Як вибрати колір затірки

17.01.2021
2 229
Admin

Как выбрать цвет затирки

  1. Важливість правильного підбору затірки
  2. Поради щодо вибору кольору затірки
  3. Відео

Укладання плитки в кухні або ванній кімнаті відноситься до одних з найбільш складних і відповідальних видів ремонтно-оздоблювальних робіт. Це кропіткий процес, який вимагає від виконавців значних практичних навичок і знань. В такій роботі немає дрібниць, оскільки будь-непрофесійно виконаний етап може призвести до втрати привабливості готової обробки і її практичності. Навіть затирка для швів повинна підбиратися з урахуванням безлічі різноманітних параметрів і факторів. Знаючи, як вибрати колір затірки і як правильно її наносити, можна надати стіні або підлозі закінчений, гармонійний вигляд, цілісність малюнка або композиції.

Важливість правильного підбору затірки

Вибираючи для заповнення плиткових швів затирочні суміш, можна відштовхуватися від декількох факторів. Однак слід пам'ятати, що в першу чергу необхідно враховувати експлуатаційні особливості приміщення, його призначення, розташування плитки, рівень навантаження на неї, режим вологості і температури. Є велика різниця у складі матеріалу, призначеного для використання всередині будівлі або для обробки зовнішніх поверхонь. Адже сьогодні плитка різних видів і фактур все частіше використовується для оформлення зовнішніх конструкцій, відкритих терас, альтанок, цокольних поверхів та інших споруд.

Додатково слід зазначити, що практичність і довговічність - це не єдині показники матеріалу, призначеного для оснащення зовнішніх поверхонь. У складі повинні міститися спеціальні речовини, що роблять колір стійким до негативного впливу прямих сонячних променів.

Затирка швов плитки на кухне

Для приміщень з постійним підвищеним рівнем вологості, таких як ванна кімната, басейн, зона відпочинку біля лазні або сауни, потрібно підбирати особливу затірку. Вона повинна протягом всього терміну експлуатації ефективно протистояти негативному впливу вологи, відрізнятися стійкістю до утворення цвілі і грибка. Окремо варто виділити технічні параметри і фізичні властивості матеріалу для заповнення швів в зоні кухні. Поверхню стін в такому приміщенні постійно перебуває в агресивному середовищі. В плиткових швах може накопичуватися бруд, кіптява і інші відкладення, для чищення яких використовуються активні засоби. Тому затирка повинна володіти підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень і хімічних речовин.

Знаючи експлуатаційні особливості приміщення або зовнішніх поверхонь, на яких покладена плитка, можна швидко підібрати якісну, практичну і довговічну затірку від провідних вітчизняних та зарубіжних виробників. Залишиться тільки визначитися з колірною гамою матеріалу, його відтінками і насиченістю.

Поради щодо вибору кольору затірки

Затирка разных цветов

У сучасних будівельних супермаркетах і спеціалізованих магазинах представлені затірки для плиткових швів у великому кольоровому різноманітності. Спектр продукції різноманітний: можна знайти затірку від матовому білому до глянсовою чорною, з різноманітними відтінками і тонами. Кваліфіковані фахівці і досвідчені дизайнери радять дотримуватися кілька загальних правил або використовувати деякі з модних тенденцій, які допоможуть підкреслити привабливість плитки і підвищити візуальний ефект готової поверхні.

Традиція маскувати плиткові шви під загальний тон надає поверхні стін або підлоги закінчений, суворий вигляд.

Виробники радять підбирати колір затірки на один-два відтінки темніше, ніж основний фон.

Нейтральные цвета затирки

При виборі матеріалу для фінішної обробки різнобарвною плитки слід вибирати найбільш нейтральні тони, які будуть доповнювати загальний композиційний ансамбль, не виділяючись з текстурного зображення. Можна для цих цілей застосовувати склад максимально непомітних бежевих або сірих тонів, які оптимально поєднуються з будь-якими відтінками, дрібним і великим малюнком, смужкою і колами, природним або національним принтом.

Затирка с блестками

Однак в останні роки в моді інша дизайнерська тенденція. В сучасних каталогах і провідних інтер'єрних журналах можна побачити сміливі та яскраві поєднання однотонної плитки і контрастною затірки. Наприклад, чорний фон може яскраво і активно оттеняться білої глянсової затіркою, або плитка білого кольору ефектно виглядає з кольоровими швами.

Важность правильного подбора затирки

Таким чином, при ремонті ванної кімнати, кухні, зимового саду або іншого приміщення недостатньо просто підібрати колір облицювальної плитки і правильно її укласти. В створенні гармонійного, стильного інтер'єру величезну роль сьогодні відіграють різноманітні деталі і декоративні елементи, у тому числі затирка для плиткових швів, її колір, матовість або глянець, якісні характеристики та експлуатаційні властивості. Заощадити свій дорогоцінний час можна з допомогою комплексної закупівлі. Одночасно купуючи плитку, можна просити у продавця каталоги з видами затерли, де з максимальною достовірністю передається колірна палітра матеріалу. У дуже рідкісних випадках, коли складно підібрати готовий тон, фахівці радять взяти кілька схожих відтінків і змішати їх вручну.

Відео

Даний ролик дасть ще кілька рекомендацій з вибору клею для плитки.

Читайте також: