Як задіяти підпірні стінки в ландшафтному дизайні саду

17.01.2021
3 375
Admin

Как задействовать подпорные стенки

  1. Функціональне призначення підпірних стінок
  2. Декоративне оформлення та підбір стилістики

Підпірні стінки в саду зі складним рельєфом грають найважливішу архітектурно-планувальну роль в ландшафтному дизайні та збільшення функціональної площі ділянки. Зведення цих багатофункціональних споруд переслідує практичну мету. Вони запобігають ймовірність сповзання ґрунту і можливість руйнування рельєфу заміській території. Тому багато власників дачних і садових ділянок, знаючи як цікаво задіяти підпірні стінки в ландшафтному дизайні саду, перетворюють свої наділи в оригінальні, неповторні куточки природи.

Функціональне призначення підпірних стінок

Функциональное назначение подпорных стенок

Головна функція складною і відповідальною конструкції підпірних стінок - терасування ділянки з метою зміцнення ґрунтів на укосах і схилах. Дільницям з перепадами висоти понад 0,5 м для оптимального використання території необхідно терасування, створення максимально ефективних умов для росту рослин. Формуючи нові горизонтальні уступи, власники садів створюють новий рельєф своїх ділянок, захищають грунт від розмивання і ерозії.

Подпорная стенка у клумбы

Використовуючи певні конструктивні прийоми і знаючи, як цікаво задіяти підпірні стінки в ландшафтному дизайні саду, можна врятувати і облагородити ділянку біля яру, природної водойми або в місці з підвищеною ерозією ґрунтів. Крім практичної задачі, ці багатофункціональні споруди відіграють величезну декоративну роль, особливо коли при їх будівництві і обробці застосовуються ексклюзивні дизайнерські знахідки і незвичайні архітектурні рішення.

Декоративне оформлення та підбір стилістики

Декоративное оформление подпорных стенок

Грамотно спроектовані і якісно побудовані підпірні стінки додадуть будь-якій ділянці неповторну індивідуальність, ставши головною його окрасою і родзинкою. Конструктивні особливості і нюанси декорування підпірних стінок залежать від рельєфу саду і його загального дизайну. Наприклад, дерев'яні підстави відмінно впишуться в навколишній ландшафт пейзажного саду. А якщо будинок та основні споруди на ділянці виконані з червоної цегли, то і підпірні стінки зводять із застосуванням цього будівельного матеріалу. Благородна класична архітектура великого маєтку з красиво оштукатурених фасадом, високою драбиною і колонами може бути стильно доповнено вишуканою ротондою, розкішними кам'яними підпорами з сходовими маршами, оформленими скульптурними композиціями і вазонами.

Каменная стенка у холма

У великих садах фахівці радять оформляти підпірні стінки різними матеріалами, щоб не створювати важкі, монолітні композиції, що порушують загальний ансамбль природного ландшафту.

Наприклад, конструкції, розташовані біля будинку, можна облицювати тими ж оздоблювальними матеріалами, якими оформлено цоколь будинку. У садовий частини конструкція може бути максимально наближена до природного стилю, для чого використовуються натуральні камені або дерев'яні заготовки.

Подпорные стенки из дерева

Дуже важливо грамотно спланувати і побудувати сходи переходи, які повинні відрізнятися надійністю і зручністю, а крім цього, повністю відповідати стилістиці будинку і садової території.

Слід також передбачити крім сходових маршів функціональні з'їзди для садових візків, велосипедів та інших видів техніки і устаткування.

Лестничный проход в подпорной стене

Для ефектного оформлення нестандартного ділянки можна отримати консультації у професійних ландшафтних дизайнерів, які не тільки відмінно знають, як цікаво задіяти підпірні стінки в ландшафтному дизайні саду, але і підберуть найбільш оптимальний варіант матеріалу для облаштування основи конструкції.

Читайте також: