Як вибрати двері для ванної

17.01.2021
2 183
Admin

Как выбрать дверь для ванной

  1. Дерев'яні двері
  2. Скляні двері
  3. Пластикові двері
  4. Двері у ванну з ДСП або МДФ

Специфіка експлуатації ванної кімнати полягає в постійної підвищеної вологості приміщення і проблемою з регулярною циркуляцією повітря. Ці засадничі фактори необхідно враховувати при виборі будь-якої обробки для цього приміщення, у тому числі і в процесі підбору дверного полотна. Крім цього, перед тим як вибрати двері для ванної слід обов'язково продумати її стилістику, так як вона повинна гармонійно вписуватися в інтер'єрне оформлення приміщення і відповідати його дизайну. Додатково обов'язково увага приділяється практичності і довговічності виробу, його естетичної привабливості і відповідності стильовому рішенню із суміжними просторами.

Навіть при наявності хорошої вентиляції у ванній кімнаті постійно присутня підвищена вологість повітря. Тому спочатку потрібно підбирати матеріал для дверей і фурнітуру, які не боятися вологи і негативного впливу значних перепадів температури. Слід пам'ятати, що двері у ванній повинні відрізнятися відмінною тепло-і шумоізоляцією. Сучасні виробники пропонують великий асортимент різноманітних моделей дверних полотен, кожна з яких володіє своїми перевагами і недоліками.

Дерев'яні двері

Деревянные двери

В даний час у ванну кімнату в основному замовляють дерев'яні двері тільки в комплекті з іншими дверними конструкції, для того щоб дотримати загальне дизайнерське рішення при оформленні інтер'єру. При виготовленні дверей для ванних кімнат, як правило, використовують дуб, бук і рідкісні породи деревини. Але слід враховувати, що двері з дерева не стійкі до постійного впливу вологи і різких змін температури. Однак сучасні просочення, спеціальні лаки і декоративні покриття дозволяють надійно захистити деревину від вологої атмосфери та її наслідків. Тому, замовляючи сьогодні дерев'яні двері у ванну кімнату, можна не побоюватися за їх довговічність і естетично привабливий зовнішній вигляд.

Скляні двері

Стеклянные двери

До вологостійким і естетично привабливим матеріалів для виробництва дверей для ванної відноситься скло. Високоякісному, спеціально підготовленого скла не загрожує деформація і руйнування від високих температур, пара або вологи. Більш того, скляні поверхні характеризуються екологічністю, практичністю і довговічністю.

Сучасні скляні двері для ванної виконуються з міцного скла, тому в домашніх умовах розбити їх практично неможливо. Сьогодні вони користуються підвищеним попитом, завдяки надійності, практичності, стильним і витонченим дизайнерським рішенням. По декоративному оформленню скляні двері бувають матові, рифлені, дзеркальні, тоновані і комбіновані. Виробники прикрашають такі конструкції пластиковими, дерев'яними або металевими вставками, вітражними елементами, мозаїкою, розписом та іншими прийомами традиційної і інноваційної технології. Крім цього, скляні двері з красивою дзеркальної або тонованою поверхнею візуально розширюють простір і володіють універсальними властивостями по стилістиці.

Пластикові двері

Пластиковые двери

Для вологих приміщень, таких як ванна кімната, санвузол, басейн, зимовий сад двері з пластику оптимально підходять. Вони не деформуються, не гниють. Такі конструкції відзначаються легкістю, гігієнічністю, довговічністю і простотою в повсякденному догляді. Завдяки спеціальним захисним покриттям дверні системи з ПВХ можуть з максимальною достовірністю імітувати будь-які природні матеріали і дорогі покриття. Сучасні двері з пластику відмінно вписуються в будь-який інтер'єр, підходять під різні стилі дизайну. Колірна палітра пластикових дверей практично не має обмежень.

Двері у ванну з ДСП або МДФ

Двери в ванную из ДСП и МДФ

Великою популярністю і затребуваністю, завдяки доступній ціні і стильному зовнішньому вигляду для облаштування ванних користуються двері з ДСП або МДФ. З зовнішньої сторони такі вироби покривають міцним і стійким до різних впливів ламінатом. Вони різноманітні за дизайнерським рішенням, можуть декоруватися різноманітними декоративними елементами, склом і металом, пластиком і дзеркалами. Не рекомендується купувати для ванної кімнати шпоновані двері. Вони не стійкі до впливу гарячої пари і вологи.

Обов'язково слід враховувати, що у ванну, санвузол та інші приміщення з підвищеною вологістю двері повинні мати спеціальні вентиляційні отвори або невеликий зазор між поверхнею підлоги і дверним полотном. На полотна для замикання зсередини необхідно встановлювати тільки якісні, надійні ручки і замки, від відомих і сертифікованих виробників, так як конструкції в процесі експлуатації будуть піддаватися значним навантаженням.

Читайте також: