Як вибрати посудомийну машину

17.01.2021
700
Admin

Как выбрать посудомоечную машину

 1. На що слід звернути особливу увагу
 2. Як визначити економічність і ефективність посудомийної машини
 3. Основні функції та програми

Сім'ї, які вже обзавелися посудомийній машиною, давно оцінили її переваги перед багаторазовим щоденним миттям посуду руками. Для тих же, хто тільки розглядає необхідність такої покупки, постараємося коротко викласти суть даних переваг:

 1. Ви назавжди забуваєте про сімейних спорах, пов'язаних з тим, хто буде мити посуд після чергового прийому їжі.
 2. На відміну від не зовсім сумлінного миття деякими членами вашої сім'ї, посуд з посудомийної машини завжди вимита якісно, причому без отскабливаний пригорілої їжі з дна каструлі або сковороди. Це забезпечується достатньою високою температурою та напором численних струменів води.
 3. Відпадає необхідність протирати посуд рушником, щоб уникнути висохлих слідів від патьоків води.
 4. Економія часу, який ви зможете витратити на більш цікаві речі, ніж миття посуду.
 5. Наявність декількох циклів полоскання гарантує повне видалення з поверхні посуду миючих засобів, що не завжди можливо при митті традиційним способом.

Якщо вас переконали надані аргументи, то спробуємо визначитися, як правильно вибрати посудомийну машину, щоб вона змогла бути надійною помічницею для вашої родини.

На що слід звернути особливу увагу

На что следует обратить особое внимание

Якщо прийнято рішення про купівлю посудомийної машини, то варто з усією відповідальністю вивчити такі характеристики даного виду побутової техніки як:

 • тип посудомийної машини, а також її габарити та дизайн;
 • економічність машини і її клас енергоспоживання;
 • наявність певних функцій і програм;
 • зручність в управлінні і комфортність;
 • конструктивні особливості кожної розглянутої моделі;
 • наявність додаткових засобів захисту і безпеки;
 • простота і зручність при встановленні машини.

Перед тим як вибрати посудомийну машину, варто знати, що посудомийні машини за типом бувають окремостоячим, коли машина може бути встановлена під загальну стільницю, або вбудованими. Найбільшою популярністю внаслідок зручності розміщення між іншими елементами кухонного гарнітура користуються вбудовувані посудомийні машини, які можуть мати ширину 45 см і вміщатиме 8-9 стандартних комплектів посуду, або 60 см при завантаженні на 12-14 комплектів. Враховуючи малогабаритність стандартних кухонних площ, виробники також випускають компактні машини для миття посуду на 5-6 стандартних комплектів, висота яких складає всього 45 см при такій же ширині і глибині 55 див.

Виходячи з габаритів різних моделей посудомийних машин, перед тим як вибрати посудомийку, необхідно ретельно розпланувати і виміряти приміщення вашої кухні, визначившись з місцем установки машини та ступенем її встраиваемости. Посудомийна машина може бути як повністю вбудовується, коли панель її управління знаходиться на торцевій частині дверцят, в той час як фронтальна частина закривається декоративною панеллю, з оформленням відповідної іншим деталям кухонного гарнітура. А може мати відкриту панель управління, коли всі кнопки управління розташовані на фронтальній частині машини.

Як визначити економічність і ефективність посудомийної машини

Экономичность и эффективность посудомоечной машины

У відповідності із загальноприйнятими Європейськими стандартами для кожного типу і моделі домашньої техніки проводяться спеціальні тести з метою виявлення кількості споживаної енергії і води при роботі в різних режимах і програмах. Виходячи з отриманих результатів, кожної посудомийній машині присвоюється певний клас енергоспоживання, який зазначається в маркуванні моделі. Наявність в позначенні літери А вказує на отриману при випробуваннях оцінку «відмінно», В - «дуже добре», С - «добре», D - «задовільно», а літерні символи Е, F і G говорять про неприйнятних, більш низьких показниках.

Крім того, кожна модель машини для миття посуду проходить випробування не ступінь ефективності та якості миття, при якому сильно забруднені предмети посуду після миття оглядаються і виставляється відповідна середня оцінка залежно від наявності залишків їжі, їх кількості та площі. Цифра 5 вказує на відмінну якість миття, а оцінка в 4 бали передбачає залишки їжі в кількості від 1 до 4 загальною площею не більш ніж 4 кв. мм.

Крім описаних тестів проводиться випробування на визначення класу ефективності сушіння посуду для кожної конкретної моделі посудомийної машини, при якому оцінка присвоюється залежно від наявності залишків вологи на предметах посуду після закінчення циклу. Якщо з машини виймається ідеально суха посуд, то моделі присвоюється 2 бали. Якщо виявлені невеликі залишки вологи у кількості не більше двох крапель, то це відповідає оцінці в 1 бал, а за наявності більш значних залишків води присвоюється 0 балів.

Значення всіх зазначених показників можна знайти у маркуванні або в супровідній документації до кожної моделі посудомийки.

Основні функції та програми

Основные функции и программы

Основною програмою для посудомийної машини звичайно є програма мийки, яка в деяких більш удосконалених моделях виставляється автоматично після того як машина самостійно визначає ступінь наявних забруднень на предмети посуду. В інших моделях температурний режим і тривалість миття виставляються вручну і в залежності від значень цих показників програма мийки може бути:

 • стандартної, з температурою води 50-60°С, коли потрібно помити посуд середнього ступеня забруднення;
 • прискореної або бережний, що проводиться при температурі 30-45°С, коли посуд зроблена з дуже крихких матеріалів, наприклад, тонкостінного скла, а також якщо предмети посуду мають незначні забруднення;
 • посиленою, з підвищеною температурою мийки від 60 до 70°З, попереднім ополіскуванням для миття посуду з пригорілими і значними харчовими забрудненнями.
 • При виборі посудомийної машини слід звернути увагу і на наявність певного режиму сушіння, який може бути:
 • конденсаційним, коли залишки вологи після миття випаровуються завдяки високій температурі самої посуду або їх випаровування забезпечується додатковим нагріванням за допомогою нагрівального елемента або завдяки наявності спеціального вбудованого теплообмінника;
 • конвекційним, при якому в процесі остаточного полоскання гарячою водою здійснюється впорскування ополіскувача, забезпечує повне стікання води з поверхні посуду, а також відбувається додаткове охолодження камери. Такий вид сушіння є більш ефективним.

Крім розглянутих основних режимів посудомийна машина може мати наступні додаткові режими і функції, які значно підвищують рівень його комфортності та економічності:

 1. Режим визначення необхідної кількості води і його зміни в залежності від об'єму завантаженої посуди.
 2. Режим відстрочення запуску, який вкрай необхідний при наявності в квартирі відразу декількох предметів потужної побутової техніки, що виключають одночасне використання щоб уникнути перевантажень.
 3. Наявність спеціальної насадки для забезпечення якісного миття великогабаритних предметів (дек, підносів мікрохвильових печей, ящиків холодильника тощо)
 4. Наявність світлової і звукової індикації, що дає інформацію про етапі мийки та її завершення.
 5. Освітлення внутрішньої камери.
 6. Режим визначення рівня жорсткості води для забезпечення найкращої якості миття.

Управління машиною може здійснюватися з допомогою механічних поворотних ручок або електронних клавіш панелі управління. При виборі важливо визначитися, який вид управління для вас найбільш прийнятний.

Також варто обов'язково звернути увагу на рівень шуму посудомийки при роботі, який коливається в межах від 42 до 57 dB і оглянути наявність і конфігурацію коробів для завантаження посуду і їх зручність.

Прийшовши в магазин, не полінуйтеся вивчити документацію на цікаву для вас модель машини для миття посуду і докладно розпитати про всі її достоїнства і недоліки підготовлених продавців - консультантів, щоб не розчаруватися і не зіткнутися з певними труднощами при подальшій експлуатації.

Читайте також: