Як вибрати біде

17.01.2021
1 393
Admin

Как выбрать биде

  1. Матеріал для виготовлення біде
  2. Різновиди біде за способом встановлення
  3. Різновиди приладів, з функціями біде

Перше біде з'явилося у Франції, де його винайшли ще в 18 столітті. Назва предмета, який спочатку призначався для інтимної гігієни, відбувалося від невеликої ванночки на маленьких ніжках. З-за того, що на цей прилад потрібно було сідає на коня зверху, його прозвали «конячка». У ванночку наливали вода, і призначалася вона не тільки для жінок, а й для чоловіків. З появою з плином часу каналізації і водопроводу, зовнішнє оформлення біде змінилося, і воно часом більше нагадує унітаз, так як має свою систему підведення і зливу води.

В нашій країні поява біде досі у багатьох споживачів викликає подив, хоча в усьому світі цей предмет гігієни вже давно завоював свою популярність. Навіть у далекій Латинській Америці, в Аргентині, Бразилії чи Уругваї, не зустрінеш жодного будинку або квартири, в яких не стояло б біде. Причому, користуються ним не тільки жінки і чоловіки. Біде зручно використовувати для миття ніг або обслуговування людей похилого віку чи інвалідів. Як вибрати біде для себе?

Матеріал для виготовлення біде

Материал для изготовления биде

Сучасні біде - це спеціальна ванна зі змішувачем, з можливістю регулювання напряму і потужності струменя води, що забезпечується з допомогою обертання аератора.

Для виготовлення ємності біде сучасні виробники використовують якісний фарфор, полімери, грубу кераміку або глазурований фаянс.

Фаянс - це кераміка високої якості, з більш глибоким випалюванням, з ретельно розрахованим температурним режимом. Сантехнічний фарфор для біде виготовляють з особливих сортів спеціальної глини, по суворому технологічного методу. Його хімічна стійкість і механічна міцність вище, ніж у фаянсу, а водопоглинання - нижче.Сантехнічний фаянс традиційно покривають зверху захисним шаром глазурі, яка виконує роль, в тому числі декоративну функцію. Ідеально гладка поверхня покриття буде захищати стінки від впливу агресивних речовин, і забезпечувати ефективну очистку біде при змиванні. Покриття кераміки тим краще, чим вона ближче за своїми характеристиками до скла. Можна перевірити поверхню біде старим випробуваним методом - на слух.

Чим краще застосовуваний у виробництві матеріал, тим довше сантехнічний прилад не потребує заміни. Багато європейські виробники сьогодні дають споживачам гарантію на свою продукцію 25 років.

В основному прилад виробляють в комплекті з унітазом, хоча за своїми функціями біде ближче до умивальника. Тому для дотримання єдиного стилю дизайну бажано підібрати обидва предмета одночасно.

Різновиди біде за способом встановлення

Разновидности биде по способу установки

Перед придбанням біде слід визначитися зі стилем і прийнятними розмірами приладу. Традиційно, у ванних кімнатах розраховують простір до кожного сантиметра, тому до габаритів самої ємності слід ставитися дуже уважно.

Біде за способом установки кваліфікують на наступні види:

  • Підлогові
  • Настінні
  • Приставні

У підлогових біде опора припадає на основу чаші і вся розводка залишається на увазі. Для настінного біде потрібно буде робити спеціальний короб для прихованої інсталяції. Як правило, така конструкція монтується разом з відповідним кріпленням унітазу, тому монтується короб відразу для двох приладів і в декоративному плані обігрується красивими поличками з підсвічуванням або функціональними шафками. Приставні біде мають комбіновану систему підключення і можуть повністю приховати інженерні підключення.

Всі біде забезпечуються захистом від переливу, розташованої в керамічному корпусі. Щодо використання труб і фурнітури прилади від різних виробників уніфіковані, мають однаковий діаметр отворів, що дозволяє підбирати будь-яку арматуру без будь-яких проблем.

Різновиди приладів, з функціями біде

Унитаз с функцией биде

Якщо у ванній кімнаті немає місця для установки біде, а така потреба є, можна знайти вихід з цієї ситуації. Існують унітази, оснащені всіма функціями біде. Візуально від обычныхприборов вони відрізняються тільки збільшеними обсягами бачка. Пристрій складне функціонально, так як поєднує підводку не тільки каналізації та води, а й електричної системи. Коштують такі прилади дорого і доступні, на жаль, не всім.

Японські винахідники придумали спеціальне багатофункціональне сидіння, яке встановлюється на унітаз. За своїми функціональними властивостями вона не поступається сучасному біде: антибактеріальне захисне покриття, місткий резервуар для води з підігрівом, подача струменя в двох напрямках. Для завершення процедури сидіння оснащене спрямованих на феном, так що рушник навіть не знадобиться. Виріб є в продажу в нашій країні. Коштує воно не дешево, проте зручність, функціональність і якість таких кришок не підлягає сумніву.

Прагнення людей до комфорту природно, тому, сьогодні багато споживачів заздалегідь передбачають придбання та встановлення біде в своїх санвузлах. Варто тільки зробити правильний вибір, і розрахувати технологічну схему підключення і подальшого використання цим пристроєм.

Читайте також: