Як закрити труби гіпсокартоном

17.01.2021
2 977
Admin

Как закрыть трубы гипсокартоном

 1. Збираємо каркас конструкції
 2. Кріпимо листи гіпсокартону
 3. Обробка конструкції з гіпсокартону
 4. Відео

Якщо ви задумалися, як закрити труби гіпсокартоном, почніть свою роботу з створення креслення своєї майбутньої конструкції.

Не маючи досвіду роботи з гіпсокартоном, зупиніть вибір на найбільш простої конструкції - короби. Якщо ж з цим матеріалом ви вже вмієте поводитися, то можете виконати не просто короб прямокутного або квадратного перетину, а більш складну конструкцію, яка, приміром, буде поєднувати в собі фальш-стіну і стільницю.

Закрываем трубы гипсокартоном

Ми даємо таку пораду, так як закрити труби гіпсокартоном треба з максимальною користю для себе і з мінімальними втратами для корисної площі приміщення.

Збираємо каркас конструкції

Собираем каркас конструкции

Роботи з гіпсокартоном краще виконувати в наступній послідовності:

 • З допомогою віника та пилососа очистіть простір, на якому будете монтувати конструкцію з гіпсокартону від пилу і сміття.
 • Стіну за трубами, яка буде пізніше захована за гіпсокартоном, обов'язково обробіть антисептиком - це запобіжить появі грибка і цвілі всередині конструкції, розібрати яку без пошкодження буде досить складно. Для обробки стіни використовувати пульверизатор.
Не економте на антисептику - він повинен буквально стікати зі стіни, а не покривати її тонким шаром.
 • Розмітьте місця знаходження елементів каркаса конструкції, враховуючи, що від труб до гіпсокартону повинно бути не менше трьох сантиметрів. Якщо ви збираєтеся закривати труби суцільний фальш-стіною, то для установки каркаса вибирайте найбільш виступаючу точку (зазвичай це радіатор), додаючи до неї 3 сантиметри.
 • Якщо у вас немає під рукою лазерного нівеліра (його ще називають «лазерний рівень»), то можете скористатися для побудови ліній на стінах звичайним олівцем і будівельним рівнем.

Закрепление направляющих

 • Закріпіть на стінах металеві напрямні для гіпсокартону так, щоб їх зовнішній край збігався з нанесеними вами лініями кордони майбутньої конструкції.
 • Зберіть весь каркас конструкції (по периметру), закріплюючи напрямні не тільки на стінах, але і на стелі, і на підлозі.
 • Встановіть проміжні напрямні вертикалі з металевого профілю. Обов'язково перевірте вертикальність з допомогою лазерного нівеліра або будівельного рівня.
 • Закріплювати окремі напрямні між собою слід або за допомогою професійного просекателя, або за допомогою саморізів.
Капелюшки саморезов все ж трохи виступають над поверхнею профілю і гіпсокартон в цьому місці буде згинатися. Такий вигин надалі треба буде вирівняти за допомогою шпаклівки, що ускладнить вам роботу.
 • Закріпіть поперечні елементи каркаса конструкції. Для гіпсокартону товщиною 12 мм розмір сторони «клітини» каркасу не повинен перевищувати 60 сантиметрів, інакше конструкція не буде мати необхідної вам міцності.
 • Щоб зібраний вами каркас «не гуляв» відносно площини стіни, яку він закриває, прикріпіть його до неї невеликими куточками, зробленими також з металевих направляючих. Не забувайте перевіряти збереження вертикальності елементів каркаса.

Кріпимо листи гіпсокартону

Крепим листы гипсокартона

Размечая листи гіпсокартону, керуйтеся наступним принципом: якщо ви можете відрізати гіпсокартон, як кажуть, «по місцю», без використання олівця та рулетки, саме так і робіть. Це прискорить весь процес складання конструкції, до того ж ви не помилитеся у розмірах.

В цьому випадку процес закріплення гіпсокартону буде виглядати наступним чином:

 • Притуліть шматок гіпсокартону, має розмір більше, ніж вам потрібно, до тієї частини каркаса конструкції, де збираєтеся кріпити.
 • Прикріпіть його до каркаса в двох-трьох місцях.
 • Ножем позначте потрібний вам край листа, прорізавши шар картону.
 • Акуратно надломите гіпсокартон з прорізаної лінії.
 • Загніть непотрібну частину гіпсокартону і ножем проріжте залишився цілим картоном.

Собираем короб

Кріпити гіпсокартон до каркаса можна або за допомогою шуруповерта та шурупів, або використовуючи спеціальну насадку до шурупокрути для роботи з даним матеріалом.

Крок між саморізами, прикрепляющими гіпсокартон до каркаса, не повинен перевищувати 25 сантиметрів.

Обробка конструкції з гіпсокартону

Отделка короба

Повністю зашитий гіпсокартоном каркас конструкції необхідно ретельно зашпаклювати, щоб її поверхня була гладкою і рівною. Всі виявлені нерівності шпаклівки потрібно обов'язково затерти. А так як закрити труби гіпсокартоном треба максимально непомітно, зведену конструкцію зверху краще облицювати тим же матеріалом, що і решта стіни в приміщенні: наклеїти шпалери, викласти в керамічну плитку і т. п.

Відео

Дані відеоролики допоможуть вам впоратися з роботою маскування труб гіпсокартоном.

Читайте також: