Як замінити картридж у змішувачі

17.01.2021
1 917
Admin

Как заменить картридж в смесителе

 1. Принцип дії
 2. Види несправностей
 3. Причини поломки
 4. Підбір картриджів
 5. Інструменти
 6. Порядок заміни
 7. Відео

Важливими функціональними елементами будь-якої сучасної квартири є змішувачі - сантехнічні прилади, що дозволяють регулювати потік води і домагатися необхідної температури за рахунок змішування гарячої води з холодною.

Сучасні змішувачі, в останні роки змінили застарілі двохвентильні, дозволяють легким рухом однієї руки швидко регулювати напір і температуру води. Завдяки цій перевазі вони заслужено стали користуватися більшою популярністю у споживачів (близько 80% покупців віддають їм перевагу). Але, не дивлячись на досить високу надійність і економічність, одноважільні змішувачі все одно в якийсь момент їх експлуатації виходять з ладу. Основною причиною поломок є вихід з ладу картриджа (пристрої для змішування холодної та гарячої води). Вирішити цю поломку цілком можна самостійно. Для цього необхідно володіти мінімальними навичками, інструментами і знаннями - як замінити картридж у змішувачі.

Принцип дії

Устройство смесителя

В якості регулюючого елемента в керамічних змішувачах, як правило, використовуються щільно притерті металокерамічні пластинки. За рахунок високого ступеня полірування відбувається притягання поверхонь пластинок, що забезпечує високу герметичність запірного вузла. Для одноважільних змішувачів застосовується кілька стандартних типорозмірів картриджів, але в деяких дорогих моделях можуть використовуватися оригінальні конструкції.

Види несправностей

Виды неисправности картриджей

В процесі експлуатації одноважільних змішувачів однією з поломок є вихід з ладу картриджа, що неминуче призводить до появи однієї з наступних проблем:

 • Не вдається відрегулювати ллється потік води (при будь-якому положенні важеля змішувача тече лише холодна або гаряча вода).
 • Не вдається включити тільки холодну або тільки гарячу воду (не повна регулювання).
 • Ускладнена регулювання напору води і її температури із-за тугого ходу важеля.
 • Не вдається повністю відкрити або повністю перекрити потік води.
 • Не стабільна температура води при наступних відкриття змішувача (при цьому тиск води в системі і положення важеля незмінно).

Причини поломки

Причины поломки картриджей

Найбільш часто картрідж змішувача виходить з ладу через механічних пошкоджень. Наявність у водопровідній воді, піску і дрібних частинок металу призводить до негативного абразивного впливу на деталі пристрою для змішування води, що сприяє швидкому зносу і передчасного виходу з ладу. Дещо рідше зустрічаються випадки руйнування корпусу картриджа (поява тріщин).

Встановлений на вході в систему домашнього водопостачання фільтр грубого очищення води дозволяє значно продовжити термін служби картриджів змішувачів і позбавляє від необхідності їх частої заміни.

Підбір картриджів

При виборі змішує пристрою одинважільного змішувача на заміну слід звертати увагу на:

 • Діаметр. Найбільш популярні варіанти 35 і 40 мм.
 • Вид посадочної частини. Вибір проводиться у відповідності з конструкцією замінного картриджа.

Подбор картриджей

 • Довжина штока. Для деяких змішувачів даний критерій може виявитися принциповим.

Інструменти

Инструменты для замены

Для виконання робіт по заміні картриджа змішувача вам потрібно:

 • викрутка з «плоским» жалом;
 • плоскогубці;
 • шестигранний ключ;
 • «розвідний» або відповідний ріжковий ключ.

Порядок заміни

Порядок замены картриджа

На самому початку робіт по заміні картриджа змішувача необхідно перекрити подачу на ремонтований змішувач холодної і гарячої води. Далі, незалежно від виду змішує утсройства виконуються наступні кроки:

 • Демонтується декоративна заглушка-покажчик, за якою визначається, з якого боку в змішувач подається гаряча і холодна вода.
 • У звільненому отворі викруткою (або в деяких моделях змішувачів шестигранником) відкручується гвинт кріплення ручки змішувача. Для демонтажу ручки змішувача зазвичай достатньо виконати 3-4 обороту гвинта. У разі, коли змішувач сильно заіржавів, можуть виникнути складності з демонтажем ручки - в цьому випадку потрібно прикласти «грубу фізичну силу». Іноді це призводить до виривання «з коренем» частини несправного картриджа.
 • Далі необхідно відкрутити декоративну гайку на змішувачі (вона зазвичай легко відкручується руками) і потім акуратно відкрутити велику гайку за допомогою правильно підібраного ключа. На даному етапі не варто докладати великих зусиль, щоб не розламати змішувач. Для того, щоб окислені різьбові з'єднання можна було простіше розкручувати, слід скористатися рідиною WD-40.

Картридж смесителя

І нарешті, витягується зношений картридж, правильно встановлюється новий на посадкові місця та виконується складання змішувача в зворотній послідовності.

Щоб зменшити кількість проблем з експлуатацією змішувачів з керамічним картриджем, при його купівлі слід уточнювати вид використовуваного картриджа і присутність аналогів у вільному продажу. Корисним буде наявність гарантії та запасних деталей (наприклад - спеціальної ущільнювальної гумки). Вибір змішувачів від відомих фірм і правильна їх експлуатація призводять до збільшення тривалості терміну служби без необхідності виконання ремонтних робіт.

Відео

Даний відеоролик демонструє процес заміни картриджа змішувача.

Читайте також: