Як вибрати фарбу для стелі та стін

17.01.2021
1 918
Admin

Как выбрать краску для потолка и стен

  1. Властивості фарб
  2. Колеровка фарб
  3. Класифікація фарб
  4. Інші види фарб: антисептики і антипірени

Правильний вибір фарби вплине не лише на зовнішню красу майбутньої поверхні, але і є чудовим засобом захисту цієї поверхні від різних негативних зовнішніх факторів, які можуть пошкодити поверхню. Тому так важливо підібрати оптимальний варіант, який збереже свій зовнішній вигляд надовго, і заощадить вам немало коштів у майбутньому. Отже, як вибрати фарбу для стелі та стін?

Для початку потрібно дізнатися про властивості фарби.

Властивості фарб

  • Найбільш демонстраційним властивістю фарб є покриваність (криюча здатність). Завдяки цій здатності стає можливим належним чином пофарбувати поверхню за 1 або 2 рази. Фарби з низькою криючою здатністю створюють напівпрозорий шар, що вимагає багаторазового повтору фарбування. Слід зауважити, що фарби з низькою покривістістю не є поганими, тому що існують потреби також і в напівпрозорої фарбування.
  • Іншим властивістю фарб є глянцевость. Фарби бувають матові, напівглянсові і глянсові.
  • Світлостійкі фарби не вигоряють на сонці і зберігають насиченість кольору.
  • Тиксотропні фарби не утворюють потьоків, що забезпечує зручність фарбування і впевненість у кінцевому результаті.

Потім потрібно зробити колеровку фарби.

Колеровка фарб

Колеровка красок

Створити унікальний колір можна за допомогою колеровки. Проводиться вона за допомогою спеціальних машин. А сам процес досить простий. Підбирається бажаний кольоровий пігмент (штучний або натуральний), який додається в білу фарбу. Після чого виходить фарба потрібного відтінку і яскравості.

Для вибору фарби для стелі і стін, потрібно знати класифікації фарб.

Класифікація фарб

Классификация красок

За складом фарби діляться на силікатні, масляні, акрилатні та інші. Кожна з цих груп має специфічними властивостями, застосовуваними фарбування різних поверхонь.

Інші види фарб: антисептики і антипірени

У великому різноманітті фарб існують також ціла група фарб спеціального призначення. До них відносяться фарби антисептики і фарби антипірени.

Фарби-антисептики дозволяють захистити деревину від жуків і гниття. У складі лаків, просочень, грунтовок також присутні антисептики. Тому дані лакофарбові вироби використовуються для запобігання подібного шкоди деревині.

Фарби-антипірени мають здатність витримувати високі температури. Також ці фарби називають вогнезахисними. Антипірени бувають як безбарвним, так і кольоровим. Даними фарбами рекомендують обробляти дерев'яні поверхні біля печей, труб і інших елементів, що зазнають впливу високих температур.

Задати додаткові питання, як вибрати фарбу, ви завжди можете, звернувшись до фахівців в будівельних магазинах, які допоможуть вам врахувати всі нюанси і підберуть найбільш оптимальну фарбу.

Читайте також: