Як вибрати підкладку під ламінат

17.01.2021
1 527
Admin

Как выбрать подложку под ламинат

 1. Види підкладок
 2. Особливості укладання

Добре відомий усім ламінат відноситься до категорії найбільш затребуваних підлогових покриттів і становить у наші дні успішну конкуренцію класичного паркету. Цей сучасний матеріал перевершує інші види покриттів по ряду експлуатаційних характеристик, найважливішими з яких є:

 • підвищена зносостійкість;
 • простота укладання;
 • експлуатаційна невибагливість.

Особливістю більшості статевих покриттів, що виготовляються на основі деревини (ламінат, ДВП, МДФ тощо), є необхідність використання при їх укладанні спеціальної підкладки, призначення якої полягає в усуненні точок дотику чистового статі з основою і забезпечення додаткової звуко - і теплоізоляції приміщення. Крім цього, така підкладка оберігає матеріал монтується підлогового покриття від впливу вологи і виступає в якості амортизатора, що гасить коливання, що виникають при робочих навантаженнях.

Давайте детально розглянемо, як вибрати підкладку під ламінат для підлоги.

Види підкладок

Виды подложек

Вибираючи підкладку під ламінат, в першу чергу потрібно вивчити отечественнй ринок на предмет наявності на ньому тих або інших видів матеріалів цього класу. При цьому ми відразу ж виявимо, що все різноманіття представлених на російському ринку підкладок умовно може бути розділена на наступні види:

 • матеріали з ізолону;
 • підкладки на основі полістиролу;
 • пробкові підкладки;
 • нетрадиційні (альтернативні) види підкладок.

Подложка под ламинат

Розглянемо кожен з цих видів захисного матеріалу окремо.

Ізолон або спінений поліетилен відрізняється особливою легкістю і хорошою стійкістю до вологи, а також відносно низькою вартістю. В той же час цей матеріал недостатньо міцний і швидко втрачає свою форму, легко спрессовываясь навіть при незначних навантаженнях. Процес укладання ізолону досить простий: пластинчасті заготовки цього матеріалу легко кріпляться до чорнової підлоги за допомогою спеціального скотча. До достоїнств изолоновой підкладки слід віднести і його здатність протистояти поширенню цвілі.

Подложка из изолона

Підкладка з полістиролу складається зазвичай з двох надійно скріплених між собою шарів; при цьому одним з цих шарів є пластина полістиролу, а іншим - плівка з алюмінієвої фольги. Матеріал укладається на попередньо підготовлену основу таким чином, щоб шар фольги опинився зверху. З'єднання окремих листів матеріалу здійснюється за допомогою спеціальних стрічок з алюмінієвого станіолю.

Достоїнствами підкладок з полістиролу вважаються такі їх чудові властивості:

 • захист статевого покриття від вологи та грибка;
 • хороша «заповнюваність» робочих просторів;
 • прекрасне співвідношення ціни та якості.

На жаль, цей матеріал також не позбавлений деяких недоліків: при укладанні він погано розкочується, а при значних прямих навантаженнях дуже швидко пресується.

Подложка из полистирола

Підкладки з технічної пробки високо цінуються завдяки своїм прекрасним звукоізоляційних характеристик і здатності зберігати форму при великих навантаженнях на підлогу. Оскільки цей матеріал надходить у продаж у вигляді рулонів - його укладання досить проста і не займає багато часу. Зазначимо, що коркові підкладки дуже чутливі до вологи, у зв'язку з чим їх рекомендується додатково покривати шаром спеціального водовідштовхувального матеріалу (гуми або бітумної мастики). До переваг цього виду підкладок відносяться:

 • екологічність (натуральність матеріалу;
 • висока стійкість до зношування;
 • здатність добре тримати робочі навантаження.

До відносних недоліків пробкових підкладок можна віднести необхідність використання додаткового вологостійкого шару і високу вартість.

Подложка из пробки

Підкладка з альтернативних матеріалів розробляється сьогодні окремими виробниками з метою отримання більш технологічних і дешевих видів цих виробів, які не поступаються за своїми властивостями і якістю відомим світовим брендам. До цих матеріалів можна зарахувати спеціальну полімерну масу під найменуванням (Silent System), вироби з деревно-волоконних плит, а також різні модифікації пінополістиролу.

Зауважимо, до речі, що в даний час на ринку можна зустріти моделі ламінату вже з інтегрованим в нього шаром підкладки.

Особливості укладання

Особенности укладки подложки

Не зовсім вірною є думка про те, що чим товще шар підкладки, тим менше будуть впливати нерівності підлоги на якість укладання. Оскільки будь-яка підкладка здатна спресовуватися під робочим тиском, при експлуатації підлогового покриття її товщина може змінюватися в певних межах. Головною умовою хорошої роботи підкладки є ретельність підготовки поверхні основи підлоги перед її укладанням, що передбачає усунення і закладення всіх наявних нерівностей.

При цьому оптимальна товщина обраної вами підкладки повинна бути в межах від 2-х до 4-х мм, а допустимий перепад висоти укладання не повинен перевищувати 1,5-2

Читайте також: