Добре відомий усім ламінат відноситься до категорії найбільш затребуваних підлогових покриттів і становить у наші дні успішну конкуренцію класичного паркету. Цей сучасний матеріал перевершує інші види покриттів по ряду експлуатаційних характеристик, найважливішими з яких є:
- підвищена зносостійкість;
- простота укладання;
- експлуатаційна невибагливість.
Особливістю більшості статевих покриттів, що виготовляються на основі деревини (ламінат, ДВП, МДФ тощо), є необхідність використання при їх укладанні спеціальної підкладки, призначення якої полягає в усуненні точок дотику чистового статі з основою і забезпечення додаткової звуко - і теплоізоляції приміщення. Крім цього, така підкладка оберігає матеріал монтується підлогового покриття від впливу вологи і виступає в якості амортизатора, що гасить коливання, що виникають при робочих навантаженнях.
Давайте детально розглянемо, як вибрати підкладку під ламінат для підлоги.
Види підкладок
Вибираючи підкладку під ламінат, в першу чергу потрібно вивчити отечественнй ринок на предмет наявності на ньому тих або інших видів матеріалів цього класу. При цьому ми відразу ж виявимо, що все різноманіття представлених на російському ринку підкладок умовно може бути розділена на наступні види:
- матеріали з ізолону;
- підкладки на основі полістиролу;
- пробкові підкладки;
- нетрадиційні (альтернативні) види підкладок.
Розглянемо кожен з цих видів захисного матеріалу окремо.
Ізолон або спінений поліетилен відрізняється особливою легкістю і хорошою стійкістю до вологи, а також відносно низькою вартістю. В той же час цей матеріал недостатньо міцний і швидко втрачає свою форму, легко спрессовываясь навіть при незначних навантаженнях. Процес укладання ізолону досить простий: пластинчасті заготовки цього матеріалу легко кріпляться до чорнової підлоги за допомогою спеціального скотча. До достоїнств изолоновой підкладки слід віднести і його здатність протистояти поширенню цвілі.
Підкладка з полістиролу складається зазвичай з двох надійно скріплених між собою шарів; при цьому одним з цих шарів є пластина полістиролу, а іншим - плівка з алюмінієвої фольги. Матеріал укладається на попередньо підготовлену основу таким чином, щоб шар фольги опинився зверху. З'єднання окремих листів матеріалу здійснюється за допомогою спеціальних стрічок з алюмінієвого станіолю.
Достоїнствами підкладок з полістиролу вважаються такі їх чудові властивості:
- захист статевого покриття від вологи та грибка;
- хороша «заповнюваність» робочих просторів;
- прекрасне співвідношення ціни та якості.
На жаль, цей матеріал також не позбавлений деяких недоліків: при укладанні він погано розкочується, а при значних прямих навантаженнях дуже швидко пресується.
Підкладки з технічної пробки високо цінуються завдяки своїм прекрасним звукоізоляційних характеристик і здатності зберігати форму при великих навантаженнях на підлогу. Оскільки цей матеріал надходить у продаж у вигляді рулонів - його укладання досить проста і не займає багато часу. Зазначимо, що коркові підкладки дуже чутливі до вологи, у зв'язку з чим їх рекомендується додатково покривати шаром спеціального водовідштовхувального матеріалу (гуми або бітумної мастики). До переваг цього виду підкладок відносяться:
- екологічність (натуральність матеріалу;
- висока стійкість до зношування;
- здатність добре тримати робочі навантаження.
До відносних недоліків пробкових підкладок можна віднести необхідність використання додаткового вологостійкого шару і високу вартість.
Підкладка з альтернативних матеріалів розробляється сьогодні окремими виробниками з метою отримання більш технологічних і дешевих видів цих виробів, які не поступаються за своїми властивостями і якістю відомим світовим брендам. До цих матеріалів можна зарахувати спеціальну полімерну масу під найменуванням (Silent System), вироби з деревно-волоконних плит, а також різні модифікації пінополістиролу.
Зауважимо, до речі, що в даний час на ринку можна зустріти моделі ламінату вже з інтегрованим в нього шаром підкладки.
Особливості укладання
Не зовсім вірною є думка про те, що чим товще шар підкладки, тим менше будуть впливати нерівності підлоги на якість укладання. Оскільки будь-яка підкладка здатна спресовуватися під робочим тиском, при експлуатації підлогового покриття її товщина може змінюватися в певних межах. Головною умовою хорошої роботи підкладки є ретельність підготовки поверхні основи підлоги перед її укладанням, що передбачає усунення і закладення всіх наявних нерівностей.
При цьому оптимальна товщина обраної вами підкладки повинна бути в межах від 2-х до 4-х мм, а допустимий перепад висоти укладання не повинен перевищувати 1,5-2