Як вибрати дренажний насос

17.01.2021
1 607
Admin

Как выбрать дренажный насос

  1. Як це влаштовано?
  2. Як це працює?
  3. Рекомендації по вибору дренажного насоса
  4. Відео

Дренажний насос - це гідравлічний пристрій, який передає механічну енергію двигуна приводу потоку рідини, надаючи їй напір в русі. Насос може переміщати також механічну суміш рідини з твердими колоїдними речовинами, що містяться в ній.

Дренажний насос можна вибрати для переміщення будь-якої рідини - чистою, частково забрудненої, брудною або навіть агресивною. Для того щоб надати рідини рух, допускається вміст у ній механічних домішок від 5 до 10%.

Як це влаштовано?

Устройство дренажного насоса

Дренажний насос - саме та гідравлічна машина, яка здатна відкачати великі обсяги води з домішками. Дренаж (з франц. drainage) означає видалення рідини або рідких сумішей, як з поверхні землі, так і з-під неї. Дренажний насос можна використовувати для відкачування рідини з поверхні затоплених ділянок, з колодязів, підвалів, басейнів, з різних резервуарів - будівельних котлованів, зливних ям, шахт, промислових систем, очисних споруд і установок, побутових каналізаційних трубопроводів.

У промислових масштабах дренажний насос застосовується для перекачування відхідних сумішей, при подачі води для охолодження, для підтримки рівня води в забірних резервуарах, у водоймах.

Насос дренажный

На будівельних майданчиках такий насос відкачує грунтові води, звільняє залиті ділянки, котловани, заповнені піском або мулом. Він також перекачує рідкі розчини, що містять пісок або вапняні домішки, контролює рівень стічних каналізаційних вод.

Застосовують дренажник і в побуті - при зрошенні теплиць або сільськогосподарських угідь, при очищення від мулу ставків, колодязів.

Дренажний насос відрізняється порівняно слабким напором, але йому характерний високий показник швидкості перекачування рідини. У цьому його особливість. Цей тип насоса не просто швидко перекачує великі об'єми рідини, але при цьому мало витрачає енергії.

Як це працює?

Дренажний насос забезпечений крильчаткою, яка приводиться в рух електродвигуном. Рух рідини відбувається за рахунок того, що крильчатка на вихідному отворі створює область високого тиску, а на забірній отворі - область більш низького тиску. Продуктивність дренажного насоса різко знизиться, якщо йому не забезпечити необхідний вихідний діаметр труби. Мало того, насос може вийти з ладу. Крильчатка дренажного насоса сконструйована так, що не дозволить використовувати його в умовах високого тиску, слід пам'ятати про це приступаючи до вибору дренажного насоса.

Работа дренажного насоса

При роботі дренажний насос повністю занурюється в середовище - рідина, де він одночасно і охолоджується. Іноді допускається так званий «сухий» спосіб роботи дренажника, коли насос знаходиться на поверхні.

Багато моделі цього механізму забезпечені автоматичним пристроєм, який самостійно вмикає насос в разі досягнення певного рівня рідини. Дренажний насос також може бути оснащений ріжучим механізмом для подрібнення крупних домішок.

Основні характеристики насоса - напір і подача в м3/годину, що визначається будовою крильчатки і потужністю двигуна.

Рекомендації по вибору дренажного насоса

Советы по выбору насоса дренажного

Дренажні насоси поділяються на поверхневі і глибинні. Перші встановлюються біля краю зливної ями, куди занурюється тільки шланг, по якому піднімається відкачувана суміш. Занурювальні насоси опускаються на дно нижче рівня відкачуваної рідини. Засмоктування води відбувається через отвори в днищі насоса, яке забезпечене спеціальним сітчастим фільтром для захисту від попадання в імпелер насоса великих механічних частинок.

Занурювальний дренажник забезпечується спеціальним пластиковим міхуром або поплавцем, який сигналізує про досягнення певного контрольованого рівня рідини, внаслідок чого насос автоматично вмикається.

Занурювальний насос виготовляється з якісної електроізоляцією для виключення електричного замикання, що цілком логічно для приладу, зануреного в рідку середу.

Важливими характеристиками дренажних насосів є експлуатаційна безпека, надійність і довговічність, потужність, що поєднується з продуктивністю приладу.

Выбор дренажного насоса

Даний гідравлічний механізм може відрізнятися своїми характеристиками в залежності від тих середовищ, з якими він працює - брудними, чистими, помірно брудними. Тому вибір дренажного насоса - завдання відповідальне.

Виходити потрібно з того, яку середу доведеться відкачувати - чисту рідину (наприклад, воду з резервуара або колодязя) або рідку суміш (наприклад, воду з мулом із стічних колодязів, шахт). Часто призначення дренажника криється в назві його марки. В паспорті або інструкції до насоса часто вказані допустимі розміри твердих суспензій в перекачується рідини (5-60 мм).

Вимоги до глибині занурення та напору

Требования к дренажному насосу

Головні вимоги до даного пристрою - продуктивність, глибина занурення і натиск.

Дренажний Насос для побутових потреб, наприклад, для відкачування води з домашнього басейну в 40 куб. м можна вибрати з продуктивністю 8-10 м3/год.

Для виконання професійних робіт великих масштабів знадобиться насос потужністю від 100 до 200, а, можливо, і від 500 до 700 м3/год.

Напір дренажного насоса варіюється від 5-10 метрів до 25-50 метрів. Все залежить від відстані, на яку повинна буде подаватися відкачувана суміш. Превалююча більшість моделей насосів для дренажу розраховані на тиск до 10 м. Більш потужні насоси розраховані для глибинних робіт нижче 25 і більше метрів. Більшість дренажних насосів максимально занурюються на 5 метрів.

Что нужно знать о дренажных насосах

Якщо в інструкції до приладу вказана висота напору 8 метрів, це означає, що дана модель дненажника здатна передати рідина в довжину на відстань 80 метрів. Ці цифри, безумовно, є приблизними, так як потрібно врахувати і інші параметри - глибину занурення, діаметри шлангів та ін. В цьому питанні допоможе розібратися фахівець, з яким слід обговорити всі деталі й особливості насоса при його купівлі.

Вимоги до температурних показників і матеріалом виготовлення

Температурні показники середовища - важливий параметр. Зазвичай більшість насосів розраховане на 40-градусний кордон середовища. Для відкачування хімічно агресивних, гарячих середовищ слід підбирати дненажник спеціального виконання, професійного призначення. Вони затребувані рятувальниками, працівниками комунальних служб, будівельниками.

Як вибрати дренажний насос, враховуючи матеріал, з якого він виконаний? Високою зносостійкістю характеризуються традиційні дренажні насоси з нержавіючої сталі або чавуну. Якщо середовище агресивна, то вал приладу повинен бути виконаний з кераміки. Сьогодні у виробництві насосів використовують і полімери.

Інші характеристики

Специфіка приладу полягає і в діаметрі патрубків. Звичне значення цього показника 0,5-1,5 дюйма. Для перекачування грубої рідкої суміші потрібно діаметр 8-10 дюймів.

Прочие характеристики насосов

Портативність приладу. Цей показник важливий, швидше, при побутовому застосуванні дренажника. Куди зручніше і легше переносити прилад, виготовлений з пластику, ніж переміщати з місця на місце важкий чавунний насос.

Варіативність використання агрегату важлива в будь-якому випадку, особливо з побутовою метою.

Ваш насос буде гарним помічником у тому випадку, якщо буде здатний перекачувати не тільки чисту воду з криниці, але й врятує ваш заміський будинок від руйнування, затоплення підвалу ґрунтовими водами з мулом або дощовими стоками зі змитим ґрунтом.

Залишковий рівень води. Цей показник може забезпечити відкачування рідини практично до сухого залишку, якщо його конструкція дозволяє досягти мінімального значення залишкового рівня - 2 мм.

Резервуар, підвал, підсобне приміщення, гараж на території заміського будинку, басейн, ставок, штучне озеро з твердим дном цілком можна спустошити або збезводнити насухо дренажним насосом середньої потужності, якщо його занурити на дно у відрі, в чані, на плиті з фанери або металу. Відкачування стічних вод з мулом (ями, траншеї) або з колодязя, не мають твердої основи, де найімовірніше можуть зустрітися каміння, листя, галька або різне сміття, навряд чи вдасться осушити. Тут необхідно вибрати насос іншої потужності для сильно забрудненого середовища.

Компактность насоса

Серед насосів різного призначення дренажні насоси - найбільш універсальні пристрої. Сучасним марок дренажников практично не потрібно технічне обслуговування. Їх конструкція продумана так, що очистити або змінити їх фільтри під силу будь-якому господареві.

Відео

У цьому відеоролику також розповідається про вибір дренажного насоса.

Читайте також: