно промивають.

Не варто залишати кислоту на більш тривалий період - вона може пошкодити емаль.

Очищену поверхню ванни потрібно знежирити. Це можна зробити тампоном, змоченим у звичайному ацетоні або бензині. Потім ванна наповнюється гарячою водою і витримується так 10-15 хвилин, після чого вода зливається, а емалева поверхню ванни добре просушується.

Суха поверхня емалі - це не відсутність вологи на стінках ванни, а її відсутність в порах емалі. Тому поверхня ванни потрібно ретельно просушити, для цього використовуйте побутовий вентилятор або влаштуйте у ванній кімнаті протяг.

Після того, як всі належним чином висушена, можна йти кількома варіантами відновлення емалі на ваш вибір.

Відновлення емалі ванни

Восстановление эмали ванны

Спосіб 1. Наносимо грунтовку. Найскладніше в цій роботі - винести її запах. Краще всього використовувати грунтовку в аерозольному балончику, вона не так сильно пахне. Аерозоль має свої особливості - для якісного перемішування ґрунтовки балончик потрібно струшувати до тих пір, поки стукіт кульки в ньому не стане рівномірним і виразним. Грунтовка наноситься на всю внутрішню поверхню ванни. Після нанесення грунту треба йому дати добре висохнути.

Наносимо емаль. При купівлі емалі слід враховувати, що аерозоль містить велику кількість розчинника, тому краще вибирайте емаль в банку.

На оброблену грунтовкою поверхню тампоном з тканини або маленьким валиком наносять емаль в три шари, даючи висохнути кожному з них перед нанесенням наступного.

Якщо в приміщенні підвищена вологість, то поверхня може потріскатися. Бажано після нанесення емалі у ванній включити тепловентилятор або обігрівач.

Готову поверхню через годину-дві після нанесення рекомендується протерти розчинником для отримання рівної, глянсової поверхні.

На завершення всієї операції через 2-3 дні новеньку поверхню емалі бажано відполірувати пастою ГОІ чи інших полірувальним засобом.

Спосіб 2. Для кількох дрібних сколів він підійде як не можна до речі. На пошкоджені ділянки поверхні ванни пензликом наноситься суміш клею БФ-2 з сухими білилами. Нанести потрібно декілька шарів, даючи кожному з них висохнути. Останній шар повинен бути врівень з основним емалевим покриттям ванни.

Спосіб 3. Як відновити емаль ванни, якщо відколи на ній дуже глибокі? Для цього вам потрібно буде змішати в рівних частинах клей «Суперцемент» і нітроемаль кольору ванни.

Суміш наноситься на сколи і подряпини кілька разів. Для повного висихання кожного шару проводити нанесення потрібно з інтервалом через добу.

Суміш клею «Суперцемент» з нітроемаллю можна замінити іншою, приготовленої з епоксидної смоли і титанових білил або розтертих в порошок осколків фарфорового посуду. Компоненти змішують у співвідношенні 2:1. Спочатку готується епоксидна смола - основа перемішується з затверджувачем, а потім до неї додаються білила або крихта. Ця суміш, нанесена на відкол емалі, добре вирівнюється бритвеним лезом. Висихає така латка досить довго - до 5 днів, протягом яких користуватись ванною не можна. Зате якщо він нанесена правильно, то протримається років п'ять.

Спосіб 4. Стала пористої емаль можна відреставрувати, використовуючи звичайну нітрофарбу. Трохи фарби наливають на дно ванни і з зусиллям втирають в поверхню. Емаль повинна заповнити всі пори і подряпини. Операцію повторюють кілька разів, даючи кожному шару просохнути. Що залишається після втирання фарбу прибирають тампоном, змоченим в розчиннику. Для останнього шару краще використовувати аерозольну фарбу - вона дає більш рівне покриття.

Кілька порад з використання відновленої ванни

Самостійно відреставрована ванна не прослужить, зрозуміло, багато років, як нова. Але роки три таке покриття при правильному його використанні витримає. Для цього ви повинні дотримуватися деякі умови:

  • При миття ванни не використовувати абразивні порошки та пасти.
  • Уникати контакту відновленої поверхні з кислотою або кислотосодержащимі засобами.
  • Не використовувати для прання у ванні відбілювачі.

На закінчення необхідно помітити, що при виборі та купівлі будь-якого з використовуваних матеріалів обов'язково потрібно уважно ознайомитися з рекомендаціями щодо його застосування, а також з інструкцією по техніці безпеки.

Відео

А цей відеоролик розповість про те, як відновити емаль, використовуючи професійний підхід.

Читайте також: