Як вибрати унітаз

17.01.2021
2 171
Admin

Как выбрать унитаз

 1. Основні типи унітазів
 2. Як вибрати унітаз за матеріалом виготовлення
 3. Бачок і механізми змиву унітазів
 4. Як вибрати кольоровий унітаз
 5. Вибираємо унітаз за типом кріплення і сидіння

Сучасні магазини сантехніки пропонують величезний вибір унітазів різних типів і моделей, що відрізняються між собою матеріалом виготовлення, розмірами і кольорами, конструкцією бачка і багатьма іншими факторами. Деякі представлені моделі звичні і традиційні, а деякі просто вражають застосуванням незвичайних матеріалів і сучасними високими технологіями. Тому перед тим як вибрати унітаз, відповідний саме для Вашого будинку необхідно ретельно проаналізувати інформацію про сучасних унітазах.

Вибрати тип унітазу бажано ще до походу в магазин, інакше вже в торговому центрі можна розгубитися серед величезного вибору моделей і колірного різноманіття.

Основні типи унітазів

Основные типы унитазов

Сьогодні існує великий вибір унітазів, які діляться на три основних типи:

 • підлогові моделі
 • приставні моделі (кріпляться до стіни та підлоги)
 • підвісні конструкції унітазів

Різні типи призначені для абсолютно різних розмірів приміщень та уподобань споживачів. Розглянемо більш детально переваги і недоліки найбільш поширених типів і як для себе вибрати правильний унітаз.

 • Підлогові унітази кріплять спеціальними болтами, які не створюють труднощів при заміні і майже не помітні. Встановити підлогову модель унітазу в залежності від розмірів приміщення можна практично в будь-якому місці приміщення: в кутку, посередині або біля стіни. Унітаз встановлюють на підлозі з механізмом змиву і сидінням. Зливний механізм конструкції відрізняється довговічністю і надійністю, а слив в каналізацію: горизонтальним, косим або вертикальним.
 • Приставні унітази дуже компактні і можуть встановлюватися з прихованим бачком. Монтується така система набагато простіше і значно дешевше "інсталяційної", так як для їх установки не використовують спеціальну арматуру. Кріплення зливного бачка здійснюють в сантехнічному шафі, тому простір такий унітаз по глибині займає на 10 см менше, ніж традиційна підлогова конструкція.
 • Підвісна конструкція унітазів з вбудованою системою інсталяції тільки завойовує довіру наших споживачів. Із-за дорожнечі самих моделей і труднощів у встановленні цей вид належить до елітної сантехніки. Однак якщо Ви хочете вибрати унітаз, займає невелику площу, то зверніть увагу на цю модель. У всьому світі цей тип унітазів користується заслуженою популярністю вже протягом десятків років.

Основні переваги підвісних унітазів:

 • відмінний зовнішній вигляд
 • економія місця
 • безшумність
 • зручність при збиранні
 • великий вибір стильового рішення
 • надійність (розрахований на експлуатаційний вагу до 400 кг)

Як вибрати унітаз за матеріалом виготовлення

Матеріали, з яких виробляють сучасні унітази, можуть бути різні. Є вироби з чавуну, порцеляни, напівпорцеляни, пластику, фаянсу, і навіть з дерева, яке оброблено спеціальним покриттям. Найпопулярніші моделі унітазів - це керамічні вироби з фарфору і фаянсу.

 • Порцелянові моделі коштують дорожче і мають більш презентабельний вигляд. В останні роки дизайнери різних виробників стилістично прикрашають унітази малюнками під гжель або баварську розпис, обробляють позолотою або тисненням срібла. Ці моделі, як правило, виробляються в ансамблі з умивальником і аксесуарами і є красивим атрибутом будь-якої ванної кімнати. Порцелянові моделі більш довговічні і прості у догляді, мають відмінний блиск і глазуроване покриття.
 • Фаянсові унітази мають найбільше поширення серед різних вітчизняних і західних виробників. Різноманітні моделі, надійність і довговічність, а також великий спектр колірних рішень зробили фаянсові унітази найпоширенішими серед наших споживачів.
 • Не рекомендується вибирати унітази з чавуну. Справа в тому, що незважаючи на спеціальне захисне емальоване покриття із-за впливу холодною поверхнею металу на організм ці моделі не виробляють відчуття обстановки, затишку й комфорту. До того ж, емаль, що покриває чавун, при неякісної обробки або механічному впливі може лопнути або тріснути.
 • Унітази з інших матеріалів: скла, дерева, мармуру або елітних дорогоцінних металів і, - це, як правило, данина статусу і моді, а не практичності і довговічності. Такі вироби, як правило, виробники виготовляють на замовлення.

Бачок і механізми змиву унітазів

Бачок и механизмы смыва унитазов

Бачки унітазів бувають двох основних видів: підвісні (розташовані високо), і низько розташовані. Найбільшим попитом користуються низько наявні бачки.

По-перше, такі конструкції виглядають краще і сучасніше. До того модель з бачком з низького розташування візуально створює в приміщенні відчуття більшого простору.

По-друге, їх низькі бачки йдуть вже в комплекті з унітазом і їх легше встановлювати.

По-третє, низьке розташування істотно полегшують догляд. Можна без праці витерти бачок від пилу або полагодити його.

Як вибрати кольоровий унітаз

Как выбрать цветной унитаз

Палітра кольорів сучасних унітазів, може мати найширший спектр кольорів і відтінків. Вибирати унітаз під колір стін туалету краще не з дешевих, так як в них використовують тонке неякісне кольорове покриття глазур'ю, для зменшення матеріальних витрат. Тому і невелика собівартість вже готових виробів. Таке покриття швидко лопне, або від основного матеріалу будуть йти постійно невеликі тріщини в прогресуючому процесі. Віддаючи перевагу кольоровим моделям унітазу, вимагайте сертифікат якості виробника та звертайте увагу на рівномірне забарвлення знизу унітазу.

Вибираємо унітаз за типом кріплення і сидіння

Крепление унитаза и сидение

Вибираючи унітаз, зверніть увагу на механізм кріплення, яке фіксує кришку з колом на чаші вироби. Бажано, щоб він був з металевими болтами. По-перше, цей вид кріплення значно надійніше, ніж пластикові болти, прослужить набагато довше, не расшатываясь і не ламаючись. По-друге, металеві кріплення часто зроблені так, що у кола платформа механізму трохи піднята, що значно полегшує прибирання.

Сидіння для унітазу також формує вигляд приміщення в значній мірі. Більшість виробників зазвичай комплектують унітази вже вбудованими сидіннями, і абсолютно правильно роблять, так як моделей унітазів сьогодні багато, а єдиних стандартів їх розмірів і кріплень немає, тому доводиться шукати підходящий коло дуже довго.

Найпопулярніші моделі сидінь:

 • Пластикові кола, однотонні або з різними малюнками.
 • Сидіння-подушки з спеціальних синтетичних матеріалів, м'яко амортизуючі при посадці, з квіточками, орнаментами та візерунками.
 • Моделі, оббиті шкірою або хутром.
 • Якісне дерево рідкісних порід.
 • Позолочені кола, інкрустовані дорогоцінним камінням.

Вибір сучасних унітазів сьогодні величезний, варто лише ретельно придивитися до них і вивчити всі їх функції і можливості.

Читайте також: