Як вибрати дриль

17.01.2021
2 710
Admin

Как выбрать дрель

 1. Яку вибрати дриль
 2. Основні види електричних дрилів та їх особливості
 3. Як правильно вибрати дриль

Дриль - це складний багатофункціональний прилад, до вибору якого необхідно підходити відповідально і ретельно. За допомогою сучасних електричних дрилів можна виконувати широкий спектр різних робіт: свердлити отвори в різних матеріалах - дереві, металі, пластмасі, цегляної, каркасної або бетонної стіни. Цим інструментом можна вивертати або вкручувати шурупи і саморізи, полірувати шліфувати за допомогою різноманітних насадок, а також змішувати рідини і розчини. Вибрати дриль для дому серед величезного асортименту сучасного електрообладнання для звичайної людини дуже непросто. Необхідно перед походом в магазин врахувати багато нюансів подальшої експлуатації інструменту, спектр його дії та обсяги запланованих робіт.

Яку вибрати дриль

Какую выбрать дрель

Перед тим як вибрати дриль, необхідно ознайомитися з основними видами обладнання. Всі електричні дрилі поділяються на два класу: професійні та побутові. Головна відмінність їх полягає в технологічних навантаженнях, що дриль зможе виробити без шкоди для двигуна. Професійні дрилі призначені для багатогодинної роботи кожен день (до 10 годин на добу). Тому якість матеріалів і деталей у такої техніки вище, вони надійніше, володіють більшою потужністю і надійністю. Основні плюси побутової дрилі - невелика вага та доступна вартість. Дрилі для будинку можна використовувати не довше 4-х годин на добу, так само виробники рекомендують кожні 15 хвилин обов'язково робити перерву.

Головним критерієм при виборі дрилі залишається частота її застосування і планований обсяг робіт. Якщо планується придбання дрилі для домашньої майстерні або невеликого косметичного ремонту, не варто витрачати зайві кошти на купівлю професійних моделей. У непромислових обсягах, за умови роботи до 4 годин щодня, дрилі для дому з потужністю двигуна до 500 Вт зможуть виконувати майже всі необхідні роботи. Залишається тільки вибрати конкретну модель дрилі, з урахуванням специфіки планованих робіт.

Основні види електричних дрилів та їх особливості

Основные виды электрических дрелей

 • Ударний дриль. Крім звичайних «обертальних» рухів, цей вид дрилі може виконувати ще і «поступальну» тиск (вперед-назад), призначене для збільшення продуктивності і розширення спектру робіт (наприклад, при свердлінні більш міцних матеріалів, таких як цегла, бетон). Якщо плануються роботи з деревом і більш крихкими матеріалами (пластмасою, гіпсокартоном і т. д.) можна відключати ударну функцію.
 • Кутова дриль. Використовується для робіт у важкодоступних місцях і обмеженому просторі, при необхідності свердління поверхні під кутом 90°. В основному використовується при проведенні спеціалізованих робіт (при ремонті автомобіля, при складанні меблів і т. д.)
 • Дриль-шуруповерт. З допомогою цього виду дрилі можна загортати/вивертати шурупи, гвинти саморізи. Зазвичай це обладнання з невеликою потужністю і компактними розмірами. Традиційно використовується в збірці меблів, для невеликих домашніх справ, облаштування декоративних полегшених перегородок і т. д.
 • Дриль-міксер. Крім функції свердління, цей інструмент призначений для перемішування сипучих і рідких матеріалів - розчинів, фарби, гіпсових або цементних розчинів і т. д. Зазвичай цей вид не має функцій удару і оснащений додатковою рукояткою, для закріплення насадок в різних позиціях.
 • Акумуляторні дрилі. Найпоширеніші моделі дрилів - це обладнанням з живленням від мережі. Для віддалених робіт, в місцях, де неможливо підключитися до розетки, можна придбати акумуляторні дрилі. Однак, цей тип обладнання має значну вагу, невелику потужність і істотну ціну.

Як правильно вибрати дриль

Как правильно выбрать дрель

Спочатку необхідно визначитися з основним призначенням цього електроінструменту, його функціональними обов'язками. Різне призначення дрилі передбачає наявність спеціальних функцій, зміни зовнішніх характеристик і вартості техніки.

 • Без необхідності не потрібно купувати дриль з безліччю непотрібних насадок - рубанка, шліфувальної машинки, дискової пили і т. д. Наявність зайвих функціональних характеристик свідчить про економію на якості інструменту.
 • В ідеалі дриль необхідно застосовувати тільки для прямого призначення. Наприклад, шуруповертом закручувати кріпильні деталі. Намагайтеся зупиняти свій вибір на техніці з зайвими функціями тільки тоді, якщо їх використання складе від загального обсягу робіт 20-25%.
 • Купуйте дрилі для будинку тільки в спеціалізованих фірмах або магазинах, і обов'язково вимагайте видачу гарантії. Інструмент, куплений на ринку і у випадкових продавців, довго не прослужить.
 • Бажано не купувати універсальні набори, в яких є все. При необхідності краще підбирати все окремо, так значно надійніше.

Читайте також: