Як врізати дверний замок

17.01.2021
2 173
Admin

Как врезать дверной замок

  1. Установка врізного замку
  2. Установка накладного замку

Сьогодні вибір дверних замків практично необмежений. Ряд накладні, врізні і навісних (комор) доповнюють електронні, які спрацьовують при введенні коду, від відбитка пальця, на голос, при введенні картки або брелока і багато інших, іноді абсолютно невидимі. Оскільки електроніка - річ тонка, і підвладна вона тільки фахівцеві, установку електронних замків краще довірити йому.

Інша справа - врізні і накладні замки, врізати які в дерев'яні двері досить просто. Для їх установки потрібно лише кілька більш-менш вправних рук і якийсь інструмент. Навіть якщо ви ніколи не виконували подібну роботу, варто ризикнути - в разі успіху ви придбаєте майстерність, зекономите гроші та отримаєте гарантію міцно замкнені двері. Ну, а при невдачі - завжди можна викликати фахівця, який виправить ваші дилетантські подвиги.

Установка врізного замку

Установка врезного замка

Купивши новий замок, в першу чергу потрібно вивчити інструкцію по його установці і звернути увагу, в яку сторону розташований зріз на защіпку, тобто двері захлопуватись, якщо ви встановите замок, як він є. Якщо ні, то за допомогою викрутки виштовхніть із замку засувку, яка має спеціальну пружину, і переверніть її навпаки. Розбирати замок для цього не потрібно.

Як врізати замок у двері? Прикладіть замок до дверей у тому місці, де хочете його врізати і олівцем обведіть його контур і місце ручок і свердловини. Врізні замки встановлюються на висоті 90-100 див. Потім дрилем зі свердлом для дерева в двері просвердлюються наскрізні отвори.

Далі в торцевій частині дверей стамескою та молоточком видовбується поглиблення, в точності повторює за формою і розмірами обведений контур. Роблячи в двері поглиблення, кілька разів вставте в нього замок для примірки. Коли він повністю увійде в двері і виявиться врівень з її торцевою стороною, можете вважати, що з найскладнішою роботою ви впоралися успішно.

Шурупами-саморізами закріпіть замок в торцевій частині дверей. Потім зсередини і зовні встановіть і прикріпіть замкові планки так, щоб отвори в двері збіглися з отворами в планках.

В отвори вставте серцевину (якщо вона є) і ручки і закріпіть їх передбаченим способом.

Засувку і засув густо натріть крейдою і прикрийте двері. На обв'язці дверної коробки залишаться сліди крейди, на цьому місці потрібно видовбати отвори і шурупами зміцнити планку замка. Якщо замок ригельний, тобто його засув виконаний у вигляді декількох штирів, то заглиблення в дверній коробці для надійності робиться за допомогою свердла для кожного ригеля окремо.

Установка накладного замку

Установка накладного замка

Як врізати дверний замок накладного типу? Такий замок встановлюється, в основному, на вхідні двері. Накладний замок кріпиться на двері з внутрішньої сторони приблизно на висоті 150 див. Для вхідних дверей його часто встановлюють, як додатковий до наявного вже врізний замку.

Уважно прочитавши інструкцію і усвідомивши собі принцип дії замку, прикладіть замок до внутрішній стороні дверей і обведіть її олівцем. Потім дрилем зі свердлом для дерева просвердлите отвір для стрижня.

Стамескою зніміть верхній шар дерева по обведеному контуру. Знову прикладіть замок до поглиблення і прикріпіть його шурупами-саморізами. Якщо шурупи звичайні, то отвори під них потрібно просвердлити, попередньо зазначивши місця олівцем. З зовнішньої сторони дверей встановіть стрижень і закріпіть його.

Натерши засув крейдою, прикрийте двері. В зазначеному місці дверної коробки стамескою зробіть поглиблення і прикріпіть замочну планку. Ось і все, робота виконана.

Читайте також: