Як вибрати плитку для ванної кімнати

17.01.2021
3 020
Admin

Как выбрать плитку для ванной

  1. Поради

Якщо спробувати описати всі види такого матеріалу, як керамічна плитка, то можна написати цілу монографію. Ця інформація, можливо, зацікавить фахівців, але не допоможе звичайному, середньостатистичному потенційному покупцеві визначитися з вибором.

Почнемо спочатку. Існує приміщення, в якому хтось збирається покласти керамічну плитку. Саме керамічна плитка зараз самий популярний матеріал для укладання у ванну кімнату.

Плитка в ванной

У ванній вже проведено підготовчі роботи, вирівняні стіни, зроблена гідроізоляція. Залишилося визначитися з сантехнікою і вибрати безпосередньо плитку.

Поради

Плитка настенная

Почнемо з азів. Керамічна плитка буває двох видів:

  • призначена для укладання на підлогу;
  • призначена для облицювання стін.

Плитка для укладання на підлогу випускається з розмірами 600 х300 мм, 500 х500 мм, 450 х300 мм, 400 х400 мм, але найбільш ходовим вважається розмір 300 мм. х300

Плитка напольная

Така плитка іноді ще називається «Гресс». Вона володіє підвищеною міцністю. Для того щоб її підрізати багато використовують «болгарку».

На відміну від плитки для стін, така плитка менше стирається, володіє більшою опірністю до впливу хімічних речовин.

Износоустойчивая плитка для пола

Поверхня цього виду плитки може бути гладкою, може бути шорсткою або зі спеціальним покриттям, що забезпечує ефект антиковзання.

Матовая поверхность плитки

Важливо! У ванній кімнаті на підлогу не варто укладати гладку слизьку плитку.

Претензій до якості цієї продукції не так багато. Виробники зазвичай дуже точно витримують її розміри і товщину. Зазвичай, якщо в якійсь партії з'явилися нестандартні вироби, продавець надає на таку плитку серйозну знижку.

Ходова плитка для облицювання стін випускається з розмірами 600 х300 мм, 400 х275 мм, 300 х200 мм, 200 х200 мм, 100 х100 мм

Плитка для стен

Найчастіше для облицювання стін використовують плитку розміром 200 х300 мм. Майстри добре знають цей матеріал, вміють його укладати. Цей вид плитки - матеріал досить м'який. Таку плитку можна підрізати за допомогою плиткоріз.

Купуючи таку плитку, слід звернути увагу не тільки на її колір, але і на її розміри і зовнішній вигляд. Буває, що цей вид плитки при перевезенні втрачає зовнішній вигляд. З'являються відколи. В упаковці можуть зустрічатися биті екземпляри. За цим треба стежити.

Коллекция плитки для ванной

Оскільки деякі види такої плитки випускаються на території колишнього СРСР, доводиться звертати увагу на геометрію матеріалу. Наприклад, добре прикласти один до одного кілька плиток з однієї упаковки. У цьому випадку можуть бути виявлені невідповідності в розмірах, кривизна площині. Кути не завжди виявляються прямими.

Настенная рельефная плитка

Купуючи таку плитку, краще вибирати продукцію іноземного виробника, хоча і доведеться переплачувати за бренд.

Хотілося б згадати естетичні якості керамічної плитки. Більшість виробників давно вже випускають плитку колекціями. У колекцію найчастіше входять санітарна кераміка, плитка для підлоги, плитка для стін. Дизайнери працюють над поєднанням кольорів колекції. Звичайно, можна закупити кожен елемент окремо, Це буде дешевше, але не завжди поєднання дешевих матеріалів, навіть добре покладених зможе надати ванній кімнаті пристойний вигляд.

Сочетание белой и коричневой плитки

Вибір колірної гами потрібно залишити все-таки на розсуд покупця. Звичайно, перевагу слід віддати все-таки світлим тонам, але смаки і пристрасті у людей різні. А значить, хтось обов'язково вибере щось врозріз із загальноприйнятими поглядами. Тим більше що вибір сьогодні великий.

Читайте також: