Як вийняти склопакет з рами

17.01.2021
5 453
Admin

Как вынуть стеклопакет из рамы

 1. Причини заміни склопакета
 2. Демонтаж одного скла
 3. Самостійна заміна склопакета в ПВХ вікнах
 4. Роботи з заміни склопакета в дерев'яній конструкції
 5. Відео

Найбільш вразливим елементом віконної конструкції є склопакет. Бувають ситуації, коли вікно не справляється з поставленим завданням і не здатне запобігти проникнення звуків і пилу в приміщення. В цьому випадку потрібна заміна склопакета. Цю роботу ви можете виконати самостійно, або звернутися до фахівців.

Причини заміни склопакета

Причины замены стеклопакета

 1. Найвагомішою причиною, безсумнівно, є розбите скло.
 2. Запітніння або замерзання вікна.
 3. Підвищений рівень зовнішнього шуму, при якому склопакет не здатний перешкоджати його проникненню в житло, створюючи тим самим дискомфортні умови для проживання.

Після того, як виявлена причина для демонтажу колишньої конструкції, необхідно вибрати для заповнення нового склопакета. Виходячи з функціонального призначення, склопакет може мати різну товщину скла, їх покриття і кількість.

Двухкамерный стеклопакет

Для поліпшення теплоізоляції перевага віддається конструкцій з двома і більше камерами зі спеціальним покриттям (І-скло). Підвищеної звукоізоляції можна досягти, використовуючи двокамерний склопакет зі склом різної товщини (6,4,5 мм).

Демонтаж одного скла

Демонтаж одного из стекол

До заміни одного скла в конструкції вдаються в тому випадку, коли воно є унікальним і підібрати аналогічну заміну важко (вітражний розпис, тонування тощо).

При заміні склопакета не допускається його демонтаж безпосередньо на місці, оскільки простір між склом заповнений силікагелем.

Без наявності герметизації силікагель взаємодіє із зовнішнім вологою, що в подальшому призведе до запотівання вікна, або протікання самого гелю. Тому в такій ситуації необхідно звернутися в сервісний центр для замовлення нового склопакета і його виготовлення в спеціальних умовах.

Якщо ви маєте потребу в заміні лише одного скла конструкції, професійні працівники повинні надходити в наступній послідовності:

 1. Виконати демонтаж несправного склопакета.
 2. Закрити отвір вікна за допомогою декількох шарів плівки, щоб знизити втрату тепла.
 3. Провести розбирання склопакета в спеціальних заводських умовах, провести чистку непошкоджених стекол і зібрати склопакет.
 4. Доставити конструкцію і зробити її монтаж.

Самостійна заміна склопакета в ПВХ вікнах

Замена стеклопакета

Щоб замінити стару конструкцію, спочатку необхідно визначити, як вийняти склопакет з рами. Демонтажні роботи не повинні викликати труднощів і для їх виконання вам знадобиться гумовий молоток і стамеска:

 1. У простір між профілем і штапиком встановлюється стамеска.
 2. Несильно постукуючи молотком штапик витягується (спочатку видаляють більш довгі штапики, а потім коротші).
 3. Обережно виймається стара конструкція.

Якщо вікно має великі розміри, необхідно працювати з напарником. Для монтажу нового склопакета вам будуть потрібні рихтувальні пластинки. Якщо вікно не відкривається, то пластини можна встановлювати тільки в низу, в іншому випадку їх необхідно кріпити і вгорі і внизу.

Щоб відрегулювати конструкцію, під нього підкладають необхідну кількість рихтувальних пластинок. При монтажі встановлюються спочатку більш короткі штапики, а потім найдовші.

Іноді роботи по заміні виконати вкрай проблематично, це стосується тих випадків, коли віконна конструкція передбачає упаяний ущільнювач. У такій ситуації вам не вдасться самостійно повернути його наместо після демонтажу колишнього склопакета.

Роботи з заміни склопакета в дерев'яній конструкції

Замена стеклопакета в деревянной конструкции

У більшості випадків місце зіткнення штапика з внутрішньої сторони склопакета і зовнішньої сторони дерев'яної конструкції фіксується за допомогою силікону. Демонтаж відбувається в наступному порядку:

 1. Спочатку видаляються штапики і знімається захисна силіконова смужка.
 2. Проводиться очищення віконної рами від різних забруднень і залишків силікону.
 3. Місце стикування монтованої склопакета з вуличної сторони з штапиками зсередини обробляється новим силіконовим шаром.

Щоб заміна склопакета в дерев'яному євро вікні була виконана максимально якісно варто запастися певним набором інструментів:

 • шпилькозабиватель зі спеціальним загином самих шпильок;
 • пневматичний пістолет, необхідний для подання силікону;
 • шпателі;
 • компресор.

Відповідно, якщо ви не володієте всіма необхідними інструментами, монтажні та демонтажні роботи доцільно довірити професіоналам, щоб уникнути повторного ремонту надалі.

Як правило, для якісної заміни склопакета потрібно 2-5 діб. Однак, якщо ви маєте потребу в терміновому проведенні ремонтних робіт, вам їх виконають протягом 24 годин, але за більш значну оплату.

Відео

Пропонуємо вашій увазі сюжет про технології заміни склопакетів.

Читайте також: