Як вибрати котел опалення

17.01.2021
4 603
Admin

Как выбрать котел отопления

 1. Вибір котла
 2. Варіанти котельного обладнання

В даний час ринок опалювального обладнання представлений великою кількістю побутових котлів вітчизняного та закордонного виробництва, що розрізняються як по виду застосовуваного енергоносія, так і по потужності обігріву.

Тут ви можете зустріти обладнання різного типу, а саме:

 • котли чавунні і сталеві;
 • оснащені вбудованими пальниками і мають пальника у вигляді окремого блоку;
 • котли, що працюють на солярці;
 • газові котли;
 • котли на дровах і вугіллі;
 • електричні котли.

Для того щоб оцінити ситуацію і прийняти правильне рішення про те, як правильно вибрати котел опалення - вам необхідно, перш за все, ознайомитися з основними типами випускаються сьогодні котлів, а також дослідити основні їх характеристики.

Тільки так ви зможете домогтися необхідного оптимального поєднання всіх складових опалювальної системи і виключити можливість появи яких-небудь труднощів при її експлуатації. Ніколи не слід забувати про те, що від якості і надійності роботи всієї опалювальної системи багато в чому буде залежати той рівень комфорту, який ви зможете забезпечити у своєму заміському будинку.

Необхідно пам'ятати і про те, що сучасне опалювальне обладнання (крім свого суто функціонального призначення) повинно нести певну дизайнерську навантаження, тобто гармонійно вписуватися в інтер'єр будь-якого підсобного приміщення, що має розгалужену систему інженерних комунікацій.

Слід взяти до уваги також і те, що пік продажу опалювального обладнання припадає зазвичай на кінець року, і в цей час можуть виникнути певні труднощі з підбору необхідного вам зразка виробу.

Вибір котла

Выбор котла

При виборі відповідної моделі в першу чергу необхідно враховувати, що розвивається котлом теплову потужність, а також параметри енергоносія, що використовується в даній системі.

Крім того, необхідно ретельно вивчити такі його параметри:

 • габаритні розміри обладнання;
 • загальний вагу і масу котла в робочому стані;
 • передбачувану ціну.

Крім цього, потрібно пам'ятати і про те, що при наявності в вашому господарстві вже працюючого побутового водонагрівача, службовця для нагріву води в проточному режимі, потужність придбаного котла (в умовах максимальної витрати рідини) не повинна поступатися потужності водонагрівача.

Зазначимо також, що при виборі типу і потужності придбаного котла і прийнятті того чи іншого рішення про необхідність встановлення допоміжної автоматики, а також при підготовці детальної схеми проведення теплоносія (включаючи труби опалювального контуру) вам, швидше за все, знадобиться консультація досвідченого фахівця.

При самостійної оцінки приблизної величини потужності, достатньої для опалення вашого будинку, варто виходити з того, що на кожні 10 кв. метрів площі обігрівається простору потрібно опалювальна потужність близько 1 кВт (без урахування резервних 20%, які будуть потрібні вам для того, щоб компенсувати невраховані теплові втрати).

Варіанти котельного обладнання

Варианты котельного оборудования

Якщо до вашого будинку підведено газопровід, то природніше всього подумати про те, чтобывыбрать газовий котел опалення, гідності якого загальновідомі і обґрунтовуються тим, що газ на сьогодні є одним з найбільш дешевих видів палива.

Крім того, природний газ містить відносно невелика кількість різних сірчистих сполук, що сприяє максимальній ефективності його згоряння. Це означає, що при згорянні однієї об'ємної одиниці природного газу досягається максимальний рівень тепловіддачі, що забезпечує обігрів вашого будинку.

Газ хороший ще й тим, що в продуктах його згоряння міститься мінімальна кількість різних шкідливих речовин, які забруднюють атмосферу. Відомо також, що сучасні газові котли в меншій мірі схильні до корозії, ніж це спостерігається, наприклад, у котлів з електричним обігрівом. Термін служби таких котлів перевищує аналогічний показник агрегатів, що використовують для опалення будь-який інший вид палива. При цьому виді опалення не виникає необхідності в складування запасів робочого сировини, і, як наслідок - відпадає потреба в додаткових площах під його зберігання.

У разі відсутності у вашому районі газопроводу при обговоренні питання про те, як вибрати котел опалення найбільш оптимальним визнається рішення на користь вибору електричного котла. Електричні котли здатні безперервно працювати протягом всього строку встановленого для даного регіону опалювального сезону; причому робота цього обладнання повністю автоматизована, тобто не вимагає від вас ніяких додаткових витрат часу.

Але при виборі котла, що працює на електриці, необхідно враховувати деякі особливості його функціонування в якості опалювального пристрою. Справа в тому, що при діючому в наших мережах номінальному напрузі 220 Вольт потужність котла обмежується величиною близько 5 кіловат (оскільки навантажувати мережа більшою потужністю вам просто ніхто не дозволить).

Цієї потужності, звичайно ж, не буде вистачати для обігріву найбільш поширених в наші дні будівель площею 250-300 квадратних метрів. Ну а моделі котлів більшої потужності розраховані, як правило, на трифазна напруга 380 Вольт, так що сам собою виникає питання про те, як знайти ці самі три фази і про те, у що може обійтися вам прокладка спеціального силового кабелю (а також отримання спеціального дозволу на відпуск електроенергії).

Пояснюється ці складності тим, що за чинним у нас в країні положень, що відпускається на одного споживача потужність не повинна перевищувати 10 кВт/год.

На відміну від газового обладнання котли, що працюють на твердому паливі (вугілля, дрова) будуть доставляти вам чимало клопоту, оскільки вам доведеться постійно завантажувати в його топку нові порції палива.

В цьому випадку краще вибирати опалювальний котел, який дозволить вам працювати тільки з одним з передбачуваних видів палива.

Читайте також: