Як вибрати дверні ручки

17.01.2021
3 186
Admin

Как выбрать дверные ручки

  1. Види дверних ручок за формою і принципом роботи
  2. Види дверних ручок за матеріалами
  3. Як правильно вибрати дверні ручки

Здавалося б, така дрібниця - дверні ручки. Але без них ніяк не можна обійтися, хіба що зовсім відмовитися від дверей, щоб і відкривати було нічого. Напевно, мало хто на це здатний, і таких квартир, де немає дверей, хоча б у ванну, просто не знайти. А значить, дверні ручки потрібні в будь-якому будинку.

Як вибрати ручки для дверей? Для цього потрібно знати деякі їх особливості та види.

Види дверних ручок за формою і принципом роботи

Виды дверных ручек по форме и принципу работы

Натискні ручки укомплектовані фалевою засувкою, врізаної в двері. При натисканні на ручку пружина відсуває засувку всередину двері, і вона відкривається. Якщо ручка не натиснута, то засувка висунута, і двері може бути зачинені. Ця система дуже зручна, якщо виникає необхідність щільно закрити двері. Саме такими ручками оснащені і класичні врізні замки.

У тому випадку, коли необхідно провести заміну старих натискних ручок на нові, потрібно пам'ятати і про засувці. Для того, щоб не довелося вирізати двері, краще купувати ручки з такою ж за розміром засувкою, як і стара, тоді заміну можна буде зробити в лічені хвилини.

Натискні ручки, оснащені суцільною накладкою-палетой, і з роздільними накладками, зазвичай продаються в комплекті із замком. Ручки з суцільними накладками монтуються безпосередньо через замок, а з окремими - можуть бути, як вставляються в замок, так і незалежними від нього. Оскільки майже у кожної країни-виробника свої стандарти, то і видів їх дуже багато.

У таких ручок є деякі особливості. Довжина стрижня, на який вони одягаються, повинна відповідати товщині дверей. Якщо двері тонше, то стрижень можна трохи обрізати. Зламану ручку замка можна замінити, але при цьому змінюється весь комплект: не тільки обидві ручки, але і накладки-палети. Важливо при цьому, щоб отвір під ключ на палетах збігалося з отвором замку.

Ручки з роздільними накладками також можуть бути вставляються в замок, а можуть бути укомплектованими тільки фалевою засувкою, замок з засувом монтується зовсім окремо, хоча може входити в комплект поставки.

Ноби - це ручки у вигляді кулі, часто по центру мають замкову щілину, тим самим поєднуючи у собі не тільки ручку, але і дверний замок. Зазвичай ноби відкриваються ключем тільки з одного боку, а з іншого вони оснащені блокуючої кнопкою. Такі ручки чудово підходять для внутрішніх дверей, особливо для ванних і туалету. Зайшов - кнопочку натиснув - і все, двері закриті. І відкривається вона так само просто - достатньо лише повернути таку ручку - куля приблизно в третину обороту, що є безсумнівним зручністю.

Стаціонарні ручки встановлюються на дверні стулки за допомогою декількох шурупів (іноді це можуть бути стяжні гвинти) і ніяк не взаємодіють ні з замком, ні з засувками. Вони служать тільки для того, щоб при відкриванні потягнути двері на себе або штовхнути її при закриванні.

Зазвичай на додаток до таких ручок в двері встановлюється роликовий клямка, яка фіксує двері в закритому стані і відпускає її при відкриванні.

Стаціонарні ручки можуть істотно відрізнятися один від одного за своєю формою. Найпоширеніші види - це «скоба», тобто П-подібна ручка, овальна та куляста.

Види дверних ручок за матеріалами

Виды дверных ручек по материалам

Як вибрати дверні ручки, виходячи з матеріалу?

Металеві ручки можуть бути виконані з алюмінію, латуні, сплаву цинку з алюмінієм, званого силуміном, а також із сталі, як звичайної, так і нержавіючої. У технології виготовлення може застосовуватися і покриття хромування, нікелювання та інші. Сьогодні досить популярні латунні ручки, оскільки латунь - приємний, теплий на дотик метал, стійкий до навантажень, недорогий в обробці і має естетичний вигляд.

Дерев'яні - виготовлені з різних порід дерева, часто вельми цінні. Якщо говорити про якість дерев'яних ручок, то вони повинні бути обов'язково вирізані з твердих порід деревини, стійкою до стирання.

Скляні ручки виготовляють з муранського або богемського скла, іноді застосовуючи технології сатинування (метод хімічного витравлювання).

Пластмасові ручки та інші, виготовлені з штучних матеріалів, встановлюють зазвичай на дверях у підсобне приміщення, типу комори.

Ручки виготовлені з натурального каменю, наприклад, нефриту якщо і не назвеш твором мистецтва, то окрасою приміщення - точно. Адже такі ручки часто мають химерну ограновування або прикрашені витіюватою різьбленням.

Як правильно вибрати дверні ручки

Как правильно выбрать дверные ручки

Як і будь-який інший вибір дверних ручок диктується кількома основними параметрами: дизайн, зручність, технічні характеристики і вартість.

Безсумнівно, дверні ручки повинні органічно поєднуватися не тільки з дверима, але й з обстановкою всієї квартири в цілому. Погодьтеся, що вишукані, виблискують новенькі ручки будуть безглуздо виглядати на старої, занедбаної двері, і навпаки, звичайні, нічим не примітні - навряд чи додадуть краси дорогий нової двері з масивного дерева.

При покупці обов'язково потрібно спробувати ручку на дотик, перевірити, як вона лягає в долоню, адже вам доведеться робити це по кілька разів на день. Тому дотик до неї має бути приємним.

Вибирати ручки потрібно відповідно дверей. На масивних, важких дверей тонка, слабка ручка швидко зламається, не витримавши зусиль, прикладених вами для відкриття такої двері. Тому, роблячи вибір, обов'язково передбачайте ті навантаження, яким піддаються ручки в майбутньому.

За ціною ручки для дверей розрізняються також сильно, як і за видами. У залежності від матеріалу і форми вони можуть коштувати від якихось копійок до солідної суми, що перевищує іноді вартість самої двері. Якщо ваш вибір диктується виключно низькою ціною - згадайте приказку: «Скупий платить двічі».

Читайте також: