Як вибрати кондиціонер

17.01.2021
1 462
Admin

Как выбрать кондиционер

 1. Кондиціонер для різних приміщень квартири
 2. Основні моделі кондиціонерів для дому
 3. Головні особливості найпоширеніших систем кондиціонування
 4. Основні рекомендації по вибору кондиціонера у квартиру

Сьогодні уявити сучасний будинок або квартиру без зручного і надійного кондиціонера або комплексної мультизональної системи, практично неможливо. Сучасна комплексна система кондиціонування і вентиляції здатна забезпечувати охолодження або якісний обігрів приміщень, регулювати вологість, своєчасно підтримувати необхідну чистоту. Зараз кондиціонери представлені в широкому асортименті, залишається тільки питання - який кондиціонер вибрати з урахуванням всіх нюансів приміщень та особливостей будівлі.

Кондиціонер для різних приміщень квартири

 • Кондиціонер для вітальні повинен бути досить потужним. Він може не мати конвектор, трохи шуміти, головне - це потужність і наявність фільтрації повітря, що дуже важливо, якщо хтось з мешканців квартири звик палити або у вас постійно збирається велика кількість гостей. Велике значення має зовнішній вигляд внутрішнього блоку кондиціонера. Сучасні моделі спліт систем в дизайнерському корпусі сьогодні пропонують багато виробників, зокрема є різні колірні моделі і оригінальне рішення корпусу в серії ArtCool, яку пропонує корпорація LG.
 • Кондиціонер для спальні повинен бути невеликим і максимально тихим і, оснащений інвертором. Інверторна технологія рівномірно розподіляє рух повітря і знижує шанс того, що можна застудитися під час сну.
 • Кондиціонер для дитячої. Повинен бути тихим, інверторним і оснащений надійною системою вентиляції та фільтрації повітря.
 • Кондиціонер для кухні. Для цього приміщення можна придбати найпростішу конструкцію, проте бажано, щоб у ній був вбудований фільтр грубого очищення, який можна легко зняти і почистити. Сучасні виробники пропонують такі кондиціонери практично у всіх колекціях.
 • Моноблочні кондиціонери. Мобільні, віконні й інші кондиціонери, які складаються з одного блоку
 • Кондиціонери з спліт-системою. Складаються з двох або декількох блоків. Основні види таких систем: настінні, касетні, канальні, VRF системи.
 • Самої невисокою вартістю відрізняються віконні кондиціонери. Виробник сьогодні пропонує їх потужністю від 1.4 до 6,5 кВт. Недорогі моделі можуть тільки охолоджувати повітря, дорогі можуть мати режим нагрівання. Недоліки такої моделі - сильний шум і монтаж у віконному отворі.
 • Мобільні кондиціонери відрізняються високою вартістю, зовсім не вимагають монтажу і обслуговування, легко переміщуються з однієї кімнати в іншу. Такий тип відрізняє сильний шум при експлуатації, так як компресор розташований всередині приміщення.
 • Спліт-система кондиціонування - найпоширеніший тип, що складається з двох блоків. Така конструкція дозволяє розмістити гучну частина кондиціонера зовні. Тому ця система працює з невеликим рівнем шуму. Крім цього, цей тип кондиціонера дозволяє самостійно регулювати температуру в кімнаті, встановлювати точний час роботи, регулювати напрям потоків повітря.

Основні моделі кондиціонерів для дому

Основные виды кондиционеров для дома

 • Моноблочні кондиціонери. Мобільні, віконні й інші кондиціонери, які складаються з одного блоку
 • Кондиціонери з спліт-системою. Складаються з двох або декількох блоків. Основні види таких систем: настінні, касетні, канальні, VRF системи.

Головні особливості найпоширеніших систем кондиціонування

Главные особенности систем кондиционирования

 • Самої невисокою вартістю відрізняються віконні кондиціонери. Виробник сьогодні пропонує їх потужністю від 1.4 до 6,5 кВт. Недорогі моделі можуть тільки охолоджувати повітря, дорогі можуть мати режим нагрівання. Недоліки такої моделі кондиціонера - сильний шум і монтаж у віконному отворі.
 • Мобільні кондиціонери відрізняються високою вартістю, зовсім не вимагають монтажу і обслуговування, легко переміщуються з однієї кімнати в іншу. Такий тип відрізняє сильний шум при експлуатації, так як компресор кондиціонера розташований всередині приміщення.
 • Спліт-система кондиціонування - найпоширеніший тип, що складається з двох блоків. Така конструкція дозволяє розмістити гучну частина зовні. Тому ця система працює з невеликим рівнем шуму. Крім цього, цей тип кондиціонера дозволяє самостійно регулювати температуру в кімнаті, встановлювати точний час роботи, регулювати напрям потоків повітря.

Основні рекомендації по вибору кондиціонера у квартиру

Рекомендации по выбору кондиционера в квартиру

 1. Найкращий час для придбання кондиціонера - це зима. Це простий і ефективний спосіб заощадити. В цей час року і вибір більший, ціни дешевше і можна отримати більш уважне та ретельне обслуговування.
 2. Якщо ви робите вдома ремонт, кондиціонер бажано вибрати і встановити до проведення в приміщенні опоряджувальних робіт, особливо якщо ваш вибір припав на спліт систему. Всі комунікації розташовані між блоками потрібно відразу вмонтувати в стіну. Слід зазначити, що установка спліт системи під час ремонту коштує в 1,5 рази дешевше, ніж в квартирі з виконаною обробкою.
 3. Перед тим як вибрати кондиціонер, потрібно хоча б приблизно розрахувати необхідну потужність охолодження. Це можна обчислити так - крізь 1 кв. м. скління в кімнату надходить близько 0,45 кВт тепла, людина виділяє приблизительно0,15 кВт. Джерела тепла, наприклад, комп'ютер, виділяє близько 0,3 кВт, принтер-0,4 кВт, копіювальна техніка близько 0,5 кВт. Підсумуйте всі дані теплонадходження можна підібрати кондиціонер з розрахунковою потужністю охолодження, з таким розрахунком, щоб вона перевищувала дані теплонадходження від освітлення. Є один загальний розрахунковий показник - на 10 кв. м. кімнати повинно бути забезпечено не менше 1 кВт холоду, що повністю відповідає мінімальному теплопоступлению.
 4. Обов'язково врахуйте, що до заявленої вартості кондиціонера необхідно додати близько 10% на комплектуючі елементи (деталі кріплення зовнішнього блоку, мідну трубку, декоративні короби, дренажний трубопровід, кабель) і близько 20% на монтаж апарата. Звичайно, можна знайти за оголошенням більш дешеву бригаду по установці кондиціонерів, але, по-перше, є ризик, що вони можуть щось не так зробити, а їх потім не знайти. По-друге, запам'ятайте, що надає гарантію офіційна компанія, яка встановлює кондиціонер, і в разі несправності, вони завжди приїдуть і виправлять всі недоліки або можуть повністю замінити апарат.
 5. Ретельно продумайте, розташування зовнішнього блоку кондиціонера. Навіть при можливості монтажу в самому екстремальному місці, пам'ятайте, що необхідно відставити до апарату доступ. Внутрішній блок не повинен розміщуватися напроти місць, де ви постійно перебуваєте, інакше є ризик застудитися. Зазвичай внутрішній блок кондиціонера розташовують не ближче 20 см до стелі та не ближче ніж 15 см до сусідній стіні, для можливості проведення технологічного обслуговування. Заздалегідь обговоріть з монтажниками, куди вони збираються вивести дренажний трубопровід, найкращий варіант - це зробити відведення в каналізаційну систему.
 6. Пам'ятайте, що якісний кондиціонер прослужити в два рази довше, тому, вибирайте спліт систему ретельно, не економте, заздалегідь продумайте як вибрати марку кондиціонера. Різниця у вартості між технікою еліт класу і ширвжитком становить максимум 30%, але ви не отримаєте ніяких гарантій і можете втратити кошти на надмірному споживанні кондиціонером електроенергії.
 7. Дуже важливо, щоб система охолодження не працювала на межі потужності, тому вибирайте техніку з запасом цього показника.

Зрозуміло, у кожної моделі кондиціонерів є свої нюанси, властиві тільки цьому виду - уважно вивчайте характеристики, детально консультуйтеся з продавцями, доручіть установку досвідченим професіоналам і надійна техніка прослужить вам довгі роки.

Читайте також: