Як вибрати цемент

17.01.2021
1 317
Admin

Как выбрать цемент

  1. Критерії вибору цементу
  2. Вітчизняний або імпортний цемент?

Добре відомо, що проведення більшості будівельних і ремонтних робіт пов'язано з використанням різних марок цементу. Вони можуть застосовуватися як для приготування бетонних сумішей, так і для підготовки тих чи інших видів залізобетонних і азбоцементних конструкцій. Цементний порошок включає в себе компоненти гідравлічних в'яжучих речовин, що містять силікат, алюмінат і інші компоненти. Виготовляється він зазвичай на заводах, причому процес виробництва цементу повністю автоматизований і здійснюється із застосуванням високотемпературної обробки вихідного матеріалу, який піддається при цьому оплавлення.

До групи розглянутих нами матеріалів відносяться цементи наступних марок:

  • всі відомі види портландцементу, в тому числі і пуцолановий портландцемент;
  • глиноземистий порошковий матеріал;
  • вологостійкий, різнобарвний цемент і багато інших видів.

Без цементу не обходиться сьогодні жодна скільки-небудь серйозна будівельна або ремонтне захід. За які б ви роботи не взялися (облаштування дачного будиночка, гаража або підвалу) - цемент вам потрібно в будь-якому випадку. Зведення стін з цегли, підготовка чорнового підлогового покриття, обробка стінних перегородок і стель або зведення фундаменту - всі ці заходи, так чи інакше, проводяться з використанням цементу або його похідних.

Мешки с цементом

Багато починаючі будівельники нерідко задаються питанням про те, як вибрати цемент таким чином, щоб не помилитися в його цільове призначення і якісних характеристиках. І дійсно сьогодні на ринку ви можете зіткнутися з відвертими підробками під цемент, не витримують ніякої критики. Що ж слід зробити для перевірки якісних характеристик цього матеріалу?

Критерії вибору цементу

Критерии выбора цемента

Перед вибором підходящого вам цементу необхідно в першу чергу ознайомитися з тією упаковкою, в якій він продається різними торговельними організаціями. На мішках з цементом обов'язково повинні зазначатися всі його техніко-експлуатаційні показники, а саме:

  • підприємство-виготовлювач;
  • марка цементу (від 50 М до 900 М);
  • наявність добавок та їх відсотковий склад.

При виборі потрібної вам марки цементу слід виходити з того, що чим вище цей показник, тим міцніше буде одержаний з нього матеріал.

Не слід вибирати цемент за критерієм його вартості, оскільки за низькою ціною найчастіше продається продукція низької якості.

Вітчизняний або імпортний цемент?

Отечественный или импортный цемент

При вирішенні питання про те, як вибрати цемент, вам доведеться, швидше за все, зіткнутися з проблемою вибору між вітчизняними і закордонними зразками цього матеріалу. При цьому фахівці радять купувати російський продукт, контроль якості якого організовано в останні роки набагато суворіше. З особливою обережністю радимо ставитися до цементів, що поставляється з Китаю.

На користь вибору вітчизняних марок цементу говорить також той факт, що представлений на ринку асортимент цього продукту з кожним роком помітно збільшується. Варто взяти до уваги і ту обставину, що якість цементу в чому визначається умовами його зберігання, а також впливом цих умов на містяться в цементної суміші добавки і присадки.

Выбор цемента

Що стосується умов утримання і зберігання великих обсягів готових цементних сумішей, то найбільш оптимальним вважається варіант прямої доставки мішків з цементом на ваше складське господарство безпосередньо з виробництв, що займаються її виготовленням (минаючи торговельні організації). При цьому температура і вологість у складському приміщенні повинні підтримуватися на певному рівні, що відповідає оптимальним умовам зберігання цього матеріалу.

Читайте також: