Як вибрати інверторний зварювальний апарат

17.01.2021
2 200
Admin

Как выбрать инверторный сварочный аппарат

 1. Переваги інверторів
 2. Вимоги до інвертора, що визначають її вибір
 3. Додаткові вимоги
 4. Відео

В останні роки для проведення зварювальних робіт самого різного класу все рідше використовується традиційне зварювальне обладнання трансформаторного типу. На зміну йому прийшли сучасні багатофункціональні інверторні пристрої, які чудово зарекомендували себе як в побуті, так і на виробництві. Використання зварювального інвертора дозволяє його власнику експлуатувати свою домашню електромережу в щадному режимі і помітно скоротити поточне енергоспоживання. Крім цього, нове інверторне обладнання здатне забезпечити високу ефективність, якість і безпека зварювальних робіт.

Инверторный сварочный аппарат

Так як вибрати інверторного зварювального апарату з необхідним функціоналом - завдання непросте, радимо вам, перш за все, ознайомитися з основними робочими параметрами і перевагами пристроїв цього типу.

Переваги інверторів

Достоинтсва инверторов

До переваг сучасних апаратів інверторного типу можна віднести наступні їх можливості:

 • Стабільність струмових параметрів зварювання при коливаннях величини напруги.
 • Наявність комплексної системи вбудованого типу, що передбачає захищеність пристрою по струму, з максимальним перепадів напруги, а також термічну захист і можливість відключення при роботі в «жорстких» режимах.
 • Плавне регулювання робочих режимів в широкому діапазоні струмових навантажень.
 • Відсутність яких-небудь проблем з збудженням дуги і підтриманням її горіння в будь-яких несприятливих умовах експлуатації.
 • Можливість отримання чітких і рівних швів.
 • Універсальність, що дозволяє працювати з різними матеріалами, до яких застосовуються відповідні процедури.

Вимоги до інвертора, що визначають її вибір

Требования к инвертору

Не зайвим буде нагадати про те, що вибір інверторного агрегату (як і будь-якого іншого зразка сучасного устаткування) визначається, в кінцевому рахунку, конкретними умовами його експлуатації і повинен проводитися з урахуванням наступних обставин:

 • Вид живлячої напруги (одно - або трифазне живлення). Прилади, розраховані на роботу від мережі 220 вольт, хороші тим, що не вимагають підведення спеціальної лінії трифазного живлення. З іншого боку трифазні агрегати інверторного типу розвивають велику робочу потужність.
 • Характеристики матеріалів (зокрема - товщина металевих конструкцій), які можна зварювати за допомогою вибраного вами апарату.
 • Значення так званої тривалістю включення (ПВ), що є показником безперервної роботи агрегату по відношенню до загального часу його використання. Чим вище цей показник у інвертора - тим менше ймовірність його перевантаження при граничних зварювальних струмах. Виходить, що за величиною тривалості включення ми можемо судити про надійність роботи інверторного обладнання і його ККД.
Вибирати ту чи іншу модель зварювального інвертора найкраще з хорошим запасом по потужності, оскільки неможливо передбачити заздалегідь, якого роду зварювальні операції вас чекають в майбутньому.

Додаткові вимоги

Дополнительные требования

Познайомимося також з тими додатковими можливостями, орієнтуючись на які, ви зможете вибрати підходящий інвертор. До них можна віднести наступні режими:

 • так званий «форсаж дуги», що використовується для полегшення зварювальних процедур і підвищення якості вертикальних швів;
 • режим «антистик», що дозволяє автоматично блокувати зварювання при «залипанні» електрода на шов (така функція є в більшості моделей інверторних агрегатів);
 • функція «гарячий старт», що дозволяє в імпульсному режимі збільшувати стартовий зварювальний струм (при початковому контакті електрода зі швом).

Выбор инверторного аппарата

Крім того, слід звернути увагу і на гарантії виробника, а також на наявність у вашому місті або районі спеціальних сервісних служб, що забезпечують гарантійну підтримку придбаного вами виробу. Необхідно відзначити і строки гарантії (у солідних виробників гарантія видається на термін не менше двох років). Не буде зайвим і ознайомлення з умовами післягарантійного обслуговування, а також з відгуками користувачів, які публікуються на тематичних форумах.

Перед тим як вибрати інверторний зварювальний апарат вам необхідно врахувати ще один важливий фактор, без якого сьогодні не приймається жодне комерційне рішення. Цим фактором є, звичайно ж, вартість зварювального пристрою.

Показник вартості для різних моделей устаткування, що випускаються самими різними виробниками, може коливатися в досить широких межах. Але при цьому слід розуміти, що дешевих зварювальних інверторів відмінної якості не буває.

Відео

Даний відеоматеріал також допоможе вам у виборі інверторного зварювального апарату.

Читайте також: