Як замінити вимикач

17.01.2021
4 020
Admin

Как заменить выключатель

  1. Як демонтувати старий вимикач
  2. Купівля вимикача
  3. Як встановити новий вимикач
  4. Установка вимикача з підсвічуванням
  5. Встановлення регульованого вимикача

Зазвичай таке трапляється, коли найбільше треба щось ламається або незрозумілих причин перестає працювати. Вимикач - не виняток. Звичайно, є вихід - викликати електрика, але поки він прибуде, може пройти кілька днів, особливо, якщо вимикач зламався напередодні вихідних. Як замінити вимикач? - Мабуть, не варто чекати майстра і все-таки спробувати самостійно зайнятися ним. Навіть якщо ви ніколи цього не робили.

Як демонтувати старий вимикач

Как демонтировать старый выключатель

Приступати до роботи з демонтажу слід тільки після виконання деяких дій, підказаних простою логікою:

  • спробуйте включити світло в іншому приміщенні і переконайтеся, що електрика в будинку все-таки є;
  • викрутити лампочку з патрона і перевірте, чи ціла спіраль. Адже вона могла просто перегоріти;
  • перед початком робіт ОБОВ'ЯЗКОВО обесточьте дану електричну лінію і переконайтеся у відсутності в ній напруги.

Акуратно ножем або прямий викруткою знизу піддягніть клавішу вимикача і потягніть її на себе, щоб вона вийшла з пазів. Якщо вимикач подвійний, то клавіші по черзі знімаються. Не потрібно при цьому докладати зусилля, клавіші виходять досить легко.

Потім піддягніть з краю центральну пластмасову частину вимикача і знову потягніть. Зніміть декоративне обрамлення.

По обидва боки вимикача знаходяться два гвинти, які потрібно відкрутити викруткою. Після цього можна вийняти вимикач з підрозетника.

Відкрутивши дроти, їх обов'язково потрібно позначити, щоб не помилитися при монтажі нового вимикача.

Залишилася остання операція - оголені дроти треба заізолювати ізоляційною стрічкою, після чого можна включити автомат або вкрутити назад пробки на щитку.

Купівля вимикача

Покупка выключателя

Якщо ви не дуже добре розбираєтеся в електриці, то можете помилитися при купівлі вимикача і купити зовсім не те, що вам потрібно. Тому, прямуючи в магазин, візьміть знятий вимикач з собою. Продавець допоможе вам підібрати товар того ж типу, що і зразок. Із запропонованих вам вимикачів вибирайте будь-який, який вам сподобається за зовнішнім виглядом. Сьогодні в кожному магазині настільки великий вибір електричного обладнання, що без проблем можна підібрати вимикач під колір стін, шпалер, «під дерево», з малюнком, з підсвічуванням, з сенсорним способом включення.

Сенсорные выключатели

Обравши те, що вам сподобалося, переконайтеся, що на внутрішній стороні корпусу вказані напруга і сила струму, для яких він призначений. Перевірте надійність контактів і спосіб підключення до них проводів. Вітчизняні вимикачі для затиску проводів встановлюються гвинтові клеми, а імпортні - швидкозажимні з'єднання. На російських вимикачах обов'язково повинен бути знак Ростеста.

Як встановити новий вимикач

Как установить новый выключатель

Перед тим, як встановлювати вимикач знову НЕОБХІДНО знеструмити електропроводку!

Розберіть вимикач - зніміть клавіші і обрамлення вимикача. Установка проводиться в зворотному порядку. Позначені проводу затискаються точно так само, як вони були підключені раніше.

Якщо ви все-таки не помітили дроти, то лампою-контролькой в дротах під напругою визначте фазу (контролька загориться) і нуль (контролька не загориться). Не забудьте після цього знову знеструмити проводку!

Трохи розслабте викруткою лапки-розпірки і вставте вимикач в підрозетники, після цього гвинти на лапках треба знову затиснути. Затискайте до тих пір, поки вимикач не буде надійно зафіксований в стіні.

Остання операція - накладаєте обрамлення і защелкиваете його пластмасовим фіксатором, встановлюєте клавіші.

Увімкніть електрика і перевірте роботу вимикача.

Установка вимикача з підсвічуванням

Установка выключателя с подсветкой

Вимикачі з підсвічуванням (зі світлодіодами) дуже зручні для користування в темряві. Маленька, часто кольорова лампочка точно показує, куди треба натиснути, щоб спалахнуло світло.

Такі вимикачі бувають двох типів:

  1. Підсвічування забезпечується самою електричною схемою вимикача і закладена в цьому вимикача виробником, вона працює без нульового проводу. Такий вимикач підключається, як звичайний.
  2. Підсвічування працює за певною схемою підключення, яка задіює нульовий провід.

Для правильного підключення необхідно перевірити проводи, що перебувають під напругою. До кожного проводу доторкніться лампою-контролькой. Якщо вона загоряється - значить це фаза, якщо немає - то нуль. Вимкнувши електрика, приєднайте нульовий провід до індикатору світла, а фазні дроти - до проводів зворотного струму. Тепер індикатор буде працювати при вимкненому світлі.

Встановлення регульованого вимикача

Установка регулируемого выключателя

Вимикачі, якими можна регулювати яскравість світіння лампочок, називаються диммери. Зазвичай вони встановлюються для спотів. Це точкові світильники, вбудовані в підвісні та гіпсокартонні стелі. Диммери підключаються так само, як звичайні вимикачі.

Читайте також: