Як залити дах гаража бетоном

17.01.2021
665
Admin

Как залить крышу гаража бетоном

 1. Типи дахів, які використовуються при будівництві гаража
 2. Альтернативний варіант
 3. Перелік будівельного інструменту для виготовлення бетону
 4. Перелік будівельного інструменту для заливки бетонної даху
 5. Спорудження опалубки
 6. Виготовлення арматурного каркасу
 7. Процес укладання бетону

Заливати дах гаража бетонним розчином доцільно в одному випадку: коли передбачуваний термін використання споруди буде складати не менше 10 - 15 років. У всіх інших випадках можна обмежитися використанням покрівельної мастики, яка є простим і зручним покрівельним матеріалом. Після прочитання цієї статті ви дізнаєтеся, як залити дах гаража бетоном, і які особливості обов'язково слід враховувати у процесі спорудження моноліту. Необхідно зауважити, що самостійно зробити бетонну дах цілком реально, однак для цього потрібно мати деякі базові знання в галузі будівництва.

Типи дахів, які використовуються при будівництві гаража

Фахівці рекомендують уникати зведення хитромудрих покрівельних конструкцій при будівництві гаража. Форма даху повинна бути простою, з високим запасом міцності. Такими характеристиками повною мірою мають двосхилі і односхилі дахи, вартість яких на сьогоднішній день залишається досить прийнятною.

Двосхилі дахи добре справляються зі своєю головною задачею, яка полягає в надійному захисті гаражного приміщення від атмосферних опадів і від ультрафіолетового випромінювання. Однак бетонувати двосхилі покрівельні конструкції досить проблематично, оскільки в процесі заливки бетон неминуче буде сповзати по похилій площині даху. Звичайно, пересувна опалубка може виправити ситуацію, але для її виготовлення потрібно володіти значним досвідом у зведенні подібних конструкцій і мати в запасі багато вільного часу.

Односхилі дахи в повній мірі володіють всіма властивостями двосхилих конструкцій, при цьому для їх зведення потрібно значно менше будівельних матеріалів і часу, а сама конструкція монтується дуже просто.

Альтернативний варіант

Железобетонные плиты

Деякі автолюбителі воліють в якості покрівельного матеріалу використовувати залізобетонні плити, виготовлені власними руками або в заводських умовах. Безсумнівно, даний метод має свої переваги, але витрати на його здійснення, пов'язані із залученням спеціалізованої техніки для монтажу важких плит і з придбанням додаткових гідроізоляційних матеріалів, істотно перевищують витрати на монтаж односхилим або двосхилим покрівельної конструкції.

Беручи до уваги всі викладені вище факти, можна зробити логічний висновок, що споруда односхилим горизонтальній даху з невеликим ухилом для відводу води є найбільш оптимальним рішенням як з економічної, так і з технічної точки зору.

Перелік будівельного інструменту для виготовлення бетону

Бетономешалка

 • Бетономішалка.
 • Дрібнопористі сітка (сито) для просевки піску.
 • Совкові лопати.
 • Резервуар, в якому буде здійснюватися розведення розчину бетону.
 • Резервуар, у якому готова бетонна суміш буде подаватися на дах гаража.

Перелік будівельного інструменту для заливки бетонної даху

Оборудование для уплотнения бетона

Технологія заливки даху гаража бетоном мало чим відрізняється від технології заливки стандартної бетонної стяжки, тому всі необхідні інструменти є типовими для робіт такого типу:

 • Будівельне правило, яким бетонна суміш викласти в процесі робіт.
 • Інструмент, яким ущільнюється бетонна маса (дерев'яний брус з ручкою або спеціалізоване електричне обладнання відцентрового дії).
 • Сталевий прут, що дозволяє вчасно видаляти з бетонної суміші великі бульбашки повітря.

Спорудження опалубки

Традиційно опалубка виготовляється з дерев'яних дощок, т. к. вони є відносно недорогим будівельним матеріалом. В якості підстави бетонної даху рекомендується використовувати металеві листи. Посилити отриману конструкцію можна з допомогою підпор, які монтуються з розрахунку 1 опора на 0,5 м2 гаражної даху.

У процесі спорудження опалубки потрібно стежити за тим, щоб між дерев'яними дошками конструкції не утворювалися щілини. Через нещільно пригнані один до одної дошки може відбуватися витік «цементного молока», яке відповідає за міцність бетонного покриття.

Щоб після спорудження бетонної даху опалубка без проблем відокремилася від затверділого бетону, фахівці радять нанести на внутрішню сторону дерев'яних дощок шар будь-якого мастильного матеріалу, який є в наявності.

Виготовлення арматурного каркасу

Арматура робить бетонний моноліт більш стійким і міцним, тим самим значно подовжує термін його експлуатації. При розрахунку висоти арматурного каркаса потрібно брати до уваги той факт, що жодна з його частин не повинна виступати з бетонного покриття.

Вязка арматуры

Арматурний каркас можна зробити двома способами:

 • За допомогою зварювання з рифленою арматури єдина конструкція досить швидко споруджується прямо на землі, після чого арматурний каркас піднімається на дах гаража. Істотний недолік зварного армованого каркаса полягає в тому, що рифлена арматура після зварювальних робіт стає менш міцною.
 • Арматурні прути можна зв'язати між собою за допомогою товстого дроту прямо на даху гаража. Даний спосіб протягом багатьох років привертає будівельників своєю доступністю і простотою, при цьому силовий скелет не втрачає первісної міцності.

Процес укладання бетону

Укладка бетона

Рівні порції бетону повинні подаватися на дах гаража за допомогою бетононасоса безперебійно. Суміш слід рівномірно розподіляти по поверхні даху за допомогою правила, паралельно з цим утрамбовуючи вже залиті ділянки інструментом для ущільнення бетону і видаляючи утворюються в процесі робіт повітряні кишені сталевим прутом. Трамбування можна припинити тільки тоді, коли вся поверхня бетонного розчину буде покрита тонким шаром виступила з його поверхню води.

Готову бетонну дах слід захищати від опадів за допомогою поліетиленової плівки до повного застигання. На останньому етапі здійснюється виготовлення стяжки, яка буде забезпечувати необхідний для відводу води кут нахилу даху гаражного приміщення.

Читайте також: