Як вибрати лазерний нівелір

17.01.2021
1 924
Admin

Как выбрать лазерный нивелир

 1. Види лазерних рівнів
 2. На що звернути увагу при виборі нівеліра
 3. Відео

Вирішивши замінити рулетку і будівельний рівень (одночасно скоротивши витрачається на вимірювальні роботи час) на лазерний нівелір, не поспішайте його купувати. Насамперед, вам необхідно дізнатися, як вибрати лазерний нівелір, який, як і будь-який сучасний прилад може мати (або не мати) різні додаткові функції.

Види лазерних рівнів

Виды лазерных нивелиров

Лазерні нівеліри можуть бути:

 • ротаційними - будують кругову горизонтальну пульсуючу лінію і вертикальну лінію, а також точку;
 • точковими - які проектують на поверхню окремі точки;
 • лінійними - створюють стійкі лазерні лінії вертикальні і горизонтальні.

Існують також комбіновані моделі лазерних нівелірів, наприклад, лінійно-ротаційні і лінійно-точкові.

Виды лазерных уровней

Деякі моделі лазерних рівнів можуть працювати з приймачами лазерного променя, які значно збільшують дальність робіт (особливо це актуально для вуличних вимірювань). Ротаційні нівеліри працюють з приймачами незалежно від придбаної вами моделі.

Також виробники поділяють свою продукцію на професійні та побутові прилади, обмежуючи в останніх набір наявних функцій (що робить їх доступнішими у фінансовому сенсі).

Про види лазерних рівнів йдеться і в цьому сюжеті.

На що звернути увагу при виборі нівеліра

Выбор лазерного нивелира

Вибираючи лінійний лазерний рівень, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Які площини здатний будувати даний прилад (в ідеалі повинна бути можливість побудувати одну горизонтальну площину і дві перпендикулярні до неї; однак у більшості випадків достатньо всього двох взаємно перпендикулярних ліній).
 • Наявність можливості відключення не використовуваних у даний момент ліній - ця функція дозволить вам зберегти заряд батареї; усунути непотрібну в роботі лінію (яка може заплутати вас при виконанні вимірювань), а також зменшить ймовірність попадання променя лазера на сітківку ока (який відноситься до шкідливих впливів на зір людини).
 • Тип вирівнювання нівеліра - ручний (з допомогою бульбашкового рівня, розташованого на корпусі нівеліра) або самовирівнювання (дана функція повинна бути відключає, так як іноді виникають ситуації, коли прилад потрібно поставити під певним кутом).
 • Наявність функції попередження збою (нівелір повинен подати сигнал, що він був випадково зачеплений і стався збій вимірювання).

Функции лазерного нивелира

 • Наявність функції самовідключення (після певного тимчасового проміжку невикористання), яка дозволяє зберегти заряд батареї при перервах в роботі.
 • Точність побудови (чим вона вище, тим більш якісною буде проведений вимір).
 • Клас лазера - найбільш безпечним для очей людини вважається другий клас лазера (при інших класах працювати з нівеліром треба в спеціальних окулярах), проте направляти промінь в очі все одно не можна.
 • Максимальна дальність побудови площин - вона показує, на якій максимальній відстані може бути розміщений нівелір від поверхні, з якої ви збираєтеся працювати.
Так як вибрати лазерний нівелір треба обов'язково разом зі штативом, зверніть увагу на сполучає їх різьблення. Якщо у вас вже є фотоштатив, то в цілях економії купуйте нівелір, має відповідну різьблення в місці їх з'єднання.

Нивелир на штативе

Не менше уваги приділіть елементів живлення нівеліра. Це можуть бути звичайні батарейки (які легко купити в будь-якому магазині електротоварів) або спеціальний акумулятор (підходить тільки для конкретної моделі нівеліра).

Крім перерахованих вище характеристик лазерні нівеліри можуть відрізнятися один від одного за кольором відтвореного ними променя (зелений або червоний).

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

Читайте також: